Autor Wątek: XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013  (Przeczytany 2706 razy)

Offline spencer

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013
« dnia: Maj 22, 2019, 18:05:31 pm »
Witam wszystkich ....

Jestem tu na forum nowy , więc jeżeli taki temat już był to przepraszam, ale ja szukając nie trafiłem a jedynie że jest to silnik nieco lepszy od 2.7.
sporo mam pytań ale jedno pytanie jest najważniejsze do posiadaczy XF 3.0 v6 s 275  2013. Kupione przeze mnie auto które mi sie bardzo zresztą podoba czy jest mocno awaryjne. O awariach jest co prawda  trochę ale często wypowiadają się właściciele innych silników ,a ja bym prosił żeby wypowiedzieli się posiadacze właśnie takiego silnika. U mnie jest przebieg 115k czy mam szanse trochę pojeździć ?
Pozdrawiam.

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Odp: XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2019, 20:31:11 pm »
...mam dokladnie ten sam silnik i...przebieg,z tym,ze moje auto ma...10 lat! Mam je tylko dla siebie i dla swojego kaprysu.Wbrew pozorom-sprawdzalem auto parokrotnie,bez zastrzezen.Mieszkam w Anglii,ale nie sadze,zeby auta na rynek brytyjski byly inne niz na Europe.Jedyna "awaria",to bedac w Polsce zima na urlopie...zapomnialem sie i chcialem otworzyc zamarzniete okno-przednia szybe i...szlag trafil linke od podnosnika!...to wszystkie klopoty.Auto jest obslugiwane na biezaco i terminowo...Zycze przyczepnosci,pozdrawiam...

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2019, 12:46:54 pm »
Ja bardzo przepraszam za gramatyczny "nazizm", ale szyk wyrazów w zdaniu i interpunkcja jednak mocno wpływają na odbiór tekstu... Czytając tytuł "XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013" nie wiem, czy chodzi o:

1) porównanie XF 3.0 275 z jakimś awaryjnym modelem z 2013 r. czy też
2) o to, czy XF 3.0 275 z roku 2013 jest awaryjny. W tym drugim przypadku powinno być: "Czy XF 3.0 V6 275 rocznik 2013 jest awaryjny"?

Jeżeli masz na myśli ten drugi wariant, to jako właściciel samochodu z takim silnikiem ale z roku 2010 mogę odpowiedzieć: zależy. Mój samochód awaryjny nie był (standardowe usterki: nie działa jeden z zamków, przecierająca się wiązka w tylnej klapie) póki nie zatarł mu się silnik... A powodem zatarcia był niedziałający czujnik zapełnienia DPF-u.

Więc pojeździć masz szansę, ale jakieś tam prawdopodobieństwo awarii jest - jak chyba we wszystkich nowoczesnych Dieslach.

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Odp: XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2019, 13:14:19 pm »
Panie MILET...jak zwykle co do pisowni-jest Pan bardzo zarozumialy i przemadrzaly-mowie to wprost i z racji mojego wieku i takze dlatego,ze mialem i ja z Panem "starcie" o bardzo poprawna pisownie! Tu nie jest konkurs z jezyka polskiego ,typu "DYKTANDO"-tylko swobodne forum i nie zawsze,nie kazdemu uda sie ulozyc super poprawnie zdanie.Gdyby Pan byl bardziej zorientowany w tematach-bylby zapewne Pan przynajmniej PROFESOREM. W cztery litery prosze schowac swoje uwagi i wreszcie zamknac "dziob" na ten temat! Jak ma Pan cos do przekazania z fachowych porad-prosimy,ale reszte prosze zostawic dla siebie.Tym bardziej,ze i Pan robi "BYKI"w pisowni !!! Nie ma co sie usprawiedliwiac,ze czytajac -nie do konca Pan wie o co chodzi,bo interpunkcja...Rozgarniety facet wie w czym rzecz,a "dupkowatych nauczycieli" na tym forum nie potrzeba. Gdybysmy nie mieli pytan-forum by nie bylo,a czepianie sie bzdur-tylko swiadczy o malostkowosci Pana osoby.Dosc "trzepania sie o drobiazgi" !!! Reszte forumowiczow przepraszam i pozdrawiam,zycze przyczepnosci...

                                                       B.P.S.

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2019, 18:16:31 pm »
Jo napisze tak o: jak sie dbo tak sie mo. Łoliwe zmieniej co 8-10 tysiency kilometruw i nie jeżdzij zbytnio wkolo komina ino przepol go na autobahnie łod czasu do czasu. Jakżem czytoł forum ałdi tam tyż silniki leco jak skarpety z primarka. Przedtem jeździł 300c w kombi srt 6.1 inni narzekali, zacierali panewki a mój dali jeździe U sonsiada, potem miałem cls shotinga v8 amg i tam miałem zonka z penknientym tłokiem. Teraz mam tzn żona sportbreaka 3.0 S z 2013 na blacie 108tkm i bende olej zaniedlugo zmieniał bo pyknie 8 tkm. Leje Millersa. Na niemieckim forum ludzie jeżdżą 3.0 S podnoszą moc ponad 300kuni i nic się nie dzieje. Myślę że zabujcom jest dpf i jeżdżenie w miejscu, olej się rozrzedza panewki zacieraja klepią i wał pęka. Pzdr

Offline spencer

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2019, 18:26:56 pm »
Przyjrzałem  się jeszcze raz tytułowi i wciąż myślę że jest ok . W kilku słowach udało się uchwycić o jakie informacje proszę.
Czytam sobie na necie o tych jaguarach i napotykam rożne  opinie . Ku uciesze widzę ze dużo jest zadowolonych ludzi wśród posiadaczy.           Kiedy przypadkowo wsiadłem na komisie do tego wozu po krótkiej jeździe z miejsca się zakochałem ,jazda tym samochodem nie jest podobna do niczego czym wcześniej jeździłem , zapragnąłem go mieć . Po ogólnych oględzinach blacharki,książki serwisowej itp postanowiłem że biorę .Ale jak powszechnie wiadomo miłością od pierwszego wejrzenia można się niezłe rozczarować . Gdy zacząłem o nim czytać już bardziej na poważnie wiem teraz że nie jest bez wad. Pytanie moje odnośnie awaryjności brzmi banalnie, ale  zawiera z pięć nieprzespanych nocy. Bo te samochody tanie w zakupie nie są :)  Panowie  JAK SIĘ USTRZEC PRZED AWARIAMI  I JAK DBAĆ O TEN PDF jak rozpoznać że jest pełny ? a może go wywalić z auta ?
Bardzo proszę o opinie  ,równocześnie dziękuje za już  udzielone odpowiedzi . Dzięki też dla pana który stanął w mojej obronie  :-super  no i dla użytkownika który bezpłatnie naucza polskiego. Pozdrawiam.

Offline spencer

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2019, 18:32:37 pm »
Jo napisze tak o: jak sie dbo tak sie mo. Łoliwe zmieniej co 8-10 tysiency kilometruw i nie jeżdzij zbytnio wkolo komina ino przepol go na autobahnie łod czasu do czasu. Jakżem czytoł forum ałdi tam tyż silniki leco jak skarpety z primarka. Przedtem jeździł 300c w kombi srt 6.1 inni narzekali, zacierali panewki a mój dali jeździe U sonsiada, potem miałem cls shotinga v8 amg i tam miałem zonka z penknientym tłokiem. Teraz mam tzn żona sportbreaka 3.0 S z 2013 na blacie 108tkm i bende olej zaniedlugo zmieniał bo pyknie 8 tkm. Leje Millersa. Na niemieckim forum ludzie jeżdżą 3.0 S podnoszą moc ponad 300kuni i nic się nie dzieje. Myślę że zabujcom jest dpf i jeżdżenie w miejscu, olej się rozrzedza panewki zacieraja klepią i wał pęka. Pzdr
8 tyś to bardzo mało  ,robię to w bardzo krótkim czasie . a co myślicie o wywaleniu tego pdf  jak to taki wariot ?
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2019, 18:36:52 pm wysłana przez spencer »

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 778
  • JCPF Club Member
Odp: XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2019, 19:08:29 pm »
Panie MILET...jak zwykle co do pisowni-jest Pan bardzo zarozumialy i przemadrzaly-mowie to wprost i z racji mojego wieku i takze dlatego,ze mialem i ja z Panem "starcie" o bardzo poprawna pisownie! Tu nie jest konkurs z jezyka polskiego ,typu "DYKTANDO"-tylko swobodne forum i nie zawsze,nie kazdemu uda sie ulozyc super poprawnie zdanie.Gdyby Pan byl bardziej zorientowany w tematach-bylby zapewne Pan przynajmniej PROFESOREM. W cztery litery prosze schowac swoje uwagi i wreszcie zamknac "dziob" na ten temat! Jak ma Pan cos do przekazania z fachowych porad-prosimy,ale reszte prosze zostawic dla siebie.Tym bardziej,ze i Pan robi "BYKI"w pisowni !!! Nie ma co sie usprawiedliwiac,ze czytajac -nie do konca Pan wie o co chodzi,bo interpunkcja...Rozgarniety facet wie w czym rzecz,a "dupkowatych nauczycieli" na tym forum nie potrzeba. Gdybysmy nie mieli pytan-forum by nie bylo,a czepianie sie bzdur-tylko swiadczy o malostkowosci Pana osoby.Dosc "trzepania sie o drobiazgi" !!! Reszte forumowiczow przepraszam i pozdrawiam,zycze przyczepnosci...

                                                       B.P.S.

Panie Bolo004
Na grzecznie zwróconą uwagę, w dodatku nie do Pana, proszę nie odpowiadać w sposób chamski i agresywny. Chwała człowiekowi za zwracanie uwagi na poprawność i czytelność przekazu. Jest to faktycznie swobodne forum wymiany opinii, co jednak nie zwalnia ani Pana ani innych użytkowników do wyrażania się w sposób czytelny dla innych. Szanujmy wzajemnie swój czas i siebie samych. Zakładam ze zapoznał się Pan z regulaminem, bo wnosząc z treści słabo czytelnego postu, jest Pan z racji wieku osobą dojrzałą. Proszę jeszcze raz zatem przeczytać regulamin naszego forum. W szczególności uwadze polecam punkty: 7, 11, 12 oraz 15.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2019, 19:09:48 pm »
Wyrzuć....to ustrojstwo mój kumpel ma 3.0 S i ponad 350tkm na blacie i nie nażeka!!! Jeździ na oleju 5w40 od Motula. Spalanie mu spadło o litre mniej niż u mnie, i ma 300 kunia po sofcie.Ja musze dpf mieć bo mieszkam u wroga i mi TUV nie podbije turek. Olej wazna sprawa ja w tamtym roku zmienilem 4 razy oliwe. Pzdr
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2019, 19:12:39 pm wysłana przez MicGin »

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Odp: XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 23, 2019, 19:19:06 pm »
...nie wywalilem DPF-a,a jezdze nie tylko pomiedzy miastami-ogolnie:wszedzie.Owszem-od czasu do czasu (1-max.2 w roku)pokazuje sie ikonka z DPF-em.Wtedy go po prostu wypalam na autostradzie,bo to najszybciej.Olej zmieniam co ok.10 tys...wlasnie MILLERSA. Jezdzilem przedtem S-type(benzyna),rowniez XJ-em (2012) i kazdy z nich mial swoje lepsze i gorsze strony.Zostawilem sobie XF-a...bo Go lubie i to wszystko-nie sprawia mi problemow.Polecam,zycze szerokosci i spokojnego wyboru,pozdrowka Wszystkim...

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Odp: XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 23, 2019, 19:22:42 pm »
P. MicGin...ma Pan racje-w sposob chamski nie nalezy sie zachowywac,wiec prosze przemyslec wiadomosc do mnie,tym bardziej,ze moja wypowiedz ...wlasnie-nie byla do Pana.A o chamstwie i innych tego typu epitetach nie bedziemy rozmawiac,bo to nie ten poziom,stan i rzeczywistosc...

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 778
  • JCPF Club Member
Odp: XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 23, 2019, 19:50:10 pm »
Panie Bolo004
Z racji powierzonej mi przez zarząd funkcji, mam wręcz obowiązek, wg 12 punktu regulaminu, podjąć interwencję w sprawie. Nie rozumiem o jakim poziomie jest mowa w Pańskim poście. Wg mnie swój poziom forumowicze ukazują poprzez sposób wypowiedzi, umiejętności "wzięcia na klatę" oraz szacunku dla innych. Jedyne nieodpowiednie zachowania zauważam tylko po Pańskiej stronie. Proszę jednocześnie o skończenie  :-off i powrót do wątku.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 23, 2019, 20:01:08 pm »
Chłopaki dejcie już spokój i niech każdy nie żywi do innych urazy. Ludzie nie takie problemy mają !!!
1. Lej dobrą ropę. Schell v power leje jak jestem jagiem w pl, w Niemczech aral.
2. Po każdym zatankowaniu zbiornika do pełna zawsze staram się przegonić go na autostradzie.
3. Raz na jakiś czas kupię płyn do czyszczenia ukladu wtryskowego środek od liqui molly.
4. Olej 8-10tkm

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 23, 2019, 23:57:13 pm »
A propos interpunkcji:
1. Powiesić, nie można uwolnić
2. Powiesić nie można, uwolnić.
Jak widać przecinek może zadecydować o czyimś życiu ;-)

Resztę uwag ad personam pominę milczeniem, pragnąc zauważyć, że swoje zastrzeżenie co do tematu wątku starałem się wyrazić delikatnie i w sposób moim zdaniem wyważony.

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Odp: XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 24, 2019, 10:40:40 am »
p.MicGin-nie interesuje mnie panska funkcja-dla mnie moze byc Pan kimkolwiek,ale widze,ze woda sodowa dobrze Panu wali do glowy!    Dziekuje Wszystkim forumowiczom za dluzszy czas spedzony razem,Panu M.G.-schlodzenia glowy ,a (cyt."z racji pelnionej funkcji")- szcunku do tych,co nie daja soba pomiatac!

                                                                             Z powazaniem:
                                                                                                            B.P.S