Autor Wątek: Jak przewozić rowery?  (Przeczytany 979 razy)

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Jak przewozić rowery?
« dnia: Maj 12, 2019, 09:24:13 am »
Jak wiadomo jest wiele opcji przewozu rowerów. Np. na dachu, na klapie bagażnika, na haku. Jaka Waszym zdaniem jest najlepsza opcja dla XF? Nie mam u siebie haka. Widziałem, że są w sprzedaży dostępnie bagażniki na tylną klapę. Nigdy nie widziałem takiego bagażnika i jakoś nie przekonuje mnie. Bagażnika dachowego też nie mam, ale ładowanie czterech rowerów na dach wydaje mi się kłopotliwe.

Zatem jakie są Wasze doświadczenia w tym zakresie?

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Jak przewozić rowery?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2019, 10:01:35 am »
W przypadku bagażnika na klapę w xf i tak będziesz potrzebował dodatkowe oświetlenie bo rowery zasłonią nie tylko tablice ale tez światła- wiec tak czy i naszej potrzebujesz instalacje elektryczna taka jak do haka). Dodatkowo mając taki bagażnik w którymś z poprzednich aut wydawał mi się niezbyt pewnym sposobem transportu rowerów a do tego rysował klapę ( zawsze się jakiś piasek dostanie pomiędzy bagażnik a lakier).
Najwygodniejszym wyjściem wydaje się bagażnik na hak z uwagi na utrudniony montaż rowerów na dachu...
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Jak przewozić rowery?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2019, 16:21:05 pm »
Ok, czyli na hak.

Hak jakiś szczególny?

Np. taki: https://www.hakihol.pl/gdw-hak-holowniczy-wypinany-wraz-z-zestawem-elektrycznym-13biegunowy-adapter-159542-06720-2.html

Te haki generalnie są plug&play, czy potrzebna jest jakaś szczególna rzeźba, w szczególności spawanie, albo drutowanie przewodów?

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Jak przewozić rowery?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2019, 07:38:56 am »
Niestety jaki to juz nie podpowiem - z tego co sie orientuje to w Polsce sa w miare rygorystyczne przepisy i jak bedzie cos nie tak to hak nie przejdzie przegladu (potrzebne sa m.in. srudy o wysokiej twardosci itp.)
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Jak przewozić rowery?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2019, 20:11:39 pm »
Np. taki: https://www.hakihol.pl/gdw-hak-holowniczy-wypinany-wraz-z-zestawem-elektrycznym-13biegunowy-adapter-159542-06720-2.html

Te haki generalnie są plug&play, czy potrzebna jest jakaś szczególna rzeźba, w szczególności spawanie, albo drutowanie przewodów?

Masz tam na dole instrukcję. Chyba drutowania i spawania nie ma, za to rozbiórka zderzaka owszem. I piszą, że nie pasuje do benzynowych.