Autor Wątek: Jakie głośniki ?  (Przeczytany 5318 razy)

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Jakie głośniki ?
« dnia: Sierpień 31, 2019, 21:42:47 pm »
Xf to super auto ale ... głośniki to jakieś nieporozumienie.
Na pewno ktoś wymieniał na inne co możecie polecić  i ile ich trzeba wymienić aby dzwięk był lepszy.
Nie jestem melomanem więc moje wymagania nie są gornolotne ale obecnie dźwięk jest po prostu płaski.
Przepraszam jeśli powtarzam temat ale nic nie moge znaleźć na forum w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2019, 22:52:38 pm wysłana przez cyberda »
Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000

Offline AdamWeber

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2019, 10:18:27 am »
Witajcie,
Podpinam się pod temat kolegi cyberda.
Też bym chciał coś poprawić w moim nagłośnieniu w granicach rozsądnego budżetu.
Może ktoś zna i poleca miejsce w okolicach Poznania gdzie mógłbym oddać auto na podkręcenie dźwięku?
Dziękuję i pozdrawiam,
Adam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2019, 12:12:36 pm wysłana przez AdamWeber »

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2019, 12:02:34 pm »
najpierw wyciszcie drzwi mogę podpowiedzieć co do materiałów itp to podstawa żeby audio zagrało lepiej

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2019, 22:49:41 pm »
No to podpowiedz od czago zacząć. Może masz jakąś instrukcje ? Nie chodzi mi o instalacje wzmacniaczy itp ale tylko o wymiane głośników na coś co gra, anie piszczy jak te które są oryginalnie zamontowane.
Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2019, 11:05:28 am »
najpierw wycisz drzwi, zanim cokolwiek wymienisz, jak to zrobić znajdziesz w necie, lub możesz oddać do warsztatu, maty butylowe na wewnętrzną i zewnętrzną warstwę blachy, na boczek drzwi stp biplast + maty za głośnik, woofer już nieźle zagra więc ewentualnie same gwizdki wymienisz

Offline AdamWeber

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2019, 18:24:58 pm »
A podpowie ktoś miejsce gdzie w Poznaniu lub okolicach mógłbym wyciszyć drzwi mojego XFa?

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2019, 21:22:11 pm »
wyciszauto.pl podobno świeżo otworzyli 2 warsztat na Stewnickiej 3A w Poznaniu  jest to firma która dosyć długo działa na Łomiankach

Offline Maretti

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2019, 15:55:59 pm »
Podepne sie pod temat, bo sam jestem na tropie by wymienic glosniki, wyciszenie jest u mnie zrobione, ale nie daje nic bo jak basow nie bylo tak i nie ma, a reszta jest bardzo plytka.
Moze gdzies jest instrukcja demontazu tapicerki drzwi, wtedy samemu mozna zobaczyc jakie sa glosniki.

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2019, 08:04:52 am »
Macie w Waszych autach system Bowers&Wilkins? Nie wystarcza?

Offline wierciu

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Kocham to forum
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2019, 09:52:12 am »
To że ty masz to nie znaczy że każdy ma. XF wychodziły z 3 rodzajami nagłośnienia. Te podstawowe to tak jak by ich wcale nie było. Także nie dziwie się, że ludzie chcą sobie zmienić na lepsze.

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2019, 10:47:56 am »
To zmienia postać rzeczy. Sądziłem, że w każdym XF-ie jest Bowers&Wilkins...

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 10, 2019, 10:52:09 am »
nie zgadzam się z kolegom co do wyciszenia, ktoś chyba to spartolił u ciebie ,odpowiednio zrobione poprawia ale oczywiście tylko bas i największy laik zauważy wielką różnicę, fabrycznie drzwi mają śladowe ilości wygłuszenia, po wygłuszeniu stwarzają szczelną komorę dla głośnika

jak macie podstawowe audio to robicie tak: wywalacie to do śmieci bo jest warte tyle co nic i wrzucacie porządny 2 lub 3 drożny zestaw w zależności od funduszy, tylko na przód, dobre granie zacznie się w okolicach 1k pln za zestaw tylko na przód, do tego dobry 2 kanałowy wzmacniacz, wyciszone drzwi (bez tego nawet nie róbcie audio) i macie kolosalną poprawę, jak się dobrze dobierze wszystko to zagra to dużo lepiej niż B&W, do szcześcia można dodać suba jak kogoś stać, żeby odciążyć woofery z przodu, wtedy jest już bajka,ale dodatowo trzeba wyciszyć bagażnik żeby nie pierdział, w XF jest prawie goła blacha ktora będzie rezonować,poza tym czym więcej wygłuszenia,tym lepsza akustyka w kabinie = lepsza jakość dźwięku, brak odbić fal dźwiękowych


Offline Maretti

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2019, 19:29:00 pm »
Tak jak kolega pisal sa 3 poziomy stereo w XF, w poprzednim mialem poziom 2 byl w pakiecie Premium Luxury, ale nie byl to B&W, ale naprawde wystarczal, teraz mam inny XF i ten najnizszy poziom i naprawde, dzwiek pod psem.
Drzwi sa wyciszone, ale nie daje to duzo, chcialbym wymienic glosniki na lepsze i moze jedno kanalowy subwoofer aktywny na tyl dac, lecz nie chce nic kupowac nie bedac pewny ze to cos da, bo moze sama jednostka jest kiepska, a moze ktos z forumowiczow wie czy sa wyjscia lowlevel, czy trzeba uzywac wyjsc od glosnikow by podlaczyc subwoofer?
moze ktos ma jakies zdjecia lub rysunki jak to podlaczyc? lub jak to sam zrobil.
Moje wyciszenie jest robione w garazu, nie przez firme.
Wdzieczny za kazdy material :)

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2019, 22:10:04 pm »
tak jak pisałem wywal to wszystko i nawet się nie zastanawiaj i kup np ten zestaw na przód (tylko przód) oczywiscie możesz go znaleźć gdzieś taniej

https://allegro.pl/oferta/focal-ps-165fx-eisa-za-najlepszy-system-gratisy-6995334559

mam te focale osobiście u siebie podpięte pod porządny wzmacniacz DLS w podobnej cenie i słuchanie muzy w jagu to poezja teraz, a wymagania co do audio mam bardzo wysokie, daj znać jak ci idzie



Offline Maretti

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Jakie głośniki ?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 11, 2019, 20:47:04 pm »
Dzieki za podpowiedz, wiec trzeba zaczac dzialac by upajac sie muzyczka :)