Autor Wątek: S-Type R - odczyt korekt paliwowych i kilka błędów  (Przeczytany 731 razy)

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
S-Type R - odczyt korekt paliwowych i kilka błędów
« dnia: Czerwiec 14, 2019, 19:09:08 pm »
Witam

Mam taki problem - za nic nie mogę odczytać korekt paliwowych LTFT i STFT. Podłączałem kilka interfejsów, różne programy w tym sterownik LPG nie są w stanie odczytać korekt paliwowych. Co bym nie podłączył wskazania stoją na 0. Do niemal każdego modułu w samochodzie się dostanę , a tych korekt za chiny nie idzie odczytać - ma ktoś jakieś pomysły dlaczego kotek tego nie pokazuje ?
Dodatkowo jest kilka błędów które pojawiają się zawsze przy odczytach - zaznaczam, że z samochodem nic podejrzanego się nie dzieje, żadnych Check Engine czy Restricted Performance, jeździ, przyśpiesza i teoretycznie wszystko git. Tylko po podpięciu skanera takie błędy się pojawiają:

P0138 - HO2 Sensor sense circuit high voltage – bank 1, downstream (1/2)
P0400 - Exhaust Gas Recirculation Flow Malfunction - jakby EGR nie działał to raczej Check by wywaliło ? 
P1107 - MAP Sensor sense circuit low voltage - jakby MAP nie działał to chyba by nie chciało jechać bo nie widziałby ciśnienia doładowania aczkolwiek wg dokumentacji jeśłi dobrze rozumiem komputer wtedy przyjmuje domyślną wartość: ECM Default: – Default value of 1.013 BAR (29.92 in hg) used
P1647 - ECM HO2 Sensor control malfunction – bank 2 upstream (2/1)

Wygląda na dosyć poważne błędy aczkolwiek nic niepokojącego w pracy silnika nie zauważyłem.

Będę wdzięczny za wskazówki jak odszukać te korekty i coś na temat tych błędów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2019, 20:20:14 pm wysłana przez Adt81 »
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001