Autor Wątek: Wymiana progów w S-Type  (Przeczytany 1506 razy)

Offline Dooro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Wymiana progów w S-Type
« dnia: Kwiecień 20, 2019, 22:40:50 pm »
Witam.
1.
Będę wymieniał progi i zastanawiam się czy użyć reperaturki nowe np. z tej aukcji:
https://allegro.pl/oferta/jaguar-s-type-99-08-ccx-reperaturka-progu-prog-l-p-7584070691

czy używane progi wycięte z auta:
https://allegro.pl/oferta/prog-x-type-s-type-bez-korozji-czesci-jaguar-jg-7076679452

Używane będą myślę idealnie pasować z tymi dorabianymi różnie bywa. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie?
W co lepiej się pchać?

2.
Ma ktoś może poradnik jak zdjąć tylny zderzak tak krok po kroku?
Jeden czujnik raz działa a raz nie, czy w związku z tym może być on uszkodzony czy raczej szukać problemu gdzie indziej?

Dziękuję za informację.

Offline Arturrrro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana progów w S-Type
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2019, 09:13:15 am »
2. Jeśli chodzi o czujnik to można samemu przyłożyć ucho do czujnika i posłuchać czy "CYKA" jeśli nie to najprawdopodobniej albo czujnik zepsuty albo, kabelek ma zwarcie.

A o progi i mnie też już salabe fajnie byłoby jakbyś zapisał ważne wskazówki podczas wymiany

Offline Dooro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana progów w S-Type
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2019, 18:51:34 pm »
2. Dlatego pisałem, że raz działa a raz nie..
Jeżeli w danej chwili parktronic nie działa to jeden konkretny i ten sam czujnik nie cyka ale nie raz jest wszystko ok i wtedy ten nieraz niedziałający cyka jak nówka.


Jeżeli chodzi o progi dam znać co i jak i z czym:)

Offline ziwoj

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana progów w S-Type
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2019, 22:08:17 pm »
Reperaturka nie jest zła ale jeśli będziesz miał zgnite jak było u mnie to będzie trzeba jeszcze odtworzyć grodzie wewnętrzne więc lepiej chyba całe wycięte a blacharz wytnie sobie co potrzeba ,Ważne abyś miał wgląd w to co będzie robił bo niektórzy potrafią tylko przykryć to co zgniło i nic w środku nie robią .Ja u siebie robiłem sam i zamiast oryginalnych podpórek na lewarek dałem blachę 3mm więc bez obaw mogę go na podnośnik wstawić .
S-Type 2.5 v6 automat 2002r. lift

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Wymiana progów w S-Type
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2019, 17:54:15 pm »
Zderzak jest prosto zdjąć. Po dwie śruby po obu stronach błotników ,dostęp od strony tapicerki bagażnika do jednej do drugiej od strony nadkola oraz kilka śrub pod plastikowa osłona zaczepu zamka klapy. Dodatkowo chyba 4-5 kołków plastykowych od spodu mocowane do wnęki na koło zapasowe.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Dooro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana progów w S-Type
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2019, 20:52:19 pm »
A proszę powiedźcie jeszcze czy progi są identyczne w przed jak i po lifcie?
Dziękuję.