Autor Wątek: Bardzo twarde zawieszenie, czasami opada zawieszenie X350  (Przeczytany 198 razy)

Offline Tomasz Wawa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • XJ8 X350 3.5 V8 2003r
Bardzo twarde zawieszenie, czasami opada zawieszenie X350
« dnia: Czerwiec 04, 2019, 18:21:02 pm »
Od dłuższego czasu walczę z pneumatycznym zawieszeniem. Od początku posiadania auta występuje problem twardego zawieszenia, dosłownie jedzie się jak wozem drabiniastym. Czasami zawieszenie pracuje komfortowo, ale przez b. krótko. Co decyduje o utwardzeniu amorków? Jakieś czujniki, komputer, gdzie one się mieszczą?
Druga sprawa, to czasami padające zawieszenie z tyłu, a przednie lewe podnosi się znacznie ponad normę. Bywa że przez wiele dni auto jest wypoziomowane i nocami nie opada, więc raczej układ jest szczelny. Dodam że kilka miesięcy temu kompresor był regenerowany.
Ktoś przechodził podobne doświadczenia ze swoim autem?
Gdzie ewentualnie szukać usterki, co po kolei sprawdzić i wyeliminować? Co dokładnie wchodzi w skład układu zawieszenia, jakie podzespoły?
Wiadomo ze jest to kompresor, przewody powierza, zbiornik-zasobnik powietrza, czujniki poziomowania szt. 4... jest coś jeszcze? Są jeszcze inne czujniki? Są również przekaźniki elektryczne, gdzie dokładnie się one mieszczą i jak objawia się niepoprawna praca uszkodzonych przekaźników?
Intuicja podpowiada mi że to problem elektryczny. Może jakieś kostki - styki czasami nie łączą? Jakie jest wasze zdanie?

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 788
Odp: Bardzo twarde zawieszenie, czasami opada zawieszenie X350
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2019, 18:55:43 pm »
Moduł  jest za tylna kanapą ,czujniki 4 lub 3 na kazdym wachaczu ,czujniki przyspieszenia w bagazniku i na przedniej podłuznicy. Jedyny przekaźnik jest w skrzynce w komorze silnika. Pod kołem zapasowym mam zbiornik czujnik cisnienia i blok zaworowy. http://www.jagrepair.com/JaguarXJ8%20XJRNewerElectricalOBDIIcodes.htm a pod tym linkiem cała dokumentacja ,. Polecam wczytac sie w serwisówke.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
X 350 xjr Czarny Książe