Autor Wątek: Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6  (Przeczytany 2409 razy)

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 22, 2019, 12:00:27 pm »
Po pierwsze nie jeździj na D. Ustawiaj wybierak na 4 i zobacz czy wtedy błąd wywali, oprócz tego komunikatu powinien check również wywalić i już świecić stale nawet po zgaszeniu i odpaleniu ponownym.
U mnie na 4 biegu jest 2 tys obrotów a na 3 biegu 3,5 tys obrotów. Ale różnica stąd że mój motor ma 4.0 i mamy inne dyfry.
Ale dla pewności sprawdź jeszcze raz ustawiając wybierak na 2 i rusz, spróbuj rozpędzić. Powinno raz tylko zmienić bieg, jeśli nie na 100% uwalone serwo overdrive.
Możesz przyjechać do mnie, bez problemu naprawie to  ;), jeden cały dzień potrzebuje. Tylko że jest kilka ale.
Musisz sprawdzić czy da radę wydechy przy kolektorach odkręcić, u mnie urwały się szpilki a to potem kupa czasu żeby to wykręcić, ewentualnie rozwiercić żeby nowe śruby były.
Zestaw naprawczy serwa (specjalne wiertło + tulejka) ja nie posiadam trzeba albo wypożyczyć albo kupić na ebay z kompletem 3x2 tulejek (potem mogę to odkupić od ciebie).
Nie wiadomo w jakim stanie masz kosz overdrive? Nowy kosztuje ok 700pln nie pamiętam dobrze. Na szczęście są używane w dobrym stanie za o wiele mniej, ale znów czas żeby to zamówić.
Zestaw uszczelnień ok 600pln.
No i kwestia tego czy wymieniamy tarczki i przekładki, mając nowe uszczelnienia warto myślę ale to dodatkowy koszt, ok600-700 trzeba sprawdzić bo nie pamiętam.
Chyba że bez kompletu uszczelnień i tarczek tylko sama uszczelka pod pompę i płytę ok 100 (trzeba sprawdzić bo nie pamiętam) jakby tarczki frykcyjne i przekładki były jeszcze zdrowe.
Nowy olej ok 300-500pln (to już do wyboru).
Sprężynę sonaxa zaworu 4-3 w płycie zamontuje gratis.
Ja chcę 1000pln plus za kanał i narzędzia ok 150-300pln zależy ile godzin zejdzie. Jak coś napisz na priv podaj numer telefonu to oddzwonię.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2019, 13:39:45 pm wysłana przez Szwagier »
:)

s-type 4.0 2000r