Autor Wątek: XJR x308 Toruń  (Przeczytany 3706 razy)

Offline Jaggi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Jaguar S-Type 4.0 V8 2000r.
XJR x308 Toruń
« dnia: Maj 18, 2019, 08:22:34 am »
Witam. Ostatnio pojawił się na jednym z portali ogłoszeniowych z pozoru ładny XJR. Jako że w przeszłości posiadałem S-Type 4.0 a aktualnie w garażu pośród 5 innych aut stoi piękny XJ40 4.0 coś mnie podkusił ten XJR. Wiem ze ze zdjec niewiele mozna wywróżyć ale może ktoś po prostu zna twn samochód, może ktoś był go oglądać i podpowie co nieco ponieważ mam dość spory kawał drogi doprzejechania (400km). Jedyne co wstepnie rzucilo mi sie w oczy to chyba brak paskow na przednich blotnikach. Generalnie bede wdzieczny za wszelkie opinie i sugestie odnosnie XJR x308 a nie tylko tego konkretnego egzemplarza z ogloszenia. P.s Ogloszenie na olx jest nieaktualne ale samochod jest w dalszym ciagu na sprzedaz. Zdjęcia dodam w kolejnych postach bo coś nie chce zaskoczyć. Pozdrawiam

Offline Jaggi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Jaguar S-Type 4.0 V8 2000r.
Odp: XJR x308 Toruń
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2019, 08:31:03 am »
Zdjęcia do postu  :-wstyd

Offline Jaggi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Jaguar S-Type 4.0 V8 2000r.
Odp: XJR x308 Toruń
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2019, 08:32:23 am »
Zdjęcia c.d

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: XJR x308 Toruń
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2019, 10:05:31 am »
masz ten nieaktualny link?

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 778
  • JCPF Club Member
Odp: XJR x308 Toruń
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2019, 10:22:17 am »
Jechać, obejrzeć, sprawdzić czy nie ma dużo rdzy bo gdzieś ma napewno ale na zdjęciach nie widać. Sprawdzić czy w schowku na rękawiczki nie będzie rozkładu jazdy, czy silnik cichy i telepie i za tą cenę bym brał gdyby nie to że mam identycznego. Przebieg pewnie będzie ze 2x większy ale to zawsze argument za zbiciem ceny.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline Jaggi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Jaguar S-Type 4.0 V8 2000r.
Odp: XJR x308 Toruń
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2019, 13:14:06 pm »
Dzięki za odzew. Link nie działa bo facet nie odświeżył ogłoszenia ale jestem z nim w kontakcie. Dosłał mi kilka zdjęć extra. Zaraz wrzucę. Odnośnie rdzy to wlasnie zaznaczyl wlasciciel ze pojawia sie ruda na nadkolach tylnych. Twierdzi ze mechanicznie jest bez zarzutu. Na co ewentualnie zwrocic szczegolna uwage poza rzeczami oczywistymi?

Offline Jaggi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Jaguar S-Type 4.0 V8 2000r.
Odp: XJR x308 Toruń
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2019, 13:26:04 pm »
Zdjęcia od własciciela. Sorry ze w oddzielnej wiadomosci ale tylko tak mi sie ładują. Podpowiedzcie czy warto atakować temat dalej. Właściciel wydaje się byc porządnym gościem. :-thank

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 778
  • JCPF Club Member
Odp: XJR x308 Toruń
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2019, 13:44:54 pm »
Standardowe miejsce występowania rudej szmaty. Powinny być wpisane do instrukcji obsługi - "po 15 latach wymiana nadkoli"
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: XJR x308 Toruń
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 18, 2019, 22:07:23 pm »
W pewnym momencie sam go rozważałem do obejrzenia bo mam go w zasadzie za płotem. Mimo wszystko jednak pamiętam, że podczas przyspieszenia ten model nie zrobił na mnie wrażenia, ba chyba nawet na pewno jechałem autem które kolega MicGin kupił. No cóż, brak pasków może jedynie świadczyć o naprawie przednich błotników - to akurat dobrze. Sam ich brak w moim odczuciu oznacza, że właścicielowi nie zależy na aucie bo nie dba o detale. Ba, nie dba o detale których koszt to jakieś 30-50 pln. Ale to wcale nie oznacza, że auto jest złe, wprost przeciwnie, ja bym podjechał i zaczął rozmawiać od ceny wywoławczej -10000, Tak wiem hur dur, ale max za niego 20000 i moim zdaniem za tyle go można kupić. A btw w Lipnie podobny był wystawiony za bodajże 16000, też srebrny. Tak czy siak to bardzo fajne auto do jazdy na co dzień. Mimo teoretycznych 363kM to nie jest bardzo szybkie auto, ale na pewno nie zawalidroga

Offline Jaggi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Jaguar S-Type 4.0 V8 2000r.
Odp: XJR x308 Toruń
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2019, 16:22:20 pm »
Witajcie. Właśnie wracam z ogledzin Jaga. Niestety ale wracam bez nowego nabytku aczkolwiek rozważam w dalszym ciągu jego kupno jednak tym razem za gotówkę a nie wymiana za Chryslera 300C z dopłatą od strony wlaaciciela Jaga jak bylem pierwotnie umowiony. Samochod na pierwszy rzut oka bardzo ladny natomiast po blizszym spotkaniu czar pryska. W zasadzie auto nadaje sie do komoleksowego malowania poniewaz kazdy element oprocz dachu wymaga jakiejs interwencji nawet nie tyle z powodu rdzy ale tu rysa, tam schodzi klar, na lewym tylnym blotniku od góry przy łączeniu z klapą bagaznika kilo szpachli az spękało, tylne nadkola delikatnie bierze ruda. Srodek samochodu bardzo mocne 5+, mechanicznie tez wydaje sie byc ok aczkolwiek wydaje mi sie ze klepały najprawdopodobniej zaqory. I teraz Panowie pytanie. Ile trzeba liczyc za kompleksowe malowanie w ten sam kolor z ewentualną wymiana reperaturek tylnych nadkoli oraz wykonaniem pasków wzdluz calego auta jak Pan Bog przykazal? Chcę ustalic potencjalny budżet doprowadzenia go do fajnego stanu ponieważ baza wydaje się być naprawdę dobra. Skrzynia lux, silnik rwie jak powinien, środek 5+, klima słabo chłodzi, tarcze hamulcowe do wymiany bo biją i wali z hamulców po ostrzejszym deptaniu. Generalnie jestem skłonny kupić ten samochód ale na pewno za gotówkę i to w okolicach myslę max 20 tys. Jestem umówiony na kontakt ze sprzedającym w tygodniu. Podpowiedzcie co uważacie. Z góry dziękuję.

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: XJR x308 Toruń
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 19, 2019, 21:14:18 pm »
Jaggi, opróżnij skrzynkę PW, albo odezwij się do mnie na tel.
XJR-S 6.0 Asprey#99