Autor Wątek: 3.0 V6 2001r. Wyje po wrzuceniu na "D", nawet na postoju  (Przeczytany 986 razy)

Offline ArtureK

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Kocham to forum
3.0 V6 2001r. Wyje po wrzuceniu na "D", nawet na postoju
« dnia: Kwiecień 19, 2019, 20:52:45 pm »
Cześć wszystkim

Mam problem z kotkiem. Jako, że zrobiło się ciepło to otworzyłem szyby. Po odpaleniu wszystko było w porządku do czasu zmiany biegu z "P" na "D", samochód zaczął wydawać odgłos delikatnego wycia (bądź może bardziej pojękiwania, dźwięk przez pieszych z pewnością słyszalny, jednak nic nie słychać po zamknięciu szyb). Przerzuciłem na P i dźwięk ustał. Przejechałem kilka km powoli z otwartymi szybami i dźwięk się nie zmieniał wraz ze wzrostem prędkości, wył tak samo. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów, większymi prędkościami, wszystko wróciło do normy. Skrzynia moim zdaniem pracuje dobrze, żadnych błędów oprócz mrugającego od kilku miesięcy DSC nie mam. Czy ktoś z Was się już spotkał z podobnym objawem? Podrawiam  :-tylko

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: 3.0 V6 2001r. Wyje po wrzuceniu na "D", nawet na postoju
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2019, 00:09:39 am »
Fachowcem nie jestem ale :
1. na P wszystkie kosze masz rozpietę.
2. na D w conajmniej jednym z koszy np forward tarczki są ściskane, czyli wał który napędza koła auta zostaje spięty ze skrzynią (czyli też z silnikiem), ale też ten sam kosz nie zaczyna się obracać (przekazywać moment obrotowy) do chwili kiedy puścisz nogę z hamulca.
3. skoro więc wiesz na 100% że tarczki frykcyjne są ok i tak samo układ sterowania skrzyni który prawidłowo dociska tarczki, gdzie wtedy nie możliwy jest prześlizg tarczek a tym samym żaden dźwięk, i stojąc na D z wciśniętym hamulcem to hałas ten jest raczej z konwertera (oznaki zużycia?)
4. i skoro pojawia się to przy obciążeniu to i jadąc również to usłyszysz.
:)

s-type 4.0 2000r

Offline ArtureK

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Kocham to forum
Odp: 3.0 V6 2001r. Wyje po wrzuceniu na "D", nawet na postoju
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2019, 14:19:51 pm »
Dziękuję Ci za pomoc. Teraz będę wiedział gdzie szukać przyczyny, jednak dzisiaj ani na zimnym ani na rozgrzanym układzie nie było słychać jakichkolwiek odgłosów. Wczorajszy rozruch silnika był po kilku dniach postoju samochodu. Zastanawia mnie czy może mieć wpływ na to wszystko układ ABS/DSC (wspomniane wcześniej miganie kontrolki DSC)? Nie chce zakładać drugiego tematu, pochodzę z województwa Opolskiego i nie znam kogokolwiek kto w okolicy zna się na tych samochodach.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: 3.0 V6 2001r. Wyje po wrzuceniu na "D", nawet na postoju
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2019, 16:03:08 pm »
Dla mnie hydrokinetyk padnięty
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: 3.0 V6 2001r. Wyje po wrzuceniu na "D", nawet na postoju
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2019, 16:04:05 pm »
Skoro ten dźwięk pojawił się po wrzuceniu D i nie ruszając z miejsca to czy ma to związek z ABS? Nie wiem
:)

s-type 4.0 2000r