Autor Wątek: P1247 Restricted performance  (Przeczytany 1699 razy)

Offline zielins

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
P1247 Restricted performance
« dnia: Sierpień 24, 2019, 14:05:35 pm »
Borykam się z jak mniemam dość rozpowszechnionym problemem błędu P1247 (Niskie ciśnienie doładowania turbosprężarki) i co za nim idzie trybem Restricted performance. Błąd pojawia się na zimnym silniku w momencie odpuszczenia gazu gdy obroty silnika są w okolicach 2tys. Co ciekawe, jeśli przeciągnę auto 1-2 razy w okolice 3 tys. błąd nie występuje... W przypadku wystąpienia błędu po jego skasowaniu błąd nie pojawia się ponownie aż do następnego dnia (pokonuję odcinek 2 x 15km). W przypadku rozgrzanego silnika po odpaleniu błąd nie występuje. W momencie pokonywania długiej trasy (jazda autostradowa) błąd sporadycznie się pojawia - najczęściej przy jednostajnej jeździe. Jak widać błąd występuje okazjonalnie ale raczej przy konkretnych warunkach.

Żadne inne błędy nie występują.

Dotychczas:
1. Sprawdziłem zawór turbin (C2D3772) - porusza się i nie zacina.
2. Na słuch oraz przez oględziny nie wykryłem żadnych nieszczelności (choć uważam, że nieszczelność raczej nie mogłaby powodować tak okazjonalnego występowania błędu).
3. Wymienione filtry powietrza, paliwa, oleju
4. Sprawdziłem punkty zgodnie z biuletynem LTB00445V3 - we wskazanych miejscach pojawia się olej ale nie ma go bardzo dużo.

Uprzejmie proszę forumowiczów o rady co mogę jeszcze sprawdzić.