Autor Wątek: XJ a LPG  (Przeczytany 12583 razy)

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 776
  • JCPF Club Member
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 28, 2019, 05:56:33 am »
Powiadasz że serwis 100, 200 zł, to chyba w pcimowie dolnym, bo w dużych miastach więcej policzą za samo podłączenie do kompa
I to właśnie świadczy o tym, że wiesz z czym masz do czynienia. W Krakowie, dwa tygodnie temu za przegląd instalacji do V8, na dwóch reduktorach, z wymianą wszystkich filtrów zapłaciłem 160 zł. Co prawda dostałem zniżkę ale wyniosła ona raptem może 20 złociszy.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 28, 2019, 20:09:58 pm »
jestem z pod Białegostoku. Właśnie i nie widzi mi się kursowac po 300 km w jedną strone na ewnetualne poprawki czy regulacje. czyli autoryzacje jakiego producenta? bo nie moge nic na ten temat tu znaleźć. U nas na miejscu jest stag z tych lepszych co chcą sie tego wogóle podjąć ale też nie ma gwarancji że wszystko bedzie do końca ok.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.271
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 28, 2019, 22:11:20 pm »
mój wpis dotyczył postrzegania tego domu i jego właściciela po takim zabiegu, a nie komfortu użytkowania

Jeśli ktoś zastanawiając się nad podłogą w chałupie czy sposobem zasilania silnika w swoim Jaguarze myśli o tym, jak będzie postrzegany to rzeczywiście może być mu ciężko żyć. Zalecałbym terapię.

Nie mam LPG ale z polecanych gazowników bliżej Ciebie jest Nowotczyński.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 29, 2019, 20:11:14 pm »
a skąd jest ten Nowotczyński?

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.271
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 30, 2019, 00:04:29 am »
Mława.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 02, 2019, 12:38:16 pm »
jak chcesz to podam ci namiar na dobrego fachowca w Warszawie, poza tym nawet się nie zastanawiaj, oszczędności są ogromne i nie ma czegoś takiego że silnik się psuje bardziej, może w starych trupach z gazem zakładanym sto lat temu, jedyne co pada to świece i cewki szybciej dużo niż na benzynie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2019, 12:49:38 pm wysłana przez jaguarstype2004 »

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 02, 2019, 12:50:46 pm »
jestem z pod Białegostoku. Właśnie i nie widzi mi się kursowac po 300 km w jedną strone na ewnetualne poprawki czy regulacje. czyli autoryzacje jakiego producenta? bo nie moge nic na ten temat tu znaleźć. U nas na miejscu jest stag z tych lepszych co chcą sie tego wogóle podjąć ale też nie ma gwarancji że wszystko bedzie do końca ok.

W Białymstoku siedzibę i warsztat firmowy ma LPG-TECH. To jest producent więc powinni sobie poradzić. Zapytaj tam bo masz blisko.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline KoloRZ

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 18, 2019, 17:30:41 pm »
Jak polecił Adt81 na Twoim miejscu udał  bym się do LPG-TECH. Ich emulator pompy paliwa jest jedynym lub jednym z niewielu który całkowicie radzi sobie z problemem ciśnienia paliwa - bolączką zagazowanych X-type...

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 27, 2019, 21:48:27 pm »
dzwoniłem do Lpg-tech wstępnie poinformowano mnie że dadzą rade to zrobić i że mają odpowiedni emulator który zrobi robote, po niedzieli mam znać szczegóły i cene. Zastanawia mnie tylko jak w dystansie zniesie to silnik. Ile przejechali rekordziści na lpg bez odczuwalnych zmian w silniku?

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 03, 2019, 20:22:54 pm »
W LPG tech zostałem przekonany że poradzą sobie z tą instalacją bo mają odpowiedni emulator itp. Czy jest ktoś kto miał doczynienia albo zakładał do swojego Jaguara gaz u nich w Białymstoku?

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 11, 2019, 06:54:31 am »
Emu lpg techa mam w xf swoim - praktycznie jedyny ktory to w sensowny sposob ogarnia. Wiec jak sobie z najgorszym poradzili to i z reszta tez

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 18, 2019, 21:43:38 pm »
Potrafią napewno w lpgtech nawet znają kolory przewodów z ecu pompy no mieli podawane. Można podjechać do Roberta do Łomży też bez pudła sobie poradzi.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline Tomo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 20, 2021, 13:24:14 pm »
Hej,
Podłącze się pod temat.
Szukam ogarniętego gazownika, z tego co jest w wątku to Białystok, Łódź i Mława polecane, a jest ktoś w Trójmieście?
Aktualnie mieszkam w Trójmieście i regularnie kursuje do Warszawy dlatego najlepiej gdzieś na miejscu albo w Wawce.
PS: najlepiej jakby ogarniali 4.2R ;)

[EDIT]: Kolega filar12 polecił mi Vanos w Gdańsku, dam znać jak się rozprawią z kotem ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2021, 14:26:27 pm wysłana przez Tomo »
Jest - 1999 Mazda mx-5 1.6
Jest - 2005 Jaguar XJR (US)

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 24, 2021, 22:24:07 pm »
Ale XJ w gazie  :-hehe

A co byś widział w gazie? Skodę Fabię, która pali 6l/100? Mała oszczędność.

... to tak jakby budować dom o podwyższonym standardzie, uwzględniając dobrej jakości okna, dach, drzwi itp, a na koniec położyć sobie w salonie tanie panele z OBI, zamiast parkietu, bo przecież też w jakimś sensie przypominają drewno  ;D

Mi przychodzi na myśli inne porównanie. To tak jakby budować dom z podniesionym standardem i zainstalować fotowoltaikę, żeby później płacić mniej za prąd.

Pieniądze nie biorą się tylko stąd, że się je zarabia, ale też stąd, że się je umie oszczędzać.
Czy myślisz, że jak ktoś kupuje nowe Audi A8 i bierze je w dieslu, to robi to, bo lubi dźwięk klekotu dobiegający spod maski?
A tutaj rozmawiamy o samochodzie za kilkadziesiąt tysięcy zł. Robiąc rocznie 20 tys. zł (zlitujcie się z tym "tyś." jako skrót od słowa tysiąc, bo się "spawiuję") wydamy w 2 lata równowartość samochodu!
Jeśli kolega robi 10 tys. rocznie, to faktycznie nie ma sensu, ale przy innych przebiegach jak najbardziej ma to uzasadnienie.
Jadąc do Chorwacji zamieniałem się samochodem raz z moim ojcem a drugi raz ze wspólnikiem, bo dojechanie moim Jagiem XJR było by po prostu rozrzutnością. Nawet jadąc z południa Polski nad morze wiem, że przy krótkim pobycie paliwo wyjdzie drożej niż nocleg.
Można więc jeździć Fabią, bo na takie zużycie paliwa mnie stać a można też przejechać taką trasę z uśmiechem na twarzy w fajnym, wygodnym samochodzie i przy podobnych kosztach paliwa.
Robiąc przebiegi rzędu 20 tys. km rocznie po kilku latach zostaje nam kilkadziesiąt tys. zł w kieszeni - to dużo.

Offline Bulldose

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 26, 2021, 10:32:10 am »
W punkt ;-) Paliwo jak kazde inne, chyba lepiej miec v8 w LPG niz 1.8 w benzynie bo "gaz jest do zapalniczek, paliwo dla biedy itp"

Zwlaszcza jak ktos uzywa auta jako daily i cieszy sie nim na codzien, jedzi po bulki do sklepu itp a nie wyjezdza raz na 2 tygodnie w lecie zadac szyku na zlocie.

Pzdr!

« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2021, 17:45:35 pm wysłana przez MicGin »