Autor Wątek: kontrolka hamulców  (Przeczytany 120 razy)

Offline wtom

• Forumowicz
  • *
  • wszystkie kotki są fajne
kontrolka hamulców
« dnia: Sierpień 13, 2019, 07:18:49 am »
test hamulców przechodzi , kontrolka ABS gaśnie i abs działa. zauważyłem jednak, że w czasie jazdy co któreś naciśnięcie hamulca mruga kontrolką z wykrzyknikiem. czujnik klocków wyeliminowałem, zakładając zwory na wtyczki. dzisiaj po włączeniu zapłonu zostawił zapaloną kontrolkę i błąd fail w VCM-e. mimo to hamulce działają, pompa nabija ciśnienie, abs też działa. o co biega? słaba jest już grucha?

Offline jzw

• Forumowicz
  • *
Odp: kontrolka hamulców
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2019, 12:54:23 pm »
Ja tak mialem jak pompka cisnienia ("grucha") konczyla swoj zywot. Od tego bym zaczal.
XJR '96 manual | X300 '97 4.0 | XJ40 '90 4.0 manual | XJ81 '93 | DD6 Majestic '94 | DD6 Insignia '93 | XJ40 XJR '90 manual

Offline Jaguar XJ6

• Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • Niedrzwica Duża/Lublin
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2019, 19:49:36 pm »
Jak grucha jest słaba , to po nabiciu nie wytrzyma nawet 2 pełnych wciśnięć pedału hamulca . Miałem tak samo , nasilało się w czasie deszczu , ale u mnie był to uszkodzony przewód od jednego z czujników i jak łapał zwarcie , to mrugało ( a komp wywalał PAD , jakby się klocki skończyły ) .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline wtom

• Forumowicz
  • *
  • wszystkie kotki są fajne
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2019, 19:59:51 pm »
u mnie nie wyświetla PAD, tylko "fail" + pali się kontrolka z wykrzyknikiem. jak wymiwnia sie gruchę to trzeba układ odpowietrzać? jeśli tak, to jest jakaś procedura?