Autor Wątek: X300 4.0 Sovereign - problem z szarpaniem i przygasaniem  (Przeczytany 2116 razy)

Offline SZALU

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Jaguar na TAXI? - Reakcje ludzi bezcenne...
Odp: X300 4.0 Sovereign - problem z szarpaniem i przygasaniem - CHYBA ROZWIĄZANY
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 15, 2019, 14:18:59 pm »
W międzyczasie też właśnie poczytałem o tych wszystkich błędach i znalazłem gdzieś w przelocie stwierdzenie, że: "P1775 is often coming with misfire codes" - i mówię sobie, że dobra - jeszcze raz sprawdzam całą elektrykę - a że świece założyłem nowe - to zacząłem kombinować z cewkami - 4 miałem całkiem nowe założone, ale 2 sztuki jakoś sprzed około roku. Przebrałem wszystkie stare zmagazynowane cewki i zacząłem zamieniać je miejscami. I stała się rzecz strasznie dziwna - jedna z tych rocznych cewek - mimo że nie było widać zewnętrznie żadnego uszkodzenia ani przebić i właściwie oprócz tych szarpnięć silnik chodził idealnie równo- widocznie ma jakieś niewyjaśnione uszkodzenie i "obcinała" iskrę tylko w niektórych momentach - i to przez nią silnik tak się zadławiał - nagle wszystkie objawy ustąpiły - ale piszę dopiero teraz, bo przez 2 dni go obserwowałem i sprawdzałem co chwilę błędy... i nic z tych kwiatków nie wyskakuje.... :- pojecia :-clap.

A poza tym, to nigdy tak równiutko nie chodził - po wyczyszczeniu całego dolotu, przepustnicy, krokowego, zmianie uszczelek, świec i przeczyszczeniu wszystkich możliwych styków - teraz odwdzięcza się super "delikatnym" i równym mruczeniem. Także, jak to mówią... nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło...

Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie - i moja rada na przyszłość, poparta ostatnim doświadczeniem... (ale szumnie brzmi ;-) ) przy błędach P1775 P0727 P1790 trzeba sprawdzić elektrykę i zapłon, a jeśli już sprawdziłeś/łaś i nic - TO IDŹ SPRAWDZIĆ JESZCZE RAZ....  ;D :-super :-A
 
Czujnik położenia wału i tak się przyda - za radą kolegi Michal_C od teraz będę woził ze sobą w bagażniku w razie "w" (oczywiście jak mi w końcu dojdzie spod Berlina, bo od poniedziałku jeszcze go nie mam)
 :-tylko  Miłego dnia wszystkim  :-thank

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: X300 4.0 Sovereign - problem z szarpaniem i przygasaniem
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 19, 2019, 10:04:19 am »
 :-clap
Kolejna lekcja:)
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: X300 4.0 Sovereign - problem z szarpaniem i przygasaniem
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 19, 2019, 12:02:56 pm »
Używaliście może nowych cewek firmy NTY?
Dwie takie śmigają u mnie od dobrego 1,5 roku i nic się nie dzieje.
Są w przyzwoitej cenie. I może to dobra opcja, zamiast kombinować z używanymi?
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline SZALU

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Jaguar na TAXI? - Reakcje ludzi bezcenne...
Odp: X300 4.0 Sovereign - problem z szarpaniem i przygasaniem
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 22, 2019, 21:12:21 pm »
No ja właśnie teraz takie kupiłem - sprawiają wrażenie solidnych, a tak zapakowane, jakby to była jakaś delikatna elektroniczna część - w gruby worek zgrzewany, folię bąbelkową i karton - 3-warstwowo. Na razie ok. - zobaczymy co będzie za kilka miesięcy - a cena bezkonkurencyjna (ok. 60 zł/szt. na allegro) - taniej niż wcześniejsze moje chińczyki typu "no name", chociaż i tak Tajwan, ale zobaczymy...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2019, 09:02:22 am wysłana przez MicGin »

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: X300 4.0 Sovereign - problem z szarpaniem i przygasaniem
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 23, 2019, 14:26:32 pm »
No właśnie. Dobrze zapakowane. W ręce też sprawia wrażenie solidnej.
Ot, cewka jak cewka. Nie ma z czego  robić zagadnienia.
Mam dwie takie od półtora roku i nic się nie dzieje.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: X300 4.0 Sovereign - problem z szarpaniem i przygasaniem
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 14, 2019, 22:05:03 pm »
Też mam tej firmy na zapasie ostatnio kupione.Obym jak najdłużej nie musiał zmieniać, aby się przekonać o jakości nty :-V
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.