Autor Wątek: S-Type cały czas leci gorące powietrze  (Przeczytany 2171 razy)

Offline gutek0492

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
S-Type cały czas leci gorące powietrze
« dnia: Maj 06, 2019, 22:16:06 pm »
Cześć

Mam problem z Jaguarem S-Type 3.0 V6 z 2000 roku; otóż mojemu  kocurowi chyba po..kiełbasiły się pory roku i dziś postanowił grzać wnętrze zamiast chłodzić. Ogrzewanie działa bez względu na ustawienie temperatury w panelu. Sytuacja nastąpiła nagle. Wczoraj wieczorem klima jeszcze elegancko chłodziła, zrobiłem trasę 200 km bez zastrzeżeń, później spędził noc w garażu i od rana grzeje jak w piekle. Dodam, że w zbiorniczku płynu chłodzącego było o cm mniej niż wyznaczone minimum mimo, że nie zauważyłem żadnych wycieków, ani nie czuć oparów płynu. Stan uzupełniłem, odpaliłem silnik na dobre pół godziny, ale nic to nie zmieniło. Obawiam się, że to elektrozawory nawiewu. Czy jest jeszcze inna możliwość? To mój pierwszy Jaguar i jestem nieco zielony w jego bolączkach :-help

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.879
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: S-Type cały czas leci gorące powietrze
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2019, 23:11:06 pm »
Dość częsty problem z elektrozaworami , poszukaj był poruszany temat na forum .
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: S-Type cały czas leci gorące powietrze
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2019, 07:07:27 am »
Zawór ,bezpiecznik kostka ,przewody , modół. To do sprawdzenia później zakup i wymiana części. Temat tak częsty jak śniadanie .

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline gutek0492

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: S-Type cały czas leci gorące powietrze
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2019, 21:29:52 pm »
Dzięki za porady Panowie :-thank Przeglądałem wcześniej forum, ale niewiele udało mi się znaleźć przez szukajkę.
Bezpieczniki sprawdziłem wszystkie, pod maską, w kabinie i w bagażniku, bo nie mam rozpiski gdzie, które się znajdują, wszystkie były dobre. Wyciągnąłem i rozebrałem panel (z tego co wyczytałem w necie to przedlift ma moduł wbudowany w panel), wygląda OK. Sprawdziłem kostkę na elektrozaworze, trzyma się i nie puszcza ;D Wymacałem węże na elektrozaworze i wszystkie są równie ciepłe, więc wydaje mi się, że jednak to jest winowajca. Póki co zamówiłem zestaw naprawczy elektrozaworu, mam nadzieję, że pomoże, bo nowy zawór trochę kosztuje, a mam jeszcze inne wydatki związane z kotem ;) W drodze jest już tapicerka od kolegi patryk5250 oraz czeka mnie zakup reflektorów, bo posypały się mocowania zwierciadła i „zszedł” odbłyśnik, a to jeszcze nie koniec :-nie

Offline gutek0492

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: S-Type cały czas leci gorące powietrze
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2019, 23:10:12 pm »
Edit:
Przez moje niedopatrzenie okazało się, że winny był jednak bezpiecznik. Jakimś cudem chyba go przeoczyłem, zwłaszcza, że nie był okopcony jak to zwykle bywa przy spalonych bezpiecznikach. Odkryłem to dopiero dziś przez przypadek 😅
 Jeszcze raz dzięki za rady. Temat do zamknięcia ;)

Offline Krisn23

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Jaguar S-Type 4.2 V8 HIGH 2006 r
Odp: S-Type cały czas leci gorące powietrze
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2019, 12:51:31 pm »
A który z bezpieczników Ci broił z tym ogrzewaniem ?
Jaguar S-Type 4.2 V8 HIGH 2006 r

Offline gutek0492

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: S-Type cały czas leci gorące powietrze
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2019, 22:25:22 pm »
Nie mogę dodać fotki :-\ Ale był pod maską, drugi rządek od góry i pierwszy albo drugi bezpiecznik od lewej ;)

Offline Bartq

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Jaguar S-type R Supercharged 4.2 V8 Kompresor
Odp: S-Type cały czas leci gorące powietrze
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2019, 19:18:07 pm »
Ten bezpiecznik ma oznaczenie F32, 10A. Pierwszy z lewej w drugim rzędzie od góry. Niestety u mnie jego wymiana nic nie dała. :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2019, 11:16:57 am wysłana przez MicGin »