Dział Techniczny > XJ X350, X358 (2003-2009)

Bicie kół, koła proste

(1/2) > >>

rd5:
Witam serdecznie,
czy mocne bicie kół może być spowodowane np. oponami? Samochód stał kilka miesięcy w serwisie.

W 2018 kupiłem nowe Micheliny (topowe, nie pamiętam modelu) 20 cali, serwis się grzebał z postawieniem auta na nogi.

Teraz auto ma bicie, od 80 km/h przy czym najmocniejsze do 110 km/h, później też bije ale już mniej. Felgi wg. wyważarki idealnie proste, ciężarki 10g wystarczyły. Auto zrobiło ostatnio trasę 1000 km ale nie pomogło to.
Geometria OK, wahacze nowe, amortyzatory przód nowe, tył właśnie się wymieniają.

Czy macie jakiś pomysł co jeszcze może być przyczyną?

Pozdrawiam
Rd5

Boodzio2:
Jeśli taki okres stał i nie był przestawiany ,zdarza się że opona odkształci się.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

bibor80:
To że opona, która stoi dlugo i może się odkształcić to jedno.
Ale trochę ciężko mi uwierzyć, żeby koła 20cali z oponami wymagały tylko 10g ciężarków.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

rd5:
Umówiłem się na poniedziałek do firmy Autobalans na doważanie na samochodzie.

Koła były prostowane na tip top a przebieg mają symboliczny, może nie jest tak źle...
W jednym serwisie stwierdzili, że dwie felgi są "dziwne" i z trudem udało się wyważyć, 60g poszło na felgę. Bicie trochę mniejsze, teraz byłem w innym, wywalili wszystko, poszło 10g i bije duużo mniej. Ale dalej trochę.

Six:
U mnie w X300 kiedyś po zimowaniu też się odkształciły opony. Auto w określonym zakresie prędkości wpadało w spore wibracje i jazda autostradami praktycznie odpadała. Sporo się nakombinowałem i właśnie na doważaniu kół na samochodzie serwisant znalazł źródło problemu: patrząc na rozpędzone koło widać było, jak bieżnik faluje góra-dół.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej