Autor Wątek: auto entry/exit a fotel kierowcy  (Przeczytany 1189 razy)

Offline JPTJAG

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • x308 3.2 Sovereign
auto entry/exit a fotel kierowcy
« dnia: Marzec 03, 2019, 22:56:34 pm »
cześć wszystkim!
Po wybudzeniu kota z zimowego snu (wiem, że późno ale dopiero dzisiaj był czas) zauważyłem, że fotel kierowcy nie cofa się po wyjęciu kluczyka. Kierownica jedzie w górę i do tyłu, ale fotel ma urlop. Sama pamięć działa poprawnie (kierownica , lustra, fotel - wszystko się ustawia) zarówno z panelu na drzwiach jak i z pilota, regulacja ręczna fotela też ok. Dodam że kot spał  głęboko- akum był odpiety i zimował gdzie indziej. 
Ktoś, coś?

Offline JPTJAG

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • x308 3.2 Sovereign
Odp: auto entry/exit a fotel kierowcy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2019, 23:46:25 pm »
Znalazłem rozwiązanie - po wyjęciu akumulatora kota trzeba nauczyć jak daleko może odjechać fotel... W tym celu jedziemy fotelem do oporu w tył,  trzymamy guzik cały czas nawet jak fotel się zatrzyma,  aż usłyszymy charakterystyczne "cyk" , następnie jedziemy do przodu,  trzymamy,  "cyk" i gotowe.  Możemy guzikiem na drzwiach wrócić do swojego zapisanego ustawienia, a moduł komfortu od tej chwili będzie nam odsuwał fotel i kierownice przy wysiadaniu (z włączoną funkcją easy entry).
Na szczęście "naprawa" okazała się prosta i bezkosztowa. Oby tylko takie ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2019, 23:54:01 pm wysłana przez JPTJAG »

Offline Dodo88

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • x-type, x308
Odp: auto entry/exit a fotel kierowcy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2020, 15:54:20 pm »
Witam,
Zdecydowalem,ze obudzę trochę ten wątek bo nie wiem czy jwst sens zakladac nowy tyczacy sie tego tematu.
Mam problem, jak to jest z tym oduswaniem sie fotela z x308 ? Sposób który opisał kolega wyżej u mnie nie dziala, nie mam pomyslu czy w jakis sposob programuje sie fotel kierowcy aby sie odsuwal przy wsiadaniu badz otwieraniu auta z pilota. Ktoś sie jeszcze z tym borykal ? - jak przywrocic ta funkcje ? Dodam,ze manualne ustawianie fotela przyciskami (tymi z pamiecia tez) dzialaja. Jednak nie potrafie zrobic nic zeby fotel sie odsuwal przy wsiadaniu/wysiadaniu samoczynnie...