Autor Wątek: Problem z centralnym zamkiem  (Przeczytany 933 razy)

Offline Verixin

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Problem z centralnym zamkiem
« dnia: Sierpień 21, 2019, 10:51:08 am »
Witam wszystkie forumowiczki i forumowiczów.
Od niedawna jestem właścicielem S-Typea z 1999r. Autko po delikatnych przejściach ale do odremontowania. Technicznie działa wszystko z wyjątkiem centralnego zamka. Po wciśnięciu przycisku na pilocie drzwi i bagażnik się zamykają ale światła obrysowe nie migają a cała elektronika w środku się nie wyłącza. Z instrukcji wynika, że po zamknięciu auta powinny mignąć światła i zegar na radiu oraz zapalnika powinny się wyłączyć a tak się nie dzieje. Niestety gdy zostawię tak auto na noc, akumulator pada mimo, że jest wstawiony nowy. Alternator sprawdzałem i działa poprawnie, więc to nie kwestia doładowania. Co może być przyczyną takiej usterki ? Będę serdecznie wdzięczny za pomoc!

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2019, 11:07:43 am »
Uśpienie do sprawdzenia kilka przekaźników w tylnej skrzynce bezpiecznikowej po schematach można dojść o które chodzi lub spr ręką będą ciepłe . Po 45 minutach od zamknięcia powinny się wyłączyć. Otworzyć klapę zablokować czujnik otwarcia i czekać ,a następnie spr czy się wyłączyły. Każdy zabezpiecza kilka innych obwodów .

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Verixin

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2019, 21:27:14 pm »
Dziękuję za poradę, jutro na pewno zrobię parę testów na tych przekaźnikach 😊

Offline Verixin

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2019, 16:26:32 pm »
Posprawdzałem przekaźniki, wszystkie były ciepłe po jeździe. Dodatkowo mogę powiedzieć, że kierownica na początku jak kupiłem auto po jeździe chowała się a teraz po wyjęciu kluczyka pozostaje w jednej pozycji. Może to też ma jakiś związek z tym problemem instalacji.  :(

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2019, 17:11:17 pm »
A nie zmieniłes ustawnienia pokretla na kolumnie kierowniczej.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Verixin

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2019, 12:19:23 pm »
Na kierownicy jest ustawienie Auto. Nie było nic przy niej zmieniane. Problem pojawił się równolegle do problemu z elektryką. I naprawdę nie mam już pomysłu jak rozwiązać ten problem :/