Dział Techniczny > XJ X350, X358 (2003-2009)

2003 telefon bluetooth upgrade

(1/3) > >>

pirullo:
Bardzo proste unowocześnienie XJ z 2003, nie wiem jak było z bluetooth w kolejnych latach. Całe zadanie zajmuje max 15 minut. W bagazniku po lewej stronie tam gdzie znajduje się zmienierka CD, odpinamy boczek tapicerki i odkrecamy 4 śruby którymi przymocowany jest moduł telefonu, znajduje się na samym dole, zdjęcie modułu po odkreceniu:


Odpinamy 3 wtyczki: antena, zasilanie + duża kostka. Nie odlaczalem akumulatora na czas całej operacji.

Podpinamy nowy używany moduł z allegro, ja kupiłem z X358 za 190zł:



https://allegro.pl/oferta/jaguar-xj-x358-modul-bluetooth-7w93-10d893-ab-8106957382?snapshot=MjAxOS0wNS0yNFQwOToxMDoxMS40ODNaO2J1eWVyOzM2ZTQ1NGY2YWM5MTAzNjBlZTM0MjkyN2UwMjAwMmNkNWRjNmFiNTIyMDlhN2JiYmVhNWE2YTEyMGFkODc4MTE%3D

Podpinamy nową antenę i przyklejamy wewnątrz wnęki bagażnika, działa idealnie:



https://allegro.pl/oferta/antena-gsm-wewnetrzna-na-szybe-fakra-hq-6667863090?snapshot=MjAxOS0wNS0yNFQxMDowNzoyOC4xOTdaO2J1eWVyOzNkMDM1ZDFkNjQ2ZGM0YTU4MTViOGYwOTdjNWE5NTYxYzUwNmU5NDU3YWZiODBlNDYzMGEzNzM2OGY1NThiNGQ%3D

Nowy moduł jest trochę mniejszy i pasuje tylko 1 śruba ale trzyma się dobrze trzeba tylko coś podlozyc żeby nie drgał albo dorobić jakieś mocowanie.

Odpalamy auto, naciskamy na ekranie funkcję telefonu, pod zasięgiem będzie napis: Discover. Odpalamy w telefonie bluetooth plus wyszukiwanie urządzeń i pojawi się Jaguar, dajemy połącz/paruj, hasło 1313 i działa idealnie. Ja sprawdziłem na Samsung S6 i S7.

Żałuję że nie robiłem zdjęć jak ktoś ma pytania, zapraszam.

Boodzio2:
Dobrze wiedzieć ale zapewne odtwarzać muzyki nie można w ten sposób.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

pirullo:
Tylko dochodzi opcja bluetooth dla telefonu.

PeterX:
Tak trochę przy okazji.... mikrofon do konwersowania via bluetooth znajduje się generalnie w panelu dachowym. Niektórzy mają mikrofon wewnątrz panelu,  a niekiedy jest wyprowadzony na zewnątrz i zamocowany do podsufitki. Czy to ma jakieś obiektywne znaczenie, np. jakość rozmowy, etc?

pirullo:
hmm nic przy mikrofonie nie kombinowałem, jest wszystko seryjnie, jakość rozmowy idealna. Cała zmiana polega tylko na podmianie modułu telefonu w bagażniku, cała instalacja pozostaje bez zmian.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej