Autor Wątek: XJ vs XJR  (Przeczytany 4761 razy)

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
XJ vs XJR
« dnia: Kwiecień 25, 2019, 12:18:28 pm »
Cześć wszystkim. Noszę się z zamiarem zmiany auta. Zastanawiam się między S-Type i XJ. W obu przypadkach najbardziej chciałbym z silnikiem 4.2 No i tu powstaje kolejny dylemat, wersja "cywilna" czy doładowana. I z tym pytaniem kieruję się do Was a bardziej do osób które miały/mają doświadczenie z tym autem. Głównie chodzi mi o różnicę w eksploatacji a bardziej w jej kosztach. Czy elementy zawieszania, hamulce itd od eRki są dużo droższe od klasycznej 4.2?
Dziękuję i pozdrawiam.
krecik-adas

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 990
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: XJ vs XJR
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2019, 12:38:41 pm »
Hamulce na pewno są droższe , bo niestety zamienniki przy hamowaniu z większych prędkości się krzywią i trzeba zawsze pakować oryginalne ( prawie 2 x tyle kosztuje tarcza co do zwykłego 4.2 ) . Plusem wersji 4.2 R jest jak dla mnie spalanie , daje radę zejść poniżej 11 L/100 km ( benzyny ) .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: XJ vs XJR
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2019, 12:48:17 pm »
Dzięki za pierwszą odp. Orientujesz się jakie to koszta na przykładzie hamulca?
krecik-adas

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: XJ vs XJR
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2019, 12:57:24 pm »
po pierwsze s-typ wers. xj . s-type jest z blachy i rdzewieje , xj aluminiowy .
teraz xj wers. xjr - różnica prawie 100kM więc nie uwierzę , jak ktoś pisze , ze spalanie poniżej 11l/100 , chyba , że jeździ z prędkością 60 km/godz i rusza bez dodawania gazu , to po co komuś takiemu wersja R , niech kupi sobie corse 1.0 na gaz bedzie jeszcze oszczędniej .
jeździłęm przed zakupem obiema wersjami i xjr naprawdę jest o niebo żwawszy od zwyklego xj , jednak zdecydowałem się na zwykłego xj . amortyzatory są inne , hamulce inne , a wg opinii mechanika specjalizującego się w kotach xj wolnossący jest nie do zajechania ,a z z doładowaniem już tak kolorowo nie jest . Jeśli będziesz chciał zakładać gaz to też do wolnossącego jest z tym dużo łatwiej i taniej .
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: XJ vs XJR
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2019, 14:32:49 pm »
Spalanie mojego xjr . Miasto zima powyżej 20 lato ok 15 na trasie jadąc ponad przepisami ok 11. Części porównywalne amory ta sama cena tylko wersja sport lub comfort. Hamulce faktycznie droższe ale są dobre zamienniki gdzie kpl przodu z klockami kupisz poniżej tysiąca. Generalnie trzeba wiedzieć gdzie szukać części . Kompresor bezawaryjny silnik SC jest rozwinięciem zwykłej wersji ma np dodatkowy natrysk oleju na dół tłoków ,dodatkowa chłodnice oleju. Miałem zwykłego s type i R teraz jeżdżę xjr. Xj to latający dywan szybki i komfortowy  . Przy prędkościach powyżej 200 żona śpi jak niemowlę. Eska bardziej jak gokart , twardy i jakby zwinniejszy. Co do blachy Xj aluminiowe ale lubi się utleniać pod tylną szybą lub na dole drzwi. Czuć napewno jego aktywność nadwozia podnosisz przód na podnośniki a tył też idzie w górę. Elementy zawieszenia po za amorami podobne lub identyczne elektronika tak samo.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 990
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: XJ vs XJR
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2019, 15:47:05 pm »
Co do spalania , to wystarczy jeździć normalnie , trasa 90/100km/h a ekspresówka 120km/h i cały czas na tempomacie . Tankowanie do pełna średnio 65 L ( tankuję zawsze jak wskazówka dojdzie do rezerwy ) i na takiej ilości robię 620 km ( ale wystarczy 1 albo 2 pojechać sobie przez ekspresówkę 200km/h i już można co najwyżej 500 km na jednym tankowaniu zrobić ) . Najniższa średnia jaka mi wyszła odkąd go mam , to 8,9 L trasa Lublin-Rzeszów ( jazda bez wyprzedania i prędkość max 90 km/h ). Mogę jedynie porównać ten model XJ-ta do poprzedniego jaki miałem ( czyli XJ40 ) , i niestety , gdyby XJ40 można było nabyć w wersji z aluminiowym nadwoziem , to na X350 nawet bym nie spojrzał   .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: XJ vs XJR
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2019, 20:57:53 pm »
Huehue podoba mi się to podsumowanie kolegi Jaguar xj6 :)

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: XJ vs XJR
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2019, 21:49:48 pm »
podbijam :)

Offline Haenes90

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Kocham to forum
Odp: XJ vs XJR
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2019, 13:46:36 pm »
 O też zastanawiam się między xj vs xjr tylko jeszcze czy x350 czy 358. Tutaj chciałbym się poradzić może ktoś do takich celów używał takiego auta. Mianowicie chodzi o wypożyczanie śluby i inne okazje. Jak uważacie która wersja lepsza. Jak z miejsce z tyłu? Chodzi głównie tylko o to, aby auto samo się utrzymało. I jak waszym zdaniem z ewentualną utrata wartości. Które tracą mniej oczywiście przy maksymalnym dbaniu o auto.

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: XJ vs XJR
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2019, 17:53:25 pm »
Naprawdę myślisz, że będziesz miał tylu chętnych na śluby żeby auto samo się utrzymało? Możesz się boleśnie rozczarować. Jak ma być więcej miejsca z tyłu to kup wersję lwb.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: XJ vs XJR
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2019, 20:12:17 pm »
Za stare auto na śluby. W sumie takie nijakie. Teraz biorą albo zabytki albo grube fury za setki tysięcy. Wiem jak sam szukałem. Szukałem XJ X351 ale nie było akurat w mojej okolicy
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Haenes90

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Kocham to forum
Odp: XJ vs XJR
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2019, 06:23:31 am »
Właśnie dlatego zasiegam języka przed zakupem auta 😉.
A jak z miejscem z tyłu w xjr x350. W tym momencie jeżdżę s Type i z tyłu za mną praktycznie nie ma miejsca żeby ktoś wsiadł a mam tylko 180cm.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2019, 06:28:36 am wysłana przez Haenes90 »

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: XJ vs XJR
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 04, 2019, 08:35:12 am »
Xj nie jest aż tak większy od eski patrząc na oba auta z zewnątrz. Stare audi A6 C5 ma znacznie więcej miejsca. Jeśli auto na wynajem to długa wersja chyba 17 cm różnicy ,ale xjr nie spotkałem takiego. Chyba że chcesz kompresor i duże wnętrze to szukaj super V8. Ja mam rok auto ogłoszone zero odzewu z wynajmem. Swoją drogą sprzedaje swojego Xjr.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: XJ vs XJR
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2019, 11:56:16 am »
100 koników różnicy pomiędzy XJ a XJR to jest przepaść. Poszukując swojego XJRa jeździłem różnymi egzemplarzami i między którymi było jednak znacznie więcej XJ-tów i różnica w dynamice na korzyść XJRa była powalająca.
Jedyna wada XJRa to sztywniejsze zawieszenie, nawet mój "Kanadyjczyk" jest sztywniejszy niż każdy XJ, ale nie dla wszystkich to musi być wadą. Poza tym jeżeli wzywa się te 100 dodatkowych koników do pracy, to spalanie też jest odpowiednio wyższe, ale przy normalnej jeździe nie zanotowałem jakichś specjalnych różnic w spalaniu pomiędzy wersją z kompresorem i bez. Aha, jeszcze coś; XJR lepiej hamuje...
Pozdrawiam :)

Offline Haenes90

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Kocham to forum
Odp: XJ vs XJR
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 05, 2019, 17:05:23 pm »
Strasznie ciężko chyba znaleźć super V8. Przynajmniej ja puki co nie trafiłem na naszym runku, a już dłuższy czas przeglądam ogłoszenia