Autor Wątek: wymiana rozrządu  (Przeczytany 1723 razy)

Offline bartosz 38

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
wymiana rozrządu
« dnia: Maj 30, 2019, 16:44:20 pm »
witam...właśnie zakupiłem Jaguara xf  2,2d 163km. Autko jest z 2014 roku i ma przejechane 100000km. chciałbym się dowiedzieć kiedy muszę wymienić rozrząd???

Offline wierciu

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Kocham to forum
Odp: wymiana rozrządu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2019, 17:30:05 pm »
Ja mam ten sam rocznik tylko 200KM i jak byłem 2 miesiące temu na przeglądzie przy przebiegu 144 tys to powiedzieli że na razie wszystko wygląda lux i nie ma sensu ruszać. W planie serwisym jest chyba przy 160-180 tys

Offline bartosz 38

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: wymiana rozrządu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2019, 19:38:36 pm »
a jak sprawuje się twoje autko??? jakieś problemy???

Offline wierciu

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Kocham to forum
Odp: wymiana rozrządu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2019, 09:41:48 am »
Kilka bolączek miało. Na szczęście wykupiłem przedłużoną gwarancję do 5 lat a nie jak jest standardowo 3 lata. Przez pierwsze 3 lata nic się nie działo. A potem:
- przy 110 tys pojawił się wyciek z pompy ciśnienia paliwa -wymienili na gwarancji
- przy 130 tys pojawił się wyciek z układu chłodzenia z tych rurek co są z przodu po lewej ( taki pająk ) - wymienili na gwarancji
- przy 137 tys padł jakiś główny komputer sterujący bezpiecznikami. Samochód całkowicie padł. Była to największa awaria bo na ten moduł czekałem prawie miesiąc bo takiego czegoś nie mają na stanie a dodatkowo trzeba to było od podstaw zaprogramować a nie robią tego w Polsce.
- przy 142 tyś pękła tuleja lewego wahacza. Myślałem, że to zwykła eksploatacja i trzeba będzie płacić za wymianę, że nie obejmie tego gwarancja ale jak się okazało całe zwieszenie jest objęte gwarancją i też wymienili za free :)

Także takie przygody w okresie gwarancji :) Skończyła mi się w marcu mam teraz 147 tyś. Jadę za miesiąc na przegląd roczny także zobaczymy czy coś nowego się dzieje. Ale już wiem że na pewno coś w klimie jest nie tak bo czuć zapach płynu chłodzącego jak mocno pracuje w upalne dni. Jak to w Jaqu coś zawsze się zadzieje. Ale uwielbiam ta markę. Nawet nie myślę o niczym innym. Dla kobiety ostatnio wziąłem E-pace śmiga a dla Siebie szukam już XJ tego poliftowego bo ostatnio pojeździłem trochę i się zakochałem :) 

Offline bartosz 38

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: wymiana rozrządu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2019, 20:21:41 pm »
a czy słyszałeś coś bądz masz jakąś wiedzę na temat xf 2,2d???
do tej pory jezdziłem skodą superb 2 a teraz przesiadłem się do jaguara i nie wiem czego sie po nim spodziewać...
auto co prawda piękne ale zbieram wiedzę dotyczącą eksploatowania,do dam że dużo nie jeżdżę...jakieś 10000km rocznie...

Offline wierciu

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Kocham to forum
Odp: wymiana rozrządu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2019, 21:14:54 pm »
No pisze przecież ze mam 2,2d tylko te mocniejsza wersje 200km. Co chcesz wiedzieć? Na razie przy przebiegu 147 tys z samym silnikiem nigdy nic się nie działo.  Pracuje równo i bardzo cicho jak na diesla. Kilka dni temu zaczęła trochę szumieć rolka napinacza także do wymiany będzie zaraz ale to zwykła eksploatacja i groszowa sprawa.

Offline bartosz 38

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: wymiana rozrządu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2019, 21:27:06 pm »
ok. dzięki wielkie za informacje
sorki ze tak dociekałem ale to marka o której zbyt wiele informacji nie mogę znalezć
 (chodzi o eksploatację) więc im więcej wiem tym spokojniej śpię...myślę że będzie służył dobrze...pozdrawiam