Autor Wątek: P0171 & P0174 - check, limited performance (na benzynie brak mocy, LPG idealnie)  (Przeczytany 1473 razy)

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
Witajcie,

Temat P0171 & P0174 raczej dosyć znany, ale u mnie w trochę dziwnej konfiguracji. Po wymianie świec oraz wadliwej cewki (wszystko chodzi idealnie) pojawi się ponownie check i LP. I o ile na benzynie silnik nie ma mocy i staje, to na LPG działa idealnie. Dodam, że następnego dnia po wykasowaniu błedu wszystko chodziło ponownie dobrze, odapalił na PB normalnie i po 5km znowu zapalił się check.
Jadę jutro / pon do gazownika bo być może jak doradził mi mój mechanik może to być wina gazu, który gryzie się z benzyną i powoduje nieprawidłowe korekty.

Wszelkie pomysły mile widziane.

Dodam jeszcze, że dosyć często po odpaleniu zimnego auta, wyczuwalny się zapach benzyny - bardziej na zewnątrz niż wewnątrz. Czy może to być spowodowane nieprawidłowymi korektami i laniem wtryskiwaczy? Czy może nieszczelnością układu paliwowego (sparciałe przewody, przeciek etc).

PPS pozostaje jeszcze wspomnieć o objawach charakterystycznych dla kończącego się konwertera skrzyni biegów. Falujące obroty pomiędzy 1000-2000 - dodaj jedynie, że oprócz tego skrzynia chodzi idealnie, wręcz wzorowo (oczywiście falowanie zarówno na benzynie jak i LPG). Teraz nasuwa się pytanie, czy może mieć to coś wspólnego z powyższymi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2020, 12:18:49 pm wysłana przez MicGin »
Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 776
  • JCPF Club Member
Odp: P0171 & P0174 - check, limited performance (na benzynie brak mocy, LPG idealnie)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2020, 12:26:22 pm »
Staraj nie pisać nowego posta pod starym tylko edytuj już istniejący. Wszystkie 3 posty scaliłem w jeden.

Masz źle dostrojoną instalację podtlenku LPG, nieprawidłowo dobrany emulator i rozjeżdżają się mapy paliwowe. Po wykasowaniu błędów chwilę będzie dobrze, ale problem szybko powróci. Nie każdy gaziaż potrafi to ogarnąć.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
Odp: P0171 & P0174 - check, limited performance (na benzynie brak mocy, LPG idealnie)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2020, 19:36:05 pm »
Ok dzięki. Taką diagnozę postawił także mój mechanik, ale chciałem się upewnić, czy może to mieć coś wspólnego z falującymi obrotami, tak aby wykluczyć ewentualnie kończący się konwerter.
Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2