Dział Techniczny > XJ Seria I do III (1968-92)

Pierwszy przegląd po zakupie Daimler Double Six 1988

(1/4) > >>

Jagsaw:
Dajcie znać co byście polecali zrobić na pierwszym przeglądzie po zakupie staruszka ;)
Daimler Double Six 1988 5.3 L
Świece, olej wiadomo ale co jeszcze, gdzie zajrzeć, co sprawdzić. To mój pierwszy taki zabytek i nie wiem jak do tego podejść.
 :-thank

dziadzol:
Najlepiej zawieź na przegląd do jakiegoś znającego się na starszych Jaguarach mechanika. Jak chcesz się bawić sam, to sprawdź, czy nic nie cieknie z silnika, skrzyni, chłodnicy, wspomagania, mostu. Nie wystrasz się od razu, jak nie będzie stuprocentowo sucho. Taki urok tych aut, że mogą się czasem gdzieś spocić. Obejrzyj dokładnie przewody wszystkie, szczególnie paliwowe, bo jak coś z nich cieknie, to w gęsto upakowanym pod maską V12 od razu leci na rozgrzany silnik i aparat zapłonowy. Wtedy lepiej mieć pod ręką sprawną gaśnicę. Tak przynajmniej wszyscy straszą, bo nie słyszałem szczerze mówiąc jeszcze o takim przypadku, żeby komuś się Jag spalił.
Ważne jest za to, żeby bardzo pilnować układu chłodzenia silnika: stan i jakość płynu w chłodnicy, działanie obu wiatraków, bo ci się będzie silnik grzał i zaczną się problemy. Temperatura po rozgrzaniu motoru powinna trzymać się na 90 do 95 stopni. Jak leci wyżej, np. w czasie stania w korku, to jest problem z chłodzeniem. Stan gum w zawieszeniu to standard w każdym aucie. W XJ różnych generacji lubią się zużywać łożyska wahaczy tylnych. Tyle, że to wszystko  trzeba było sprawdzić raczej przed zakupem. Jak już auto masz, to trzeba jeździć i się cieszyć a przy okazji słuchać i patrzeć co nie domaga i reagować na bieżąco.

No i przede wszystkim wypada pochwalić się zakupem!

Jagsaw:
Dzięki wielkie za porady. Zrobię taki przegląd muszę tylko znaleźć kogoś w Zielonej Górze do tego tematu.
rozumiem że olej świece płyn chłodzący  hamulcowy do wymiany. Ale czy coś jeszcze na start? Auto stało długo niejeżdżone.

Jagsaw:
Pochwale się jak tylko cacko do mnie dotrze :)

dziadzol:

--- Cytat: Jagsaw w Marzec 14, 2019, 18:47:19 pm ---Dzięki wielkie za porady. Zrobię taki przegląd muszę tylko znaleźć kogoś w Zielonej Górze do tego tematu.
rozumiem że olej świece płyn chłodzący  hamulcowy do wymiany. Ale czy coś jeszcze na start? Auto stało długo niejeżdżone.


--- Koniec cytatu ---

długo nie jeżdżone V12? No to będzie długi start, poczynając od znalezienia w twojej okolicy kogoś, kto nie ucieknie z krzykiem na widok tego silnika. Tak czy inaczej życzę powodzenia

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej