Autor Wątek: Zawory EGR w 2.7 HDI  (Przeczytany 4130 razy)

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 479
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Zawory EGR w 2.7 HDI
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 16, 2019, 09:24:09 am »
Wybacz że dręczę , ale dlaczego wymieniasz odmę i jak zdiagnozowałeś tą potrzebę ?
Do głowy by mi nie przyszło by interesować się tym elementem.
Piotr

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: Zawory EGR w 2.7 HDI
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 16, 2019, 15:05:14 pm »
Piotr jest chyba zatkana nagarem jeszcze jej nie wyjąłem i nie wiem dokładnie czy da się wyczyścić czy jest do wymiany . Jacek

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 479
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Zawory EGR w 2.7 HDI
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 21, 2019, 11:06:18 am »
Cześć,
Jakieś postępy ? Sukcesy ? nowe wieści ?
jakoś temat ucichł ...
Piotr

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: Zawory EGR w 2.7 HDI
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 21, 2019, 15:45:07 pm »
Kociak śmiga, teraz czeka mnie wymiana skrzyni automatycznej, po wymianie oleju nic jej nie pomogło więc ... Narazie muszę poczekać na przypływy gotówki.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 479
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Zawory EGR w 2.7 HDI
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 21, 2019, 20:37:17 pm »
cześć
A co z tymi nierównymi przepływami ? winne są EGR-y , turbina czy jakaś inna przypadłość ?
Ja wyrównałem je metodą kilku prób z ilością otworów 5 mm w zaślepce jednego z zaworów. Czyli nie zaślepiłem a jedynie zmniejszyłem przepływ jednego tak by oba mniej więcej chodziły równo. W zaślepce mam 3 otwory a drugi zawór jest bez niczego. Nie wiem czy to dobre czy złe ale check przestał wyskakiwać i nie ma tego twardego brzmienia silnika. 
I jeszcze jedno, jaki olej zalałeś ? Ja dziś wlałem Total Quartz 5w30 INEO ECS - dźwięk silnika jest jakby bardziej miękki ale może to autosugestia.
Piotr

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: Zawory EGR w 2.7 HDI
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 21, 2019, 22:11:52 pm »
cześć
A co z tymi nierównymi przepływami ? winne są EGR-y , turbina czy jakaś inna przypadłość ?
Ja wyrównałem je metodą kilku prób z ilością otworów 5 mm w zaślepce jednego z zaworów. Czyli nie zaślepiłem a jedynie zmniejszyłem przepływ jednego tak by oba mniej więcej chodziły równo. W zaślepce mam 3 otwory a drugi zawór jest bez niczego. Nie wiem czy to dobre czy złe ale check przestał wyskakiwać i nie ma tego twardego brzmienia silnika. 
I jeszcze jedno, jaki olej zalałeś ? Ja dziś wlałem Total Quartz 5w30 INEO ECS - dźwięk silnika jest jakby bardziej miękki ale może to autosugestia.
Piotr

Ja w swoim wymieniłem oba egry kompletne, bo raz że elektromagnesy się zacinały to jeszcze kupa nagaru była w wymienniku. Oliwia też Total Qwartz z tym że 05/W40

Offline krystian377

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Zawory EGR w 2.7 HDI
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 22, 2019, 23:08:59 pm »
Kociak śmiga, teraz czeka mnie wymiana skrzyni automatycznej, po wymianie oleju nic jej nie pomogło więc ... Narazie muszę poczekać na przypływy gotówki.

Mam sprawną skrzynię zdemontowaną z Anglika z potwierdzonym przebiegiem 155 tysięcy.
Skrzynia chodziła, nie szarpała.
Jeżeli byłbyś zainteresowany to daj znać, leży mi to i zajmuje miejsce.