Autor Wątek: Szyberdach - wymiana tapicerki (x308)  (Przeczytany 1099 razy)

Offline koniu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Szyberdach - wymiana tapicerki (x308)
« dnia: Sierpień 10, 2019, 08:05:26 am »
Czy ktoś ma doświadczenie z wymianą tapicerki - podsufitki w szyberdachu? Jak się do tego zabrać , a może jednak lepiej tego nie ruszać?
Jaguar xj40 3,2 1991 - ex
Jaguar x300 4,0 1996 -ex
Jaguar x308 4,0 2003  vanden plas

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Szyberdach - wymiana tapicerki (x308)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2019, 22:43:27 pm »
Musisz dać duży zakład materiału na wszystkie boki/szczególnie od tylnej strony samochodu/, bo przy ustawieniu kiedy blacha szyberdachu idzie do góry od obrysu dachu, to widać bardzo i tam trzeba to zrobić precyzyjnie.
Materiał przecinałem nożyczkami krawieckimi w zygzak/ nie znam poprawnej nazwy/, aby materiał nie puszczał oczek, ale może nie mieć to znaczenia. Zwróć uwagę na uskok w kształcie szyberdachu od wewnętrznej strony /tył/, aby dobrze przykleić i mocno nie naciągać materiału, ponieważ to spowoduje, że przy wysokich temperaturach materiał będzie się odklejał i powstanie taki "bąbel" w kształcie.Dotyczy to całego przyklejania podsufitki.
Polecam klej permatex. Ewentualny bąbel powstający przy wyższych temp da się przy tym kleju przykleić z powrotem dociskając i sprawdza się to przez długi czas i jest nadal aktywny, klejone 2 lata temu.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline koniu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Szyberdach - wymiana tapicerki (x308)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2019, 15:08:54 pm »
W pytaniu chodziło mi bardziej o to jak się dobrać do szyberdachu to znaczy jak go rozebrać .  czy nie ma obawy że jak go rozkręcę to już nie złożę prawidłowo?
Jaguar xj40 3,2 1991 - ex
Jaguar x300 4,0 1996 -ex
Jaguar x308 4,0 2003  vanden plas

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Szyberdach - wymiana tapicerki (x308)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2019, 23:26:48 pm »
To musisz zadawać bardziej precyzyjne pytania.

Lepiej tego nie ruszaj, bardzo łatwo coś połamać i będziesz miał problem.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.