Autor Wątek: Odblokowanie filmów DVD podczas jazdy Jaguar XF Lift  (Przeczytany 4281 razy)

Offline jakubbanan

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
Odblokowanie filmów DVD podczas jazdy Jaguar XF Lift
« dnia: Lipiec 19, 2019, 11:12:26 am »
Witam!

Posiadam Jaguara XF z 2013r. wersja LIFT.

Czy jest możliwość odblokowania funkcji filmów podczas jazdy ?

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Odblokowanie filmów DVD podczas jazdy Jaguar XF Lift
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2019, 16:27:25 pm »
Mozliwosc jest, jest to jednak niezgodne z przepisami...
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline jakubbanan

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
Odp: Odblokowanie filmów DVD podczas jazdy Jaguar XF Lift
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2019, 09:31:46 am »
Jest to włączane komputerowo (jakaś zablokowana opcja) czy trzeba dokupić jakiś moduł ?

To, że jest to zabronione to wiem :) Ale pytam, bo wiem, że np. w Audi jest to opcja możliwa do włączenia bez żadnych modułów itp. tylko podpięcie pod komputer i ściągnięcie blokady.

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Odblokowanie filmów DVD podczas jazdy Jaguar XF Lift
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2019, 23:19:21 pm »
Poszukaj na forach Land Rovera.

Offline jako_tako

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • X308 4.0 & X308 XJR
Odp: Odblokowanie filmów DVD podczas jazdy Jaguar XF Lift
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2019, 16:19:03 pm »
Mam nadzije, ze Ci sie nie uda  ;D
Nie chcialbym spotkac sie na drodze z kierowca ogladajacym film.

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Lubię samochody
Odp: Odblokowanie filmów DVD podczas jazdy Jaguar XF Lift
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2019, 10:05:28 am »
jako_tako też jestem przeciwny. Już wystarczy na drodze kierowców piszących sms, przechodniów przechodzących przez jezdnię ze wzrokiem w smartfonie, młodzieży ze słuchawkami na uszach i rowerzystów z parasolem nad głową :o. Jeszcze do tego brakuje kierowców oglądających film podczas jazdy.  :-nie  :-zly

jakubbanan proszę Cię, poczekaj na autonomiczne samochody.

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Odblokowanie filmów DVD podczas jazdy Jaguar XF Lift
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2019, 07:19:31 am »
Nie wierzę, żeby kierowca oglądał filmy podczas jazdy. W moim poprzednim aucie miałem odblokowaną tą opcję, zazwyczaj włączone były teledyski ot tak dla bajeru...

Offline jakubbanan

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
Odp: Odblokowanie filmów DVD podczas jazdy Jaguar XF Lift
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2019, 10:26:10 am »
Heh, jak się poruszyli użytkownicy forum.

Miałem wcześniej Bmw E90 z wymienionym ekranem seryjnym na wyświetlacz z Androidem gdzie szło wszystko łącznie z youtube itp. (W bmw na starym wyświetlaczu nie było możliwości odtwarzania filmów) I powiem szczerze, że jest to super sprawa. Jeśli ktoś myśli, że kierowca ogląda filmy w czasie jazdy toooo nawet nie skomentuje XD To dla podróżnych super opcja i taki bajerek, a że jestem bardzo gadżeciarkski, to chciałbym mieć takie opcje dostępne :) Niestety do XF-a z 2013r. nie ma możliwości wymiany wyświetlacza kompletnego na wersję z Androidem (jeszcze chińczyki nie wymyślili, albo sam interfejs jest za trudny do rozgryzienia, choć dla nowych X260 są już Androidy)

Czyli trzeba dopiero szukać, nikt nigdy tego nie robił ? Nie ma jakiś wskazówek gdzie czegoś takiego szukać ? Szukałem na forum land-a ale nic nie znalazłem.


Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Odblokowanie filmów DVD podczas jazdy Jaguar XF Lift
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2019, 11:22:28 am »
Dla pasażerów jest opcja dual view screen.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Lubię samochody
Odp: Odblokowanie filmów DVD podczas jazdy Jaguar XF Lift
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2019, 18:22:10 pm »
Heh, jak się poruszyli użytkownicy forum.
[...]Jeśli ktoś myśli, że kierowca ogląda filmy w czasie jazdy toooo nawet nie skomentuje XD To dla podróżnych super opcja i taki bajerek, a że jestem bardzo gadżeciarkski, to chciałbym mieć takie opcje dostępne :) [...]

A poruszyli, poruszyli :) Nikt tu nie mówi o jakimś ciągłym oglądaniu, ale o zerkaniu na ekran, bo akurat będzie lecieć coś fajnego co przykuje Twoją uwagę, choć na parę sekund, to wystarczy. Osobiście nie chciałbym, aby ktoś najechał na mnie i moją rodzinę na autostradzie, bo akurat spojrzał na chwilkę na film, tak jak ten gość, który zerknął dosłownie na parę sekund przy 80 km/h w telefon. Zabił 4 ludzi. Jestem daleki od moralizowania, ale nie ma ludzi nieomylnych.

Abyś dobrze to zrozumiał. Mój komentarz nie jest ofensywny. Pozostawiam go tylko pod rozwagę. https://www.youtube.com/watch?v=Ce-z7ROUw10  Pozdrawiam :)

Offline jakubbanan

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
Odp: Odblokowanie filmów DVD podczas jazdy Jaguar XF Lift
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2021, 18:59:33 pm »
Witam!

Po długich poszukiwaniach wreszcie znalazłem kogos kto zna aie na rzeczy :) teledyski/filmy dzialaja w moim xfie podczas jazdy :)

Krotki filmik, ze wszystko jest okey
https://youtu.be/EStmmnKHPTE

Najlepsze, ze udało mi się znaleźć kogoś kto zrobil to od strony programu, a nie dokladanie jakis modułów itd. Tylko z poziomu programu :)

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Odblokowanie filmów DVD podczas jazdy Jaguar XF Lift
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2021, 08:15:03 am »
Nie bede komentowal wyboru rodzaju muzyki bo to Twoja prywatna sprawa ale telefon w czasie jazdy podczas ogladania teledysku, w warunkach jakie widac na filmie to juz skrajnie glupota i idiotyzm...

szkoda ze czasy w ktorych Jaguar byl marka premium - nie dla wszystkich - juz minely...

teraz kazdy "sebix" moze sobie teraz na XFa pozwolic...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2021, 14:50:09 pm wysłana przez MicGin »
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline jakubbanan

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
Odp: Odblokowanie filmów DVD podczas jazdy Jaguar XF Lift
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2021, 15:13:56 pm »
Głównym zamiarem było pokazanie efektu, że można coś takiego zrobić programowo, a nie ocenianie warunków jazdy i puszczonego teledysku, który notabene był nagrany na zasadzie "pierwszy lepszy" :) Widać nie zrozumiałem mojego postu, a analizujesz sam fakt jazdy słowami głupota i idiotyzm :)

Ostatnich dwóch zdań nie skomentuje, bo kompletnie wyrwane z kontekstu :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2021, 17:41:21 pm wysłana przez MicGin »

Offline pawel39

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Odblokowanie filmów DVD podczas jazdy Jaguar XF Lift
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 29, 2021, 18:28:31 pm »
Nie chciałem tego pisać wcześniej ale widzę nie jestem sam. Liczylem że zasoby użytkowników jaguara wykraczają po za kategoryczność ameb kulturowych.

Ale każdy ma swoją wrażliwość muzyczną.

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 776
  • JCPF Club Member
Odp: Odblokowanie filmów DVD podczas jazdy Jaguar XF Lift
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 29, 2021, 19:27:40 pm »
Panowie, o gustach się nie dyskutuje i to nie jest też miejsce na to. Poruszajmy raczej tematy okołosamochodowe. Wycieczki osobiste proszę sobie schować.
Co do wyświetlania filmów, teledysków itp. podczas jazdy, moja opinia jest kategorycznie negatywna. Zawodowo zajmuję się transportem i byłem na miejscu niejednego wypadku i z niejednego wypadku widziałem dokumentację, także fotograficzną. Potrafi przemówić do rozsądku. Ekran TV rozprasza tak samo jak telefon. Ułamek sekundy i niejedno życie może być zrujnowane. Rozliczając kierowców za telefony zawsze słyszę jedno - "ja mam podzielną uwagę". Każdy jeden tak mówi. Do czasu. Do czasu kiedy kiedy w coś lub w kogoś nie wjedzie. Ostatni wypadek, dobrze że nie mojego kierowcy, miał miejsce 2 tygodnie temu. Na przejściu dla pieszych kierowca chwilę tylko spojrzał na ekran i rozjechał dziewczynę. Za nią szedł jej mąż z 4 letnim dzieckiem. Dobrze że zauważył co się święci i uskoczył razem z dzieckiem. Mama, całe szczęście, tylko lekko poobijana. Brakowało naprawdę niewiele.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR