Autor Wątek: Tylna roleta - DIY  (Przeczytany 1562 razy)

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Tylna roleta - DIY
« dnia: Sierpień 19, 2019, 09:46:56 am »
Siemka

Przeglądając schematy elektryczne 350, zauważyłem, że EPC nie rozróżnia głównej wiązki ze względu na występowanie tylnej rolety. Czego więc trzeba więcej:
a) tylna półka z roletą /najlepiej LHD, przy RHD trzeba będzie sztukować przewody/, 150-200 zeta na Alle
b) roof panel ze sterowaniem roletą, 50-200 zeta na Alle

W przypadku problemu z doborem roof panelu pod istniejącą konfigurację, można go kompletować z dwóch czy trzech innych, od S-Typa też wszystko pasuje, generalnie problem jest z:
- jasnym szarym, ze wszystkimi innymi kolorami nie ma problemu
- płytką z przyciskami; wszystkie są jakby odlane na jednej płycie i potem odrywane w zależności od konfiguracji panelu; można też podklejać te przyciski, ja tak musiałem zrobić, a do podklejenia wybrałem przyciski sterowania bramą, ale najlepiej byłoby przeciąć dwie płytki w poprzek i skleić właściwą konfigurację z dwóch części bez gmerania przy przyciskach. Komponenty panelu są zgrzewane, zgrzewy trzeba po prostu rozwiercić szerokim wiertłem, frezem, etc, a potem skręcić.

1 . Roof panel ściągamy od strony przedniej szyby, nie używamy żadnych śrubokrętów, etc. do podważania, zwłaszcza na bokach, bo to zbędne a panel będzie pokaleczony /jest jedna śrubka w kontenerku na okulary/, wyjmowanie go od strony okna dachowego skończy się jego przełamaniem na obwódce kontenera i wyłamaniem plastików z żarówkami. Przy zakładaniu panelu kolejność odwrotna, można sobie pomagać dociskając zatrzask w kontenerze od góry, tj. nad podsufitką przy otwartym szyberku.
2. Zdejmujemy dół tylnej kanapy: pod siedziskiem są cztery zatrzaski, odchylamy je, każdy w tym samym kierunku. Ostrożnie unosimy siedzisko do góry, od strony oparcia, po każdej stronie odpinamy po dwie wtyczki grzałek siedzeń /w przypadku bardziej wypasionych konfiguracji tylnych siedzeń of kors może być trochę więcej wtyczek do odpięcia, nie mówiąc już o wersjach z regulacją tylnej kanapy/
3. Zdejmujemy oparcie kanapy: odkręcamy dolne mocowanie środkowego pasa; po zdjęciu siedziska pierwsze co się rzuca w oczy to białe nylonowe taśmy wystające spod oparcia po każdej stronie; trzeba je mocno ściągnąć ku sobie, w ten sposób zwalniają się zatrzaski oparcia i jednocześnie zdecydowanie pociągnąć oparcie ku sobie, analogicznie po każdej stronie. Po odchyleniu oparcia, w lewym rogu pod słupkiem C ukazuje man się piękna pusta wtyczka wiązki głównej przeznaczona na wpięcie rolety /w przypadku RHD wtyczka będzie z prawej/
4. Odpinamy tapicerkę słupków C, nie musimy wypinać jej z pasów, przesuwamy ją tylko trochę do dołu na pasach.
5. Wypinamy środkowy pas z półki, wcześniej b. delikatnie wypinamy plastikową przelotkę pasa, najlepiej jakimś plastikowym wyimakiem.
6. Półka  jest mocowana jedynie trzema spinkami za oparciem kanapy. Po ich wyjęciu, ze zdecydowaniem wyciągamy półkę w kierunki przodu, można ją najpierw trochę obruszać gór/dół/lewo/prawo.
7. Wsuwamy półkę z roletką.
8. Cały bajzel montujemy w odwrotnej kolejności.
9. Przez następne 5 minut bawimy się roletką.
10. Banan :)


Pozdro
P.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2019, 09:58:36 am wysłana przez PeterX »