Dział Techniczny > XJ X350, X358 (2003-2009)

czy wymienia się filtr paliwa w Jaguar XJ 4.2 benzyna 2006

(1/2) > >>

Roman xj:
Cześć,

czy wymienia się filtr paliwa w Jaguar XJ 4.2 benzyna  2006

ewentualnie ile ich jest i jak częśto ?

dzieki za odpowiedzi

promotion:
myślę , że się powinno , ja na pewno będę w tym roku wymieniał jak zrobi się tylko trochę cieplej . Mam auto na gazie i zauważyłem , że w zimę przy tem. poniżej 0 st. kot miał problem z odpalaniem , zamarzała mi woda w układzie paliwowym , dolałem specyfiku do paliwa i trochę pomogło , więc sądzę , że w filtrze zbiera się woda ze zbiornika paliwa i w zimie po prostu filtr przymarzał i dopóki pompa paliwa nie przepompowała tej wody z układu to był problem z odpalaniem

a1410:
Filtrów paliwa w samochodach z silnikami benzynowymi praktycznie się nie wymienia. Można profilaktycznie wymienić ten filtr po przejechaniu 200 tys kilometrów, ale jeżeli nic się nie dzieje z pracą silnika, to nawet po takim przebiegu nie ma takiej konieczności...

Driv3rrrr:
A widziałeś kiedyś filtr paliwa w benzyniaku jak wygląda w środku po 200 tys km? To jak zobaczysz to zmienisz zdanie.

U mnie jest zalany plastikiem i zintegrowany z pompą paliwa nad czym mocno ubolewam. W Cayenne u rodziców jest rozbieralne to jeszcze to filtr po 180 tys km czarny jak smoła. Palce aż brudzi

a1410:
W moich beemkach filtry paliwa wymieniam profilaktycznie tak jak napisałem, czyli po przejechanych 200 tys kilometrów, ale zdarzyło mi się parę lat temu kupić E32 750 z przebiegiem 280tys i wyobraź sobie, że miała jeszcze fabrycznie zamontowane filtry paliwa/ma dwa/.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej