Dział Techniczny > XJ X351 (2009 - obecnie)

X351 olej w skrzyni biegów

(1/2) > >>

EGOR:
Witam koledzy :-super

Przymierzam się do kupna x351. Czy ktoś już z obecnych właścicieli wymieniał olej w skrzyni biegów? Czy ktoś w ogóle ma jakieś informacje czy można samemu wymienić dynamicznie olej i jak to zrobić?

rmazurek:
Na w dziale XF jest kilka tematow. Ostatnio ktos wspominal ze wymiana nie powinna byc dynamiczna.

EGOR:
Nadal jesteś zadowolony z diesla? Obiecałem sobie, że nigdy w życiu diesel! Ale x351 tak mi się podoba, że się łamie. Czytałem, że można w razie czego wyciąć DPF jak zacznie robić problemy. Orientujesz się w temacie?

Domyślam się, że w aucie rozrząd to łańcuch. Czy należy przy jakimś przebiegu sprawdzić i wymienić jakieś elementy?

rmazurek:
To jest moj drugi Jaguar z TDV6 i jestem bardzo zadowolony, jakbym mial zamieniac na inny(i byloby mnie stac go utrzymac) to tylko AJ133 z mechanicznym doladowaniem. Duzy moment i w miare duza moc (szczegolnie po remapie) robia swoje - jezdzi sie bardzo przyjemnie.

Zaden z moich nie sprawial problemow jesli chodzi o DPF - raz na jakis czas robie dluzsza trase i to wystarcza zeby go przepalic- wazne zeby pilnowac zmian oleju - ja w swoim zmieniam (wraz ze wszystkimi filtrami) co 6tys mil. ogolnie jezdze z tym silnikiem okolo 5 lat i tylko raz pojawil sie komunikat ze dpf wymaga wypalenia.

Niestety silnik jest na pasku - nigdy nie wymienialem bo XF sprzedalem przy przebiegu 75tys mil - wg instrukcji obslugi powinien byc wymieniony po 112 tys mil lub 10 latach.

Ogolnie paski sa dwa:
1. glowny pasek rozrzadu
2. dodatkowy pasek rozrzadu napedzajacy pompe paliwa.

EGOR:
Dzieki za rysunek:) Rozumiem ze jeszcze nie wymieniales oleju w automacie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej