Autor Wątek: XJ X351 - nowe problemy, awaryjność  (Przeczytany 2296 razy)

Offline Marwes

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
XJ X351 - nowe problemy, awaryjność
« dnia: Wrzesień 04, 2019, 23:26:10 pm »
Jeżdzę swoim X351 już 3 rok (3.0 V6 benzyna AWD) i jak dotąd uważałem go za model bezawaryjny. Niestety przy przebiegu około 85 tys. okazało się, że do wymiany są z przodu: zwrotnica, piasta i łożysko (przy okazji wymiany klocków i tarcz - myślałem, że problem "bicia" przy hamowaniu dotyczy tylko tych ostatnich). Koszt samych części (obustronnie przód, bez tarcz i klocków) to około 6 tys. po zniżce w ASO. Czy nie za wcześnie na tego typu zużycie?
W ASO mówią, że to wynik jazdy po naszych nierównych drogach na niskoprofilowych oponach (19'), mam jednak wątpliwości.
Czy cena za ww. części jest adekwatna, czy można by znaleźć coś tańszego? I czy zaistniały problem może mieć związek z tym, że jeden sezon przejeździłem na źle założonych kołach? Taka sytuacja: w serwisie na przednią oś założono mi tylne szersze koło z naciągniętą oponą przeznaczoną na przednie koło (i na odwrót - na tylnej osi jechało przednie koło...).

Zastanawiam się co nowego jeszcze wyskoczy, przy jakim przebiegu i ile będzie kosztować...

Offline zielins

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: XJ X351 - nowe problemy, awaryjność
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2019, 14:08:36 pm »
Do wymiany zwrotnica, piasta i łożysko? To chyba ten mechanik z kawału:

"- Będzie Pani potrzebowała nową skrzynie biegów.
- A co to jest skrzynia biegów?
- I to nie jedną."

1. Zwrotnica to metalowy element do którego wszystkie zużywające się elementy mogą być wymienione. Sama stanowi tylko kawałek aluminium o odpowiednim kształcie. Wydaje mi się, że aby kwalifikowała się do wymiany musiałaby być pokrzywiona.
2. Piasta to element wchodzący w zwrotnicę
3. Łożysko to element piasty.

Piasta do mojego X351 z 2010 roku pasowała od poprzedniego modelu - kosztowała około 200zł. Jak ją wymienić masz opisane tu:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,39579.0.html

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: XJ X351 - nowe problemy, awaryjność
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2019, 17:31:11 pm »
W X351 AWD piasta nie jest dostępna jako oddzielna część zamienna - tylko z kompletną zwrotnicą. Koszt ok. 2400zł/szt oryginał.
Luzem można kupić tylko łożysko 438zł/szt.
XJR-S 6.0 Asprey#99

Offline Marwes

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: XJ X351 - nowe problemy, awaryjność
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2019, 19:14:10 pm »
Dzięki za odpowiedzi. Tak myślałem, że w AWD może być inaczej. W każdym razie trochę przepłaciłem.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: XJ X351 - nowe problemy, awaryjność
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2019, 12:23:48 pm »
Mamy Krzyśka z v12  na forum części zawsze w dobrych cenach a ludzie szukają po świecie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.