Autor Wątek: kontrolka hamulców  (Przeczytany 3077 razy)

Online wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • wszystkie kotki są fajne
kontrolka hamulców
« dnia: Sierpień 13, 2019, 07:18:49 am »
test hamulców przechodzi , kontrolka ABS gaśnie i abs działa. zauważyłem jednak, że w czasie jazdy co któreś naciśnięcie hamulca mruga kontrolką z wykrzyknikiem. czujnik klocków wyeliminowałem, zakładając zwory na wtyczki. dzisiaj po włączeniu zapłonu zostawił zapaloną kontrolkę i błąd fail w VCM-e. mimo to hamulce działają, pompa nabija ciśnienie, abs też działa. o co biega? słaba jest już grucha?

Offline jzw

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: kontrolka hamulców
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2019, 12:54:23 pm »
Ja tak mialem jak pompka cisnienia ("grucha") konczyla swoj zywot. Od tego bym zaczal.
XJR '96 manual | X300 '97 4.0 | XJ40 '90 4.0 manual | XJ81 '93 | DD6 Majestic '94 | DD6 Insignia '93 | XJ40 XJR '90 manual

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 990
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: kontrolka hamulców
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2019, 19:49:36 pm »
Jak grucha jest słaba , to po nabiciu nie wytrzyma nawet 2 pełnych wciśnięć pedału hamulca . Miałem tak samo , nasilało się w czasie deszczu , ale u mnie był to uszkodzony przewód od jednego z czujników i jak łapał zwarcie , to mrugało ( a komp wywalał PAD , jakby się klocki skończyły ) .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Online wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: kontrolka hamulców
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2019, 19:59:51 pm »
u mnie nie wyświetla PAD, tylko "fail" + pali się kontrolka z wykrzyknikiem. jak wymiwnia sie gruchę to trzeba układ odpowietrzać? jeśli tak, to jest jakaś procedura?

Online wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: kontrolka hamulców
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2019, 21:02:13 pm »
Wymieniłem gruchę na nową. Pompa załącza się po 7 hamowaniach więc jest ok. Ale kontrolka z wykrzyknikiem świeci długo po odpaleniu, później mruga sobie czasami w trakcie jazdy. Wyeliminowałem możliwość złego działania czujników poziomu płynu (działają prawidłowo). Czyli co? Czujnik ciśnieniowy uwalony ma styk kontrolny ciśnienia?

Offline mastez44

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Najlepsze forum to? JCPF!
    • https://strialys.pl/kontakt/
Odp: kontrolka hamulców
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2019, 11:44:25 am »
Weź to daj konkretnie pod komputer bo ja sam musiałem wymieniać gruche i dodatkowe rzeczy. Takie w sumie zgaduj zgadula a jednak opcji jest tysiąc.

Online wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: kontrolka hamulców
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2019, 12:22:31 pm »
a co niby komputer ma pomóc w xj40?  ;D toż to nie OBD2
już zdiagnozowałem dziada, zrobiłem sobie ustrojstwo testowe :P ten układ jest prosty jak budowa cepa, z początku wygląda groźnie.
należałoby tych angoli nakopać za to, jak można gotowe rozwiązanie Tevesa spaprać.
sam czujnik ciśnienia okazał się dobry, po prostu podają masę na czujnik po zapłonie, wystarczy, że gdzieś zaśniedziałe styki i deska wariuje.
no bo po co dać masę na stałe i żaróweczkę na +, lepiej udawać CAN i poszyć to na procesor zegarów. szajsowato działa, ale efekt jest w postaci błędu w VCM-e co i tak nic nie daje jeno oczy wkurza  >:D
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2019, 13:52:12 pm wysłana przez wtom »

Online wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: kontrolka hamulców
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2019, 12:29:52 pm »
gruchę też zmieniałem sam. dla potomnych! -> grucha pasuje 1=1 od Range Rovera P38, kosztuje 600zł a nie 1130zł  ;D. jedyne co to ma większą pojemność 0,32l i trzeba podłożyć kawałek gumki pod śrubkę mocowania pompy, co by nie obcierała podczas pracy. teraz pompa załącza się po 8 depnięciu hamulca

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: kontrolka hamulców
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2019, 20:39:08 pm »
Uuuu! Bardzo dobrze wiedziec bo z ta grucha zawsze sa problemy! Swoja droga MAF z P38 tez pasuje spoko do X300/XJ40, trzeba tylko wyciac extra slot w obudowie dolnej filtra powietrza bo MAF w P38 jest obrocony wtyczka w strone zbiornika z plynem chlodnicy :)

Online wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: kontrolka hamulców
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2019, 22:55:04 pm »
Silniczek krokowy obrotów jałowych też ten sam co w P38 ;D. Różnica tylko w obróconej o inny kąt wtyczce.

Online wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: kontrolka hamulców
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2019, 14:44:18 pm »
Nie mogę jeszcze zwalczyć "braku" hamowania w lewym przednim kole, tzn. ściąga na prawo przy mocnym hamowaniu (prawy zacisk bierze 3 razy mocniej niż lewy - zmierzone na SKP). ABS działa prawidłowo, zaciski w doskonałym stanie, wszystko odpowietrzone, nowy płyn. Co uwalone? sekcja w pompie hamulcowej czy modulator świruje? W czasie odpowietrzania lewego koła były momenty, że pedał był twardy i nie chciał schodzić do podłogi przy otwartym odpowietrzniku. jak się auto dobrze rozgrzeje to hamuje prosto.

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: kontrolka hamulców
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2019, 14:54:26 pm »
Przewody hamulcowe elastyczne. Pewnie jeden jest rozwarstwiony w srodku.

Online wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: kontrolka hamulców
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2019, 17:18:07 pm »
wyglądają na wymieniane niedawno

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: kontrolka hamulców
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 17, 2019, 22:51:53 pm »
Cos jednak blokuje przeplyw plynu, wiec logicznym jest sprawdzenie przewodu, ktory jest najczestsza przyczyna takich problemow. Do sprwdzinia starczy odkrecic przewod od zacisku, Jesli dalej przeplyw nie bedzie swobodny, odkrecic od przewodu metalowego i ponownie sprawdzic.

Online wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: kontrolka hamulców
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 18, 2019, 09:43:06 am »
wymienie proforma te przewody ale raczej podejrzewam modulator, mam drugi na podkładkę