Autor Wątek: Zaczął kopcic na czarno po wymianie filtra paliwa.  (Przeczytany 1407 razy)

Offline dzikus2232

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Zaczął kopcic na czarno po wymianie filtra paliwa.
« dnia: Maj 17, 2019, 17:53:03 pm »
Witam. Otóż mam problem. Kot 2.0d 2004.
Wcześniej trochę wariowal z obrotami i przy gwaltownym dodaniu gazu trochę przykopcil. Dowiedziałem się że to mogą być wtryski ale na poczatek powinienem kupić i wymienić filtr paliwa ale jeszcze przed wlać jakiegoś środka do baku który usuwa te zanieczyszczenia.no i tak zrobiłem. Zalalem do pełna, dolalem tego środka i było dużo lepiej,nie tracił tak mocy. Poradziłem jeden dzień jak mi radzil w sklepie i wymieniłem filtr.
I się zaczęło. Leci czarny dym cały czas, pali jak smok i traci moc strasznie. Na autostradzie to czarno za mną. Czemu tak się dzieje ? Robił mi to znajomy mechanik który był x lat temu, może wlal zle paliwa do filtra ? Robi się to jakoś specjalnie ?

Offline dzikus2232

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Zaczął kopcic na czarno po wymianie filtra paliwa.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2019, 18:17:22 pm »
Chciałem jeszcze dodać że najprawdopodobniej zapowietrzony został układ paliwowy bo był odpalany w zły sposób od razu po podłączeniu z tego co wyczytałem w internecie. Tylko jak to teraz odpowietrzyc

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Zaczął kopcic na czarno po wymianie filtra paliwa.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2019, 09:26:55 am »
Skoro odpalił to nie jest zapowietrzony. Sprawdź rurę od intercoolera, bo tak się zachowuje auto z dziurą w rurze. Może gdzieś ją zawadził przypadkowo (lub celowo, już takiego jednego przerabiałem). Mogą też lać końcówki wtrysków ale to już musisz na maszynę je dać. Mi na chińskich końcówkach wtryskow też kopci ale moc miał wsciekłą a palił między 4 a 6 l/100km. Na ori delphi chodzi idealnie.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Zaczął kopcic na czarno po wymianie filtra paliwa.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2019, 09:39:56 am »
Wymieniałem w 2.0 D filtr wielokrotnie u siebie. Nie ma tam filozofii. Odłączasz 3 rurki, Nowy filtr.
Trochę nalewasz do filtra ON, przekręcasz stacyjkę z 2 razy by napompował paliwa i odpalasz, przykrztusi się na chwilkę i po temacie.
Na bank nie mam mowy o zapowietrzeniu.
Tak jak pisze kolega, albo problem z lewym powietrzem albo niestety wtryski.
Jak mu dasz ostro gazu nie masz "migającej sprężynki"? Warto by było podłączyć go do kompa czy nie odłożyły się jakieś błędy.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Zaczął kopcic na czarno po wymianie filtra paliwa.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2019, 09:56:32 am »
a może turbo ci sie zwyczajnie ścieło?

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Zaczął kopcic na czarno po wymianie filtra paliwa.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2019, 09:59:51 am »
Przy braku turbo chyba nie powinien więcej palić ale być zamulony strasznie. W moim nie miałem przyjemności jeszcze z turbiną :) ale w innych samochodach jak wypadała turbina to spadała moc, nic nie kopciło, a spalanie wręcz było jeszcze mniejsze niż zwykle.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Zaczął kopcic na czarno po wymianie filtra paliwa.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2019, 11:51:34 am »
W "fordowskim" 1.6hdi strasznie kopci po zacięciu turbiny. Wiem że to nie silnik PSA, ale zdarza się często tak jak sie zacina. Niektóre marki wręcz sie trzęsą przy przyspieszaniu. Ile roboty jest ręką sprawdzić czy sztanga chodzi

Offline dzikus2232

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Zaczął kopcic na czarno po wymianie filtra paliwa.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2019, 07:21:28 am »
No właśnie turbo chyba nie bo przyspiesza ale po chwili. 190 jechałem więc chyba nie bardzo. Dzwoniłem do mechanika to mówił że przy wtryskach nie dał.bym rady tak szybko jechać i że kopci wtedy na biało. Przy turbinie podobno też.tak szybko nie pojedzie. Właśnie zapomniałem dodać że przy przyspieszeniu słychyac syczenie jakby gdzieś powietrze uciekalo.jakby gdzieś prześwit byl ale sciagnalem pokrywę i nic nie znalazłem.

Offline bibor80

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Kocham to forum
Odp: Zaczął kopcic na czarno po wymianie filtra paliwa.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2019, 08:56:48 am »
W audi a6c6 auto jechało mi normalnie do odcięcia. Niestety podczas jazdy że stała prędkością obrotową, wywalało błąd i auto nie miało mocy.
Okazało się , że się łopatki w turbienie zawieszają. Było też podejrzenie, że dostaje gdzieś lewe powietrze. Niestety skończyło się na regeneracji turbo i problem zniknął.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Zaczął kopcic na czarno po wymianie filtra paliwa.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2019, 13:23:56 pm »
Sprawdź przewody turbo > IC oraz IC > kolektor. Lubią pękać i się przecierać