Autor Wątek: Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6  (Przeczytany 2415 razy)

Offline Veron

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6
« dnia: Lipiec 14, 2019, 18:39:19 pm »
 :-help Witam wszystkich serdecznie. Mam ogromną prośbę do tych co faktycznie ogarniają ten temat. Mianowicie w moim kocie nie ma w ogóle wstecznego a na biegu D wskakują tylko pierwsze 3 biegi. Przełączając z biegu P na D trwa to krótką chwile po czym jest takie delikatne jak by szarpnięcie.. Skrzynia daje znać że bieg został przełączony na Drive. Jakieś sugestie może ? Mam tego Jaga od bardzo niedawna i śmiem uwierzyć że być może, może być w skrzyni za mało oleju i czy np wymiana oleju w tej skrzyni mogła by rozwiązać ten problem ? To Jag 3.0 v6 99r. Będę bardzo rad i wdzięczny za konstruktywną pomoc. Z góry serdecznie dziękuję.  :-help :-thank
Jest: Jaguar S-Type 3.0 v6 2003 <3
Był: Jaguar S-Type 3.0 v6 1999

Offline michalek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • S-TYPE 2.5 V6 2003r
Odp: Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2019, 20:01:34 pm »
Zobacz poziom, ale wydaje mi się ze raczej to nie od oleju. Musisz zrobić diagnostykę skrzyni komputerowa, zobaczyć czy są jakieś błędy, ewentualnie późnej zobaczy wskazania zaworów hydraulicznych w płycie skrzyni które są odpowiedzialne za poszczególne biegi. W najgorszym wypadku tarczki i skrzynia do roboty.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2019, 20:11:47 pm wysłana przez michalek »

Offline Veron

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2019, 14:36:30 pm »
Dziś byłem pod autkiem i wygląda to tak jak by był spory wyciek oleju z pod sprzęgła. Istnieje możliwość że to może być przyczyną i czy takie sprzęgło można wymienić od razu przy wymianie uszczelki ? :-tylko :-JCPF
Jest: Jaguar S-Type 3.0 v6 2003 <3
Był: Jaguar S-Type 3.0 v6 1999

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2019, 08:46:04 am »
Skrzynia lub mechatronika albo to i to do naprawy. To nie wina oleju i wycieków
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2019, 09:33:31 am »
A może nie masz 2 i 5 biegu? Spróbuj lewarek na 2 wrzucić i ruszyć i zobacz czy bieg zmieni jak nie zmieni nie masz 2 i 5 biegu. I wtedy serwo w korpusie do odbudowy. Wyciek możesz mieć z uszczelniacza wału na silniku z tyłu równie dobrze. Raczej coś ze sterowaniem lub z taśmą wstecznego, może piston reverse padł. Dużo może być przyczyn. Dlatego z reguły kończy się rozbiórką całej skrzyni. Lub chociażby sterowania od dołu. Jak jest mało oleju to raczej skrzynia nie ruszy wcale albo będzie się ślizgać. Skąd jesteś?
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Veron

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2019, 23:16:22 pm »
Dziękuję serdecznie za zainteresowanie i za pomoc. :-thank @Szwagier jestem z Kujawsko-pomorskiego z Włocławka. Szukam w okolicy jakiegoś faktycznego znawce naszej kociej marki ale puki co to same wymieniacze :-nie Wczoraj postanowiłem się nie co szybciej przejechać i wcisnąłem gaz w podłogę. Wrażenia nie do opisania lecz skończyło się to dodatkową awarią.. Gdzieś z pod spodu wyciekł mi cały płyn od wspomagania i teraz najpierw muszę uporać się z tym by móc choć trochę toczyć się do przodu jak bym chciał dojechać do mechanika z tą skrzynią :-A A odnośnie tych biegów to jest tak że jak przerzucam na 2 to spokojnie sobie ruszam na 3 też się zmienia a na 4 ręcznie już zmienić nie chce. Więc chyba 4 biegu nie mam i wstecznego. Szczerze to ciężko stwierdzić gdyż nie miałem wcześniej do czynienia ze sprawnym Jagiem niestety. To mój pierwszy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2019, 23:26:20 pm wysłana przez Veron »
Jest: Jaguar S-Type 3.0 v6 2003 <3
Był: Jaguar S-Type 3.0 v6 1999

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 17, 2019, 08:58:49 am »
Daleko trochę. Ale jak liczysz te biegu? Jeśli ustawiasz na 2 to wtedy powinno auto ruszyć z pierwszego biegu i po chwili zmienić na 2 bieg. Bo piszesz że jak ustawiasz na 4 to auto w ogóle nie rusza z miejsca? Czy na 4 naliczysz tylko 3 biegi?

Bo jeśli rzeczywiście nie masz 4 biegu a 2 wchodzi, to nie masz 4 i 5 biegu. A wtedy pęknięciu uległa sprężyna zaworowa 4-3 w płycie sterującej. Jak coś mam komplet wzmacnianych lub oddzielnie akurat do tego zaworu. Przy zdjęciu płyty można sprawdzić zawór wstecznego, piston reverse i taśmę czy zaciska się. To wszystko bez wyciągania skrzyni, całe sterowanie masz od dołu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2019, 09:55:18 am wysłana przez Szwagier »
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Veron

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2019, 22:54:14 pm »
Hej Szwagierek. Przepraszam że zawsze tak późno odpisuję. Całymi dniami w pracy i dopiero odrobina czasu w nocy. A odnośnie tej skrzyni to wygląda to tak że jak wrzucę na ręczną zmianę biegów i ruszam z dwójki to nie zmienia biegu do puki sam go nie zmienię. Szczerze mówiąc nie wiem czy rusza z dwójki czy jedynki. Ale jednego jestem pewien.. na bank nie chce się zmienić na bieg 4 po przerzuceniu manetka na czwórkę. A można spytać skąd Ty jesteś ? Wiesz... to autko to spełnienie mojego marzenia.. I wolę dać je pod rękę komuś kto zna temat niż komuś kto nie ma o tym zielonego pojęcia.  :-tylko :-A
Jest: Jaguar S-Type 3.0 v6 2003 <3
Był: Jaguar S-Type 3.0 v6 1999

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 17, 2019, 23:56:32 pm »
Jaguar nie ma możliwości ręcznej zmiany biegów. Wybierając 2-3-4-5 ustalasz tylko górny zakres pracy automatu tzn do jakiego biegu skrzynia ma max się przełączyć. Tzn jest to namiastką ręcznego wyboru jednak w specyficzny sposób.A co do biegów to możesz skolerować obroty silnika z prędkością da ci to przybliżona i formacje z jakiego biegu korzysta skrzynia.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 18, 2019, 09:39:58 am »
Tak jak pisze Boodzio ustawiając wybierak na 2 auto rusza z pierwszego biegu i powinno zmienić na 2 bieg ale wyżej już nie. Także skoro nie masz 2 biegu to zapewne też i 5. Bo wątpię aby winne były elektrozawory w tym przypadku jedynie jeśli chodzi o ten wsteczny mogły jeden z solenoidu stanąć. Ale to dopiero po obadaniu taśmy wstecznego, pistona i płyty sterującej. Kurcze grubo masz tak czy inaczej. Bo żeby naprawić serwo 2 i 5 biegu skrzynia do wyjecia itd.
Ja jestem z podlaskiego.

Wrzucając na 4 działają tylko 1,3,4 u ciebie. Na tym ostatnim biegu jadąc 80km/h ile pokazuje obrotów silnika?

Te skrzynie zresztą tak mają (przy sprawnym serwo 2 i 5 biegu) że omijają 2 bieg, który zresztą jest bardzo krótkim biegiem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2019, 10:19:59 am wysłana przez Szwagier »
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Veron

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 18, 2019, 20:09:42 pm »
Szczerze mówiąc to teraz nie pamiętam ile było obrotów na tym trzecim przełożeniu. Wiem że na biegu D przy 80km/h było w granicach 2 tysięcy. Przy 100km/h już nie opodal 3 tysiecy obrotów. Szczerze mówiąc to tak się zastanawiam czy może taniej wyszło by kupić skrzynie taką samą i ją po prostu przełożyć. Pytanie tylko czy będzie to po prostu działać plug and play czy będzie potrzebna jakaś grubsza adaptacja itp. Orientujecie się może w tym temacie ? A z inne beczki, tak czy siak, chwilowo autko uziemione.. Właśnie wróciłem z pod podwozia i brak tego wspomagania o którym pisałem to po prostu wąż mi się przepalił wychodzący z pompy do magla i tamtędy wyciekła płyn. Jutro to ogarnę i będę myślał co dalej z tą skrzynią. Może dzięki wam uda mi się podjąć jakąś sensowną decyzje. 
Jest: Jaguar S-Type 3.0 v6 2003 <3
Był: Jaguar S-Type 3.0 v6 1999

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 18, 2019, 21:48:52 pm »
Jeśli 2 tyś obrotów przy 80km/h to 4 bieg czyli brak 2 i 5.
Nie wiem co doradzić, zależy chyba jakie plany wiążesz z tym autem. Robiąc generalny remont takiej skrzyni wyjdzie drożej ze 2 razy co używane ale wtedy wiesz co masz. Są skrzynie po remoncie z twoich okolic za 4,5tyś ale swoją zostawiasz w rozliczenie. I nie znam ich i nie polecę i nie wiadomo co było robione w tej skrzyni choć masz gwarancję jakąś. Zawsze możesz zapytać co było naprawiane. Szkoda że tak daleko jesteś. Mógłbym ją odbudować ci jak u siebie.

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,38902.0.html
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Veron

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2019, 08:48:52 am »
Znalazłem nie daleko siebie bo raptem z 60 km gościa który dopiero co przyprowadził Jaga. Będzie go rozbierał na części itp. Pytanko jest takie, czy skrzynie da się od tak po prostu przełożyć z jednego auta do drugiego bez większych kombinacji adaptacji itp ? Czy trzeba ingerować w jakąś głębszą elektronike przy zamianie takiej skrzyni ?
Jest: Jaguar S-Type 3.0 v6 2003 <3
Był: Jaguar S-Type 3.0 v6 1999

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2019, 11:58:39 am »
Korpus skrzyni (kielich) różni się. Między wersją silnika 4.0 a 3.0 i sprzęgło. Nie wiem jak jest ze sprzęgłem od 2.5 silnika. A tak poza tym te skrzynie nie różnią się szczególnie. Adaptacja jest opisana na forum. Nic skomplikowanego.
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Veron

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Proszę pomóżcie. Problem ze skrzynią automatyczną 3.0 v6
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 21, 2019, 12:40:14 pm »
Mała aktualizacja tematu. Więc tak. Wąż od wspomagania już naprawiony i częściowo autko przywrócone do stanu poruszania się nim "a bynajmniej w przód" bo biegu wstecznego puki co nie ma :P Postanowiłem chwilkę pojeździć i sprawa z tą skrzynią ma się dokładnie tak. Na biegu D normalnie rusza i przerzuca biegi bardzo płynnie prócz tego ostatniego. Przy przerzucaniu biegu na ten najwyższy zazwyczaj towarzyszy temu szarpnięcie. Przy 80km/h na prędkościomierzu jest dokładnie 2.5 tyś obrotów. Przy 100km/h jest delikatnie powyżej 3 tysięcy obrotów. Odnośnie wywalania błędu w komputerze pokładowym dzieje się to tak że, w chwili gdy np odpalimy autko i jedziemy jest przez pewien okres dobrze. Z chwilą gdy np zwalniam, dojeżdżam do ronda lub świateł wywala błąd "gearbox fault" Po tym fakcie ten najwyższy bieg się tak jak by de aktywuje i z chwilą ponownego przyspieszenia do np 80km/h w tedy już obroty są dużo wyższe niż normalnie. Wyświetlany błąd "gearbox fault" świeci do momentu aż nie zgaszę silnika i odpalę go ponownie. Po ponownym odpaleniu auta, błąd znika do ponownego razu. Nie zawsze też przy zwalnianiu czy zatrzymywaniu się wywala ten błąd. Raz się to dzieje a raz nie. Do @Szwagierek <- opisałem najdokładniej jak mogę co dzieje się z moją skrzynią. Jeśli był byś wstanie ogarnąć ten temat za jakieś rozsądne pieniążki w jakimś krótkim czasie, to był bym w stanie przejechać do Ciebie pół polski :)  :-A :-R
Jest: Jaguar S-Type 3.0 v6 2003 <3
Był: Jaguar S-Type 3.0 v6 1999