Autor Wątek: Falują obroty 3.0 v6 z 2000 r  (Przeczytany 3490 razy)

Offline morello91

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Kocham to forum
Falują obroty 3.0 v6 z 2000 r
« dnia: Marzec 14, 2019, 19:40:51 pm »
Witajcie, na ciepłym silniku falują obroty tak jak na filmiku.
Na zimny silniku wszystko działa idealnie. Komputer nic nie wykrywa. Filtr powietrza nowy, przepustnica przeczyszczona. Na benzynie i gazie to sam. Z wydechu słychać tak jakby strzelał. Pod maską wrażenie dlawiacego się silnika.
Proszę Was o pomoc

https://youtu.be/luJUg1JW1TM

Offline Brother

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Kocham to forum
Odp: Falują obroty 3.0 v6 z 2000 r
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2019, 07:14:53 am »
Swiece.cewki do sprawdzenia

Offline morello91

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Kocham to forum
Odp: Falują obroty 3.0 v6 z 2000 r
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2019, 17:47:53 pm »
Może żądam głupie pytanie ale nie znam się aż tak na mechanice ale jak sprawdzić czy cewka działa i jak dostać się do tych 3 od strony pasażera?

Offline Brother

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Kocham to forum
Odp: Falują obroty 3.0 v6 z 2000 r
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2019, 07:39:50 am »
Zeby dostac sie do swiec i cewek po drugiej stronie silnika musisz zdjac kolektor.jedz na kompa moze pokarze gdzie wypada zaplon.c

Offline morello91

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Kocham to forum
Odp: Falują obroty 3.0 v6 z 2000 r
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2019, 19:04:50 pm »
Właśnie 3 komputery nic nie wykazały, na jałowym nie falują już, okazało się, że poprzedni właściciel "porzeźbił" przy dolocie i podciśnienie, które miało iść za przepustnicą przesunął i podpiął do dolotu... Dolot wraz z podciśnieniem sprawdziłem i jest szczelny.
Przy przyspieszaniu są szarpnięcia i zafalowania silnika i to tylko na ciepłym silniku. Dzieje się tak na każdym biegu. Teraz już na 100% jestem pewien, że to albo świeca albo cewka

Jutro wybieram się do sprawdzonego mechanika i zobaczę czy znajdzie który to element

Offline Brother

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Kocham to forum
Odp: Falują obroty 3.0 v6 z 2000 r
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2019, 07:25:19 am »
To daj znak na forum co bylo.przyda sie innym

Offline morello91

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Kocham to forum
Odp: Falują obroty 3.0 v6 z 2000 r
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2019, 21:08:08 pm »
Zwiedzilem 3 warsztaty i 1 ASO. Nikt nie wie co to może być...

Ok na własną rękę zrobiłem test cewek. I na 99% jest uszkodzona 1 z tych widocznych bez zdejmowania kolektora.
Na włączonym silniku wypialem wtyczkę z 1 cewki, zero reakcji, przy okazji zobaczyłem że jest pęknięta. Odpinam 2 silnik zwalnia obroty, czyli ta działa. Odpinam 3 silnik zwalnia.

Z odpieta 1 chodzi równo ale wolno. Test przeprowadzałem po dłuższej trasie, na ciepłym silniku kiedy już nie pracował tak jak powinien.

Przy okazji  skontaktowałem się z poprzednim właścicielem, opisałem problem i od razu powiedział że cewki. Miał tak samo w styczniu tylko gorzej bo od strony niedostępnej, wymienił od razu wszystkie 3 cewki wraz ze świecami i wszystko grało.

Przy okazji dostałem odpowiedź z ASO, - typowy objaw uszkodzonej cewki lub którejś że świecy.

Mam cichą nadzieję że zbliża się koniec problemu z moim kocurem :)
Także odezwę się koło piątku lub soboty czy to pomoglo.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2019, 02:00:36 am wysłana przez MicGin »

Offline morello91

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Kocham to forum
Odp: Falują obroty 3.0 v6 z 2000 r
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2019, 19:04:23 pm »
Dla przyszłych pokoleń - wymiana cewek i świec pomogła Jaguar śmiga idealnie :)

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Falują obroty 3.0 v6 z 2000 r
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2019, 17:24:33 pm »
Cześć, jeśli to faktycznie problem cewek/świec, to ciekawe, dlaczego nie dostałeś na desce komunikatu "restricted performance". Ja dostałem taki komunikat gdy u mnie uparła cewka i też szarpało podczas jazdy. Jeśli w dość krótkim czasie po wymianie świec/cewek znowu będziesz mieć szarpanie/dławienie, sprawdź sobie to sławetne kolanko od odpowietrzenia skrzyni korbowej. Jeśli będziesz mieć taki objaw, zaślep sobie palcem ten króciec za przepustnicą i zobacz, czy Ci się obroty nie unormowały.  :-tylko

Offline jaguar89

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Falują obroty 3.0 v6 z 2000 r
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2019, 09:29:00 am »
a ja np zupełnie na odwrót, czyli faluje mi auto na zimnym silniku na wolnych obrotach. Świece idealne nowe platynowe, cewki wymieniłem 3 od strony kierowcy, jest delikatna różnica, ale nadal czuć czasem szarpanie... Miał ktoś taką sytuację?

Offline OldGlory

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • S-type 2001 3.0 Automat
Odp: Falują obroty 3.0 v6 z 2000 r
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2019, 11:34:21 am »
Jaguar89, niestety jedna cewka walnięta i kuleje, co oznacza że bez wymiany tych pod kolektorem się niestety nie obejdzie.
Ja wymieniłem cewki, świece, uszczelki kolektora, katalizatory, wyczyściłem przepustnicę, uszczelniłem zawory zmiennych faz rozrządu, wymieniłem sondy lambda i śmiga jak nówka. :D

Offline morello91

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Kocham to forum
Odp: Falują obroty 3.0 v6 z 2000 r
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2019, 19:55:22 pm »
Jurlich i wykrakales, problem powrócił z jeszcze większym szarpaniem na jałowym....

Już nie ważne czy zimny czy ciepły

Krociec sprawny, wymieniłem całość miesiąc temu. Stawiam na cewki które poprzedni właściciel wymienił w styczniu. Jutro czeka mnie wykrecanie kolektora, bo tam niby wymieniał tak jak wszystkie świece.  te które były od strony kierowcy to każda z innej parafi.
 Mam te same objawy co wcześniej, prze wymianą tej uszkodzonej.

Wymienię całość raz a porządnie, łącznie z okablowanie wysokiego napięcia
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2019, 22:16:53 pm wysłana przez morello91 »

Offline morello91

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Kocham to forum
Odp: Falują obroty 3.0 v6 z 2000 r
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 03, 2019, 22:18:26 pm »
 Jak ze ściąganiem kolektora ciężka sprawa czy poradzę sobie bez problemów? Przewody z przepustnicy wywalić, odkręcić 8 śrub mocujących i wsio? :)

Offline jaguar89

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Falują obroty 3.0 v6 z 2000 r
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2019, 21:14:56 pm »
Jaguar89, niestety jedna cewka walnięta i kuleje, co oznacza że bez wymiany tych pod kolektorem się niestety nie obejdzie.
Ja wymieniłem cewki, świece, uszczelki kolektora, katalizatory, wyczyściłem przepustnicę, uszczelniłem zawory zmiennych faz rozrządu, wymieniłem sondy lambda i śmiga jak nówka. :D
Dobra teraz tak, wymieniłem już świece i cewki pod kolektorem, Świece Bosch platynowe pod LPG(bede niebawem montował) Auto nadal ma objaw wypadania zapłonu na zimnym silniku, co ciekawe tankowałem dzisiaj benzynę i po przejechaniu 3km zapalił się check engine, Jutro  go podepne pod kompa zobaczę co wychodzi, przepustnica wyczyszczona miała trochę brudu z oleju. Trochę się martwię bo najpierw się ucieszyłem gdy po demontażu kolektora ukazały się inne świece pod spodem niż te co miałem po stronie kierowcy. Byłem niemal pewny że to dlatego tak kuleje, ale po skręceniu wszystkiego nadal jest to samo bez zmian...

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Falują obroty 3.0 v6 z 2000 r
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 05, 2019, 12:44:30 pm »
A odstęp elektrod sprawdzony i ustawiony prawidłowo. Nie pokazuje ci który cylinder ma wypadanie zapłonu ?.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.