Autor Wątek: XJ a LPG  (Przeczytany 12581 razy)

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
XJ a LPG
« dnia: Sierpień 23, 2019, 21:55:36 pm »
Witam, zastanawiam się nad instalacją gazu do swojego auta, i ciekawi mnie jak spisuje się silnik po paru latach użytkowania, czy rzeczywiście jeżdżenie na gazie zamęcza silnik aż zaczyna brać olej itp, czy może teraźniejsze instalacje nawet w dłuższym dystansie czasu nie oddziałują negatywnie na silnik. Pytam bo jeśli miałbym zdecydować się na założenie to z zamiarem dłuższego użytkowania niż pare lat.

Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2019, 11:38:14 am »
Jeśli oddasz go w dobre ręce, to nie będzie żadnego problemu. Za to będą same oszczędności i uśmiech przy tankowaniu... No może poza trzymaniem przycisku kilka minut  ;D Mój sąsiad jeździ na taxi S-Type od 5 lat. Zrobił grubo ponad 100tyś km na LPG i nie ma żadnego problemu. W Łodzi mamy dobrego gazownika, jest tu na forum.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2019, 12:50:14 pm wysłana przez rav »
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2019, 21:54:48 pm »
a jakiej firmy zakłada w Łodzi? Brc, stag? bo myslałem nad wycieczką do Radomia tam staga zakładają, ludzie polecali

Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2019, 22:25:17 pm »
Wpisz sobie na fejsie Filartech, masz tam sporo fot z montażu LPG w Jaguarach. Ja mam zakładaną tam instalację Agis. Przez rok 20 tyś km i zero problemów, a różnicy między PB a LPG żadnej. Ja bym nie kombinował, skoro masz sprawdzony zakład, którego właściciel sam ma już któregoś kota w gazie  ;) Znają się na rzeczy  :)
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2019, 15:53:27 pm »
to ja kombinować nie zamierzam, tylko chce właśnie oddać w pewne ręce gdzie później nie bedzie problemów. a jak wtedy z serwisem itp? można w innym zakładzie? bo jestem z daleka.

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2019, 22:11:28 pm »
Ale XJ w gazie  :-hehe

Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2019, 22:33:17 pm »
to ja kombinować nie zamierzam, tylko chce właśnie oddać w pewne ręce gdzie później nie bedzie problemów. a jak wtedy z serwisem itp? można w innym zakładzie? bo jestem z daleka.
To już musisz pogadać i się dowiedzieć, bo nie mam pojęcia. Do poniedziałku z tego co wiem urlop. Ja polecam i wielu forumowiczów też  :-super

@marti, a co w tym złego?  ;)
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 26, 2019, 23:41:09 pm »
Trochę wiocha, ale to tylko moje zdanie, a i jak weźmie się to tak dokładnie pod ołówek to żadna oszczędność

Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2019, 00:25:15 am »
Skoro Ty patrzysz na kogoś, kto oszczędza jako kogoś gorszego... No cóż, dla niektórych mimo wszystko to tylko kilkunastoletni samochód  ;) Zresztą zawsze osoba "przeciwna" LPG nie ma żadnych sensownych argumentów, tak jak w tym przypadku. A oszczędność jest spora. Licząc w rok 20 tyś. km i średnie spalanie np. 12l benzyny x 5zł/l = 60zł/100km = 12 tyś zł. Adekwatnie około 15l gazu x 2zł = 30zł/100km = 6tyś zł. Nim więcej jeździsz, tym oszczędność jest większa i szybciej zwróci się koszt montażu instalacji, a reszta już tylko na plus  :)
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 776
  • JCPF Club Member
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2019, 00:28:40 am »
@marti
Faktycznie tylko Twoje,. Chce mieć gaz to niech zakłada. Będzie miał na części i nie będzie płakał pod dystrybutorem. 350 - 400 km przejedzie za 100 złociszy. Przy obecnych cenach paliwa zwróci się mu po niecałych 20 kkm. Za to kupi np nowe opony a nie używki. A i wiocha to raczej diesla leje bo do ciungnika tanio.

@JAG08.2018
Założysz w dobrym warsztacie, który się zna na robocie, a o takich niestety ciężko, to będziesz jeździł tak samo długo jak na benzynie. Dbaj o silnik, wymieniaj olej regularnie, jeździj na przeglądy gazu co 10 kkm, wymieniaj filtry, to nic złego się nie stanie. Stracisz tylko trochę miejsca w bagażniku. I jak masz blisko to jedź do Łodzi do gościa którego przedmówcy polecają.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2019, 16:16:26 pm »
Ależ Panowie spokojnie, nie miałem zamiaru tutaj nikogo urazić, mam takie zdanie i tyle, to tak jakby budować dom o podwyższonym standardzie, uwzględniając dobrej jakości okna, dach, drzwi itp, a na koniec położyć sobie w salonie tanie panele z OBI, zamiast parkietu, bo przecież też w jakimś sensie przypominają drewno  ;D

Co do tych wyliczeń, to tylko teoria, a w praktyce jeżeli przyjmiemy, że kolega w rok robi około 20tys km, to i tak zapewne, większość tego przebiegu będzie wokół komina, a tu już trzeba doliczyć spalanie benzyny na rozruch, i przepaść się drastycznie zmniejsza, do tego dochodzi dodatkowy serwis który też kosztuje, pewnie jeszcze częste problemy z samą instalacją, bo nawet dobrym gazownikom V8 sprawiają problemy, + koszt instalacji, i jeżeli uwzględnimy, że samochód nie jest już młody, to pewnie kolega pojeździ 4 lata, i pójdzie dalej, więc koszty pewnie się zwrócą, ale oszczędności wielkich nie będzie, dlatego moim zdaniem gra niewarta świeczki, rozumiem, jak ktoś jeździ po 50tys km rocznie, to wtedy ma sens, ale do małych przebiegów to żadna oszczędność, a i często trzeba zjeść paczkę nerwów, jak się będzie ciągle wyświetlał Check

Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2019, 18:13:50 pm »
No tak, tylko dając tanie panele odczujesz różnice jakości, a między jazdą na PB a LPG nie, więc trochę nietrafione porównanie. Widać, że nigdy nie miałeś auta z gazem, bo na LPG przełącza się po przejechaniu 500m (w zimę z  kilometr). Moje wyliczenia nie są żadna teoria, masz napisane wszystko czarno na białym. Serwis 100-200zl co 10tyś km (jeśli nie robisz sam). O żadnych błędach nie ma mowy, jeśli auto oddasz do fachowca. „Coś tam mi się wydaje, to się wypowiem”. A w ogóle to bardzo zmienny jesteś   :-chyt

no i to się nazywa racjonalne oszczędzanie, nie ma to jak gaz
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 27, 2019, 20:02:42 pm »
Dzieki za długie i wyczerpujące podpowiedzi, z tą instalacją to cały czas rozważam bo sytuacja jest taka że robie około 10 tys rocznie, auto jest z 2004 ale chciałbym je potrzymać jak najdłużej bo niczego więcej nie potrzebuje, a do Łodzi mam ponad 300km. I z tąd zapytanie czy na serwis można jeździc gdzies indziej?

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 776
  • JCPF Club Member
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 27, 2019, 22:22:21 pm »
Do każdego innego warsztatu mającego autoryzację producenta instalacji.
A z jakich jesteś rejonów? Faktycznie 300 km jechać po to aby założyć gaz i na ewentualne poprawki, to trochę daleko. Tym bardziej, że pierwszy bezpłatny przegląd jest po pierwszym tysiącu. Odbierzesz auto, wrócisz do domu, tylko po to aby pojechać na przegląd :)
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 28, 2019, 00:38:43 am »
rav co za inwigilacja ha,ha,ha, przeczytaj jeszcze raz na spokojnie cały wątek a zrozumiesz kontekst mojej wypowiedzi. Powiadasz że serwis 100, 200 zł, to chyba w pcimowie dolnym, bo w dużych miastach więcej policzą za samo podłączenie do kompa, a co do metafory odnośnie domu, to mój wpis dotyczył postrzegania tego domu i jego właściciela po takim zabiegu, a nie komfortu użytkowania