Autor Wątek: XJ X300 XJR - nagle przestał zamykać centralny zamek  (Przeczytany 1196 razy)

Offline Sabbath

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 157
XJ X300 XJR - nagle przestał zamykać centralny zamek
« dnia: Sierpień 20, 2019, 12:50:01 pm »
Witam serdecznie, od tygodnia pojawił mi sie problem w moim Jagu XJR serii X300 z centralnym zamkiem.
Mianowicie nie mo0ge go zamknąć z pilota ani z guzika na panelu konsoli centralnej. Pilot natomiast załącza alarm i immobiliser oraz wyłacza czyli pilot sprawny. Jak nacisnę guzik ryglowania wnętrza to zaczyna migać na nim czerwona lampka i też nie rygluje.
Owy przypadek nastąpił nagle, nic wcześniej tego nie zapowiadało. Dodam tez że jak z kluczyka próbuję zamknąć drzwi to tylko rygluje mi drzwi kierowcy.
Nadmienię że kiedyś naprawiałem linkę w drzwiach kierowcy od zamka do rączki otwierania (troszkę bardziej jest może napieta) ale to nie wpływało na centralny bo śmigał bezproblemowo. Auto jest garażowane w suchym garażu i używane tylko weekendowo.

Proszę o jakieś sugestie bo kłopotliwe jest wyjechanie gdziekolwiek i brak możliwości zamknięcia auta.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 671
  • XJ x300 sovereign
Odp: XJ X300 XJR - nagle przestał zamykać centralny zamek
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2019, 16:34:02 pm »
Auto jest garażowane w suchym garażu i używane tylko weekendowo.
To Brytyjskie auto. One tak mają ;)
Sprawdź wszystkie bezpieczniki. Szczególnie pod Tylną kanapą.
Następnie Możesz obaczyć czy otwarciu drzwi towarzyszy włączenie oświetlenia wnętrza.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline Sabbath

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 157
Odp: XJ X300 XJR - nagle przestał zamykać centralny zamek
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2019, 22:30:19 pm »
Bezpieczniki sprawdzę jutro, ale po otwarciu dzwi normalnie zapala sie oświetlenie a po zamknieciu ich gaśnie. Który bezpiecznik sprawdzic?

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 671
  • XJ x300 sovereign
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline Sabbath

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 157
Odp: XJ X300 XJR - nagle przestał zamykać centralny zamek
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2019, 20:40:32 pm »
Problem rozwiazany, winny był spalony bezpiecznik 15A pod tylna kanapa od strony pasażera. Nr. bezpiecznika F1.