Autor Wątek: Jakie głośniki ?  (Przeczytany 5399 razy)

Offline Luckyy

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • ...
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 12, 2019, 21:00:49 pm »
A jak się zakupi na Alledrogo zestaw oryginalny Meridian do XF to da się przełożyć bez problemów do wersji z podstawowym audio? Jest tego trochę do sprzedania wyjętych z rozbitków.

W wersji po lifcie były 3 wersje:
- 250W, podstawowa bez logo Meridain na maskownicach głośników w drzwiach,
- 380W, 11 głośników, z logo Meridain na maskownicach głośników w drzwiach,
- 825W, 17 głośników, z logo Meridain na maskownicach głośników w drzwiach i lekko wystającym głośnikiem centralnym na podszybiu.

Czy ktoś ma porównanie pomiędzy 250W i 380W?
Czy to różnica tylko jakości i ilości głośników czy są też dodatkowe wzmacniacze?

Offline jakubbanan

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 14, 2019, 10:59:00 am »
Ja mam w swoim XF-ie ten najmocniejszy zestaw.

Kolego powyżej, najwyższa półka różni się też samym logo na maskownicach. Słabsza ma samo Meridian, ta mocniejsza ma Meridian Surround.

Mój xf jest z 2013r., nagłośnienie to szok, serio jeździłem Porsche, Audi, różnymi BMW i nie ma kompletnie podjazdu. Oczywiście te wymienione marki też na najwyższych pakietach nagłośnienia.

Kumpel ostatnio kupił nową serię 5 M550i z najlepszym nagłośnieniem bang & olufsen i jak wsiadł posłuchać w Jagu, to się zapłakał, że u niego takie dziadostwo.

Chętnie bym porównał względem tego słabszego zestawu swój zestaw, jak ktoś jest z okolic Krakowa, to chętnie mogę się spotkać :).

Różnią się dodatkowym wzmacniaczem :)

Offline wierciu

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Kocham to forum
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 14, 2019, 11:50:25 am »
A jak ktoś ma podstawowe to da się zamontować najwyższy model na zasadzie plug and play? Czy to jednak będzie wymagało przeróbek i jakiegoś programowania?
Na Alledrogo jest kilka zestawów najwyższych do kupienia z XF i się zastanawiam czy da się tak po prostu przełożyć.

Offline jakubbanan

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 14, 2019, 20:40:48 pm »
A jak ktoś ma podstawowe to da się zamontować najwyższy model na zasadzie plug and play? Czy to jednak będzie wymagało przeróbek i jakiegoś programowania?
Na Alledrogo jest kilka zestawów najwyższych do kupienia z XF i się zastanawiam czy da się tak po prostu przełożyć.

Da się, czemu ma się nie dać. W meridian dochodzi wzmacniacz, a więc trzeba będzie go umieścić z tyłu i poogarniać okablowanie. Co do samego programowania, nie wypowiem się, bo nie mam pojęcia jak to w Jagach jest. A i same głośniki meridian nie dadzą za wiele. Wzmacniacz to podstawa w takim zestawie, dla porównania to tak jakbyś kupił silnik od GTR-a, bez turbosprężarek ;p Myślę, że zamontowanie wzmacniacza od zestawu Meridian do podstawy, dałoby mocnego kopa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2019, 20:44:56 pm wysłana przez jakubbanan »

Offline jakubbanan

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 14, 2019, 20:43:18 pm »
Powyżej, coś się zdublowało

Offline wierciu

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Kocham to forum
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 14, 2019, 22:38:04 pm »
A które były w poliftach? B&W czy Meridian? Bo w X260 jest już tylko do wyboru Meridian Sound i Meridian Surround.

Offline Luckyy

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • ...
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 18, 2019, 19:53:31 pm »
W X250 po liftingu było tak jak napisałem powyżej - 3 możliwości.