Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

kontrolka hamulców

(1/3) > >>

wtom:
test hamulców przechodzi , kontrolka ABS gaśnie i abs działa. zauważyłem jednak, że w czasie jazdy co któreś naciśnięcie hamulca mruga kontrolką z wykrzyknikiem. czujnik klocków wyeliminowałem, zakładając zwory na wtyczki. dzisiaj po włączeniu zapłonu zostawił zapaloną kontrolkę i błąd fail w VCM-e. mimo to hamulce działają, pompa nabija ciśnienie, abs też działa. o co biega? słaba jest już grucha?

jzw:
Ja tak mialem jak pompka cisnienia ("grucha") konczyla swoj zywot. Od tego bym zaczal.

Jaguar XJ6:
Jak grucha jest słaba , to po nabiciu nie wytrzyma nawet 2 pełnych wciśnięć pedału hamulca . Miałem tak samo , nasilało się w czasie deszczu , ale u mnie był to uszkodzony przewód od jednego z czujników i jak łapał zwarcie , to mrugało ( a komp wywalał PAD , jakby się klocki skończyły ) .

wtom:
u mnie nie wyświetla PAD, tylko "fail" + pali się kontrolka z wykrzyknikiem. jak wymiwnia sie gruchę to trzeba układ odpowietrzać? jeśli tak, to jest jakaś procedura?

wtom:
Wymieniłem gruchę na nową. Pompa załącza się po 7 hamowaniach więc jest ok. Ale kontrolka z wykrzyknikiem świeci długo po odpaleniu, później mruga sobie czasami w trakcie jazdy. Wyeliminowałem możliwość złego działania czujników poziomu płynu (działają prawidłowo). Czyli co? Czujnik ciśnieniowy uwalony ma styk kontrolny ciśnienia?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej