Autor Wątek: Chwilowa utrata mocy  (Przeczytany 2968 razy)

Offline wemar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Chwilowa utrata mocy
« dnia: Lipiec 24, 2019, 09:17:17 am »
Czy ktoś spotkał się z chwilową utratą mocy przy jeździe z większą prędkością?
Kilka razy, po 20-25 minutach jazdy z prędkością 200 silnik tracił moc. Skrzynia zmieniała biegi dla utrzymania obrotów, ale prędkość powoli spadała. Po wrzuceniu N-ki silnik reaguje normalnie, ale zapięcie D nie powoduje normalnej jazdy - niezależnie od puszczenia lub wciśnięcia pedału przyspieszenia obroty się nie zmieniają, auto nie jedzie. Po kilku minutach oraz wyłączeniu i włączeniu zapłonu problem znika i nie pojawia się, jeśli przez jakiś czas nie przekracza się 180-ki.
Na desce nie zapala się żadna kontrolka. Serwis twierdzi, że nie ma żadnych błędów w sterowniku.

XE, 200KM, benzyna.

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Chwilowa utrata mocy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2020, 09:01:00 am »
Hej

moze trzeba pojechac z testerem ;)
jakos dziwnie, ze nie ma zadnych stopklatek i chwilowych bledow,

Pzdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...

Offline wemar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Chwilowa utrata mocy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2020, 09:13:13 am »
Proponowałem to serwisowi, ale wykręcili się tym, że nie mogą mi udostępnić testera bez nadzoru, a pracownika nie dadzą, bo ... może brać udziału w testach przy tych prędkościach.  :-[
Na razie problem się nie pojawił się ponownie - nie wiem, czy to kwestia temperatury, czy nowego oleju po przeglądzie.

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Chwilowa utrata mocy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2020, 09:51:37 am »
U siebie x-type 2,5 miałem podobnie - obroty utrzymywały się na poziomie 1,5 tys/min. Winnym okazały się zaśniedziałe piny na kości silnik-nadwozie - po wyczyszczeniu chemią problem nigdy nie powrócił

Offline wemar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Chwilowa utrata mocy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2020, 13:49:09 pm »
Dzięki, to jest jakiś trop, jak sytuacja znowu się powtórzy.

Offline kajoj69

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Czarny kot
Odp: Chwilowa utrata mocy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2021, 23:44:07 pm »
Witam kolego trochę czasu minęło ale dopiero dostałe wskazówki o twoim problemie. Mam ten sam problem w XE 2.0L P300 AWD od roku jeżdżę po serwisach ASO polska Niemcy i Holandia nikt nie poradził sobie i nie zdiagnozował nawet przyczyny jak ty sobie poradziłeś ?

Offline wemar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Chwilowa utrata mocy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2021, 07:54:19 am »
Mój XE w sunie był w ASO przed 3 dni i też nic nie znaleziono, ale składam to na karb niskiego stanu wiedzy mechaników - potrafią wymieniać całe podzespoły, a nie diagnozować, o ile nie zrobi za nich tego komputer.
U mnie problem przestał występować, gdy pilnowałem stanu płynu chłodzącego.
Nie wiem czemu tak jest, bo nigdy nie zapaliła się kontrolka przegrzania lub niskiego stanu płynu, ale od kiedy pilnuję, by poziom był przy kresce górnej, to nie udało się doprowadzić auta do stanu utraty mocy. Zbyt często nie próbowałem, to druga sprawa, ale problem nie wystąpił.

Offline kajoj69

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Czarny kot
Odp: Chwilowa utrata mocy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2022, 20:53:16 pm »
koledzy przepraszam ze tak późno ale mój problem rozwiązał jedyny i NAJLEPSZY SERWIS jaki przyszło mi odwiedzić mianowicie MM CARS PREMIUM   Autoryzowany Salon i Serwis, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 237, POLAND
http://www.mmcarswarszawa.jaguar.pl/
podeszli do sprawy kompleksowo . nie wiem czy gdzieś już to opisywałem ale po jeździe z serwisantem na fotelu pasażera z podłączonym komputerem wyszło co go bolało : za wysoka temperatura oleju w skrzyni biegów ponad 138C dlatego blokował go czy jakby tryb serwisowy do momentu spadku temperatury obaw spadek prędkości brak reakcji na pedał przyspieszenia i po chwili Samochud wracał do życia ale na krótko bo olej znowu zagrzany .  ale problem rozwiązany powymieniane wszystkie podzespoły odpowiedzialne za chłodzenie wiatraki chłodnice czujniki co tam jeszcze nie wiem co dziwne jak dla mnie ale dla nich nie to lusterka gdzie w nich znajdują się czujniki temperatur nie zagłębiłem się co było robione więcej ale Samochód jeździ jak nigdy żadnych spadków mocy a co lepsze prędkość maksymalna przekracza dozo więcej jak opisuje producent można się pochwalić ze licznik można zamknąć a jest wyskalowany do 280 km/h SUPER FRAJDA Z JAZDY . O dziwo spalanie również spadło nigdy nie udało mi się zejść poniżej 8 litrów a tu 6.9L i wieże ze dam radę zejść jeszcze niżej ale nie ma czasu na to a nogę ma naprawdę cieżką.. Także naprawdę wielki szacunek dla serwisu MM CARS PREMIUM  reszta serwisów które odwiedzałem mogą co najwyżej trzepać mi dywaniki z Auta nadmieniam SERWISY które odwiedziłem i ma nadzieje się więcej w nich nie pojawić mam ochotę opisać pare z nich ale każdy ma swoje inwidale podejść ja polecam jeden . 

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Chwilowa utrata mocy
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2022, 16:44:33 pm »
Szkoda,ze wiecej osob nie pisze jak sie sprawy koncza i co zrobil serwis aby auto jezdzilo.
Dzieki za info.Napewno sie przyda komus jak wpadnie w podobne problemy.
Jedynie musze zwrocic uwage na przekaz Twojej wiadomosci.Trudno sie to czyta, bo nie uzywasz  znaków interpunkcyjnych.Wszystko jest jak jedno zdanie.

« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2022, 18:40:34 pm wysłana przez MicGin »
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline apacz

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
Odp: Chwilowa utrata mocy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 25, 2022, 14:05:02 pm »
koledzy przepraszam ze tak późno ale mój problem rozwiązał jedyny i NAJLEPSZY SERWIS jaki przyszło mi odwiedzić mianowicie MM CARS PREMIUM   Autoryzowany Salon i Serwis, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 237, POLAND
http://www.mmcarswarszawa.jaguar.pl/
podeszli do sprawy kompleksowo . nie wiem czy gdzieś już to opisywałem ale po jeździe z serwisantem na fotelu pasażera z podłączonym komputerem wyszło co go bolało : za wysoka temperatura oleju w skrzyni biegów ponad 138C dlatego blokował go czy jakby tryb serwisowy do momentu spadku temperatury obaw spadek prędkości brak reakcji na pedał przyspieszenia i po chwili Samochud wracał do życia ale na krótko bo olej znowu zagrzany .  ale problem rozwiązany powymieniane wszystkie podzespoły odpowiedzialne za chłodzenie wiatraki chłodnice czujniki co tam jeszcze nie wiem co dziwne jak dla mnie ale dla nich nie to lusterka gdzie w nich znajdują się czujniki temperatur nie zagłębiłem się co było robione więcej ale Samochód jeździ jak nigdy żadnych spadków mocy a co lepsze prędkość maksymalna przekracza dozo więcej jak opisuje producent można się pochwalić ze licznik można zamknąć a jest wyskalowany do 280 km/h SUPER FRAJDA Z JAZDY . O dziwo spalanie również spadło nigdy nie udało mi się zejść poniżej 8 litrów a tu 6.9L i wieże ze dam radę zejść jeszcze niżej ale nie ma czasu na to a nogę ma naprawdę cieżką.. Także naprawdę wielki szacunek dla serwisu MM CARS PREMIUM  reszta serwisów które odwiedzałem mogą co najwyżej trzepać mi dywaniki z Auta nadmieniam SERWISY które odwiedziłem i ma nadzieje się więcej w nich nie pojawić mam ochotę opisać pare z nich ale każdy ma swoje inwidale podejść ja polecam jeden .
Mam identyczne objawy w swoim XE 2.0 180 HP. Jest szansa żebyś podrzucił VIN swojego Jaga ? Chciałem w ciemno zamówić w MM CARS części na wymianę ( bo do Warszawy mam daleko a chciałem to załatwić za jednym przyjazdem ) a MM Cars stwierdzili, że nie pamiętają twojego przypadku i żeby wiedzieli o co chodzi to potrzebują VIN lub numer rejestracyjny .

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Chwilowa utrata mocy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 29, 2022, 23:26:50 pm »
Wybacz ale to nieco zaskakujące co piszesz. Przyczyny utraty mocy jakie opisujesz powinny wywalić błędy na ekranie, W przeciwnym razie jedyne przyczyny utraty mocy  bez wskazań na ekranie powiązane były by z: nieszczelnością układu dolotowego, przycinającą się przepustnicą, blokującym się regulatorem zmiennych faz ale w tych silnikach raczej brak, zatkany filtr oleju skrzyni, wyczyszczenie go lub wymiana to chwilowe rozwiązanie, zatkany filtr jest ważną wskazówką koniecznej natychmiastowej pełnej konserwacji skrzyni. Co jeszcze? takie objawy daje turbina, przepływomierz powietrza, konwerter skrzyni automatycznej,błędy w mapach silnika, i raczej tu bym celował. Z prostej przyczyny, odchamili si autko, czemu??? ponieważ kocury maja kaganiec, ograniczający do 200km/h lub 250 km/h w zależności od modelu, wersji oraz silnika.
Więc skoro goni 280 to pewnie dla tego. A wcześniej ile gonił ? Poprawcie mnie jeśli się mylę.