Autor Wątek: 4,0 lpg  (Przeczytany 903 razy)

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
4,0 lpg
« dnia: Maj 10, 2019, 17:06:51 pm »
Witam wszystkich. Pytanie do posiadaczy x300  4,0 z instalacją lpg .czy czujecie różnice w mocy jeżdżąc na lpg a jeżdżąc na paliwie.w moim jest mocno wyczuwalna różnica szczególnie ruszając z miejsca. Instalacja jest w miarę nowa najechane  8000. Pytam bo poprawiam instalacje po firmie od instalacji. Zmieniłem już kąt końcówek w kolektorze porozwiercalem dysze. Martwi mnie jeszcze długość werzykow 12cm wydaje mi się za dużo.

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: 4,0 lpg
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2019, 19:49:11 pm »
Jak jest  różnica w mocy, to na pewno jest źle wystrojony. Bardzo pomaga podgląd na korekty długo i krótko terminowe. Ja w BRC robiłem trasę, miałem podgląd na korekty i program do strojenia. Ustawiałem tak by czy na benzynie, czy na gazie, sterownik silnika nie widział różnicy. Widząc na przykład, że przy 120 na benzynie korekty mam powiedzmy plus 7, a po przełączeniu na gaz plus 15, to oznaczało, że za bogato i zmniejszałem dawkę gazu, w zadanej prędkości obrotowej silnika. W ten sposób wystroiłem silnik prawie idealnie. Początkowo też miałem problemy z dławieniem przy kickdownie, potrzebna była wymiana wtryskiwaczy na mocniejsze, i podniesienie ciśnienia na reduktorze. Ogólnie polecam, ten silnik idealnie nadaje się do zagazowania.
xj6 4,0 Sovereign 1996