Autor Wątek: OTA Software Update  (Przeczytany 16566 razy)

Offline kajoj

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Kocham to forum
OTA Software Update
« dnia: Sierpień 29, 2019, 14:45:38 pm »
Chciałem tylko Wam dać znać, że OTA w Polsce chyba zaczęło działać :)

Offline Freeminder

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2019, 15:30:39 pm »
A kiedy nie działało? :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2019, 18:08:59 pm wysłana przez MicGin »

Offline kajoj

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Kocham to forum
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2019, 09:34:56 am »
Z tego co wiem nie działało wcześniej, dopiero od jakiegoś czasu Jaguar zaczął rozsyłać Update OTA do samochodów.

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2019, 10:45:48 am »
Mnie się nic nie wyświetla i nic nie zgłasza? Trzeba mieć internet w aucie? Nie mogłem ustanowić połączenia - manual w ręku >> siedziałem z 40 minut >> dokładnie jak w instrukcji >> nie ma połączenia. Bo nie ma >:( Mówię o łączeniu przez telefon jako punkt dostępu (wciąż nie mam kiedy kupić drugiej karty SIM).

Offline kajoj

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Kocham to forum
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2019, 23:56:26 pm »
Ja mam karte SIM. Internet potrzeba na pewno.

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2019, 23:35:10 pm »
Wreszcie zmobilizowałem się i kupiłem dodatkową kartę SIM. Fakt, internet działa i też pojawiła się informacja o aktualizacji.
Tak sobie, jednakże, myślę: po co ten internet w samochodzie? Sprawdziłem, że jest aktualizacja map, niestety, system kieruje na stronę, która nie istnieje. Przy zakładaniu konta InControl konfigurator linkuje do Google Play po aplikację. Ale... link nie działa. I  tak dalej, jak to w Jaguarze: nie ma, nie działa, nie wyświetla...
Może ktoś bardziej zorientowany (praktyk) podpowie mi co takiego mogę podziałać (co mogę robić) mając internet w aucie?

Offline Freeminder

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2019, 14:17:06 pm »
Po pierwsze i najważniejsze chyba - masz mapę z live traffic i fotoradarami. W dużych miastach bardzo dobrze to działa, po drugie aktualizacje zawsze wtedy, gdy wyjdą - zarówno oprogramowanie samochodu, jak i mapy. Dostęp do aktualnej pogody wyświetlanej na bieżąco, lotów, wpisów z Twoje kalendarza w google. Za granicą (u nas zresztą też) możesz udostępniać Wi-Fi dla wszystkich korzystając z jakiejś taniej karty z Internetem. A jak staniesz na chwilę na parkingu, to sobie wiadomości możesz poprzeglądać albo wyniki meczów.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2019, 16:50:39 pm wysłana przez MicGin »

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2019, 00:39:28 am »
Dzięki za odpowiedź/podpowiedź.
Po pierwsze i najważniejsze chyba - masz mapę z live traffic i fotoradarami.
Bez internetu też mam fotoradary. Mam wgrane. A ruch drogowy to jedynie krótkie info zajmujące pół ekranu. Dla mnie mało ergonomiczne i praktyczne.
Cytuj
po drugie aktualizacje zawsze wtedy, gdy wyjdą - zarówno oprogramowanie samochodu, jak i mapy.
No, właśnie, że niespecjalnie. Nie zaktualizuję map - system prowadzi do strony, która nie istnieje. Mogę sobie ściągnąć osobno aktualizacje i je wgrać ale...muszę mieć kolejny profil. Tym razem do navi. Tylko, że nie można go założyć bo system nie rozpoznaje adresu e-mail (niezbędny żeby założyć profil). To adres gmail. Cały świat rozpoznaje, na Borneo wiedzą co to domena Gmail. Tylko nie Jaguar.
Cytuj
Dostęp do aktualnej pogody wyświetlanej na bieżąco
aktualną pogodę to ja mam za oknem, nie potrzebuję do tego internetu  ;D
Cytuj
lotów
??? nie rozumiem. Jeżdżę samochodem, nie latam
Cytuj
wpisów z Twoje kalendarza w google.

ok. Nie wiem po co mi to jak jadę autem ale dobra, jest to jakaś korzyść.
Cytuj
Za granicą (u nas zresztą też) możesz udostępniać Wi-Fi dla wszystkich korzystając z jakiejś taniej karty z Internetem.
każdy odpala swój w komórce
Cytuj
A jak staniesz na chwilę na parkingu, to sobie wiadomości możesz poprzeglądać albo wyniki meczów.
przymierzyłem się do tej przeglądarki. Fatalna. Mało widać, słaby silnik = wolno chodzi i to samo co w telefonie  :D
Nieee...nie przekonuje mnie to. Zbędny gadżet, mało funkcjonalny na dodatek. Jedyna korzyść to aktualizacja map online. Ale nie działa, przecież.

Offline Freeminder

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2019, 09:20:46 am »
Cytuj
Bez internetu też mam fotoradary. Mam wgrane. A ruch drogowy to jedynie krótkie info zajmujące pół ekranu. Dla mnie mało ergonomiczne i praktyczne.

Ruch drogowy to pokazywanie aktualnej sytuacji na mapie przede wszystkim - nie chodzi mi o te rzeczy z boku - zdarzenie na drodze. Zresztą i tak je wyłączam. A nowe albo wyłączone fotoradary, to jak Ci się niby uaktualnią? :)

Cytuj
No, właśnie, że niespecjalnie. Nie zaktualizuję map - system prowadzi do strony, która nie istnieje. Mogę sobie ściągnąć osobno aktualizacje i je wgrać ale...muszę mieć kolejny profil. Tym razem do navi. Tylko, że nie można go założyć bo system nie rozpoznaje adresu e-mail (niezbędny żeby założyć profil). To adres gmail. Cały świat rozpoznaje, na Borneo wiedzą co to domena Gmail. Tylko nie Jaguar.

Nie wiem, co tam u Ciebie się dzieje, ale mi aktualizuje mapy w samochodzie, nie prowadzi do żadnej strony. Profil też mam założony na gmail, więc też nie za bardzo mogę Ci z tym pomóc.



Cytuj
aktualną pogodę to ja mam za oknem, nie potrzebuję do tego internetu  ;D
Masz, tylko nie np. do miejsca docelowego w nawigacji :)


Cytuj
??? nie rozumiem. Jeżdżę samochodem, nie latam

Wiesz, jak pytasz o rzeczy, które można zrobić mając dostęp do Internetu, to nie mogłem z góry przewidzieć, czy coś Ci się przydaje czy nie :)
Może gdybyś więcej latał lub odbierał ludzi z lotniska, to bardziej by Ci się przydały aktualne statusy lotów.



Cytuj
ok. Nie wiem po co mi to jak jadę autem ale dobra, jest to jakaś korzyść.

A wydarzenia i przypomnienia w kalendarzu zawsze wypadają wtedy, gdy chodzisz piechotą lub siedzisz za biurkiem? :)

W kwestii udostępniania WiFi znów wrócę do tezy, że nie przewidzę, czego Ci potrzeba. Niektórzy mają dzieci z tabletami, niektórzy mają laptopy, niektórzy mają prepaidy. Myślę, że Jaguar nie sugerował się zbytnio Twoimi prywatnymi preferencjami:) Może gdybyś jeździł do Szwajcarii albo po Ukrainie, to łatwiej by Ci było przyznać, że nie warto każdemu kupować osobnej karty, tudzież pakietu


Cytuj
przymierzyłem się do tej przeglądarki. Fatalna. Mało widać, słaby silnik = wolno chodzi i to samo co w telefonie  :D
Nieee...nie przekonuje mnie to. Zbędny gadżet, mało funkcjonalny na dodatek. Jedyna korzyść to aktualizacja map online. Ale nie działa, przecież.

Na LTE chodzi wystarczająco szybko do czytania wiadomości na onecie :) Widzę, że taki bardzo sceptycznie nastawiony jesteś, bo najwyraźniej coś Ci nie działa tak jak powinno. Ale ok, część argumentów do mnie trafia, gdy się wczuję w Twoją perspektywę. Dla mnie LiveTraffic do momentu aż nie zaimplementują AndroidAuto to naprawdę spoko sprawa, a na pewno lepiej mieć niż nie mieć. A aktualizacje zarówno oprogramowania, jak i map działają normalnie. Przynajmniej u mnie.

Miłego dnia
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2019, 17:56:30 pm wysłana przez MicGin »

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2019, 10:39:05 am »
Ok, to rozumiem teraz Twoje nastawienie. U mnie właśnie nie działa: nie założysz profilu a aktualizacja to jedynie wyświetlenie adresu strony, która nie istnieje. Nic się nie robi automatycznie :-[ tak jak właśnie powinno (bo po to jest net w aucie, chyba?).
Może dlatego mnie nie kręci bo mało jeżdżę teraz w trasy i to co mam w zupełności wystarcza?
W serwisie poradzili abym podjechał i wgrają mi nowy soft do netu ale... pamiętam jak mi "naprawiali" wyświetlanie języka polskiego na zegarach przez dwa dni (jakbym nie zadzwonił i nie upomniał się o samochód to pewnie do dziś by tam stał). I musiałem potem i tak wszystko zrobić sam bo serwis nie dał rady.
Nie, dziękuję. Dojeżdżę do końca leasingu a później kupię jakieś fajne, dobre auto, w którym wszystko działa co ma działać :P

Offline kajoj

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Kocham to forum
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 30, 2019, 12:50:41 pm »
W jaki sposób synchronizujecie kalendarz google? Myślałem, że z takich Live to tylko jest pogoda i loty.

Offline Freeminder

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 06, 2019, 12:24:39 pm »
W aplikacji, gdy klikniesz kalendarz to się pyta za pomocą jakiej aplikacji otworzyć (jeśli masz np. samsung calendar i google calendar). Raz kliknąłem i teraz zawsze mam rzeczy z GC.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2019, 12:49:49 pm wysłana przez MicGin »

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2019, 12:03:02 pm »
Ruch drogowy to pokazywanie aktualnej sytuacji na mapie przede wszystkim - nie chodzi mi o te rzeczy z boku - zdarzenie na drodze. Zresztą i tak je wyłączam.
A możesz zrobić jakieś zdjęcie/screena jak to wygląda w praktyce (na Twoim wyświetlaczu)? Jak wygląda u Ciebie LiveTraffic?

Offline kajoj

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Kocham to forum
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 21, 2019, 10:54:28 am »
Z dzisiaj przykładowo

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 21, 2019, 12:49:00 pm »
Dzięki :D
To znaczy, że info wyświetla się na zegarach? Myślałem, że na ekranie navi?