Autor Wątek: Stuknięcie w podwozie przy 40km/h  (Przeczytany 2618 razy)

Offline PrzemekS

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Stuknięcie w podwozie przy 40km/h
« dnia: Luty 27, 2019, 17:08:15 pm »
W moim samochodzie, Jaguar XE MY18, 2.0t (benzyna), po uruchomieniu samochodu, po osiągnięciu prędkości około 40 km/h, słychać pojedyncze, charakterystyczne stuknięcie - jakby kamień uderzył w podwozie. Dźwięk słychać tylko jeden raz po starcie samochodu, później podczas jazdy brak innych objawów.

Zauważyłem to stuknięcie przy przebiegu około 5000 km. Wczoraj na przeglądzie w serwisie powiedziano mi, że wszystkie wersje benzynowe mają taką przypadłość, podobno jest to "test systemu ABS".

Pytanie, czy w waszych samochodach też macie taki objaw? Jaki model samochodu posiadacie?

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Stuknięcie w podwozie przy 40km/h
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2019, 18:00:10 pm »
W moich autach (X-Type i R416Si) test systemu ABS jest zaraz po ruszeniu z miejsca, jak auto osiągnie kilka km/h. Może z 10.
Pompa ABS zaczyna przez chwile pracować, światła mogą na moment przygasnąć.

Więc tłumaczenie serwisu wydaje mi się prawdopodobne, natomiast nie rozumiem dlaczego miałoby dotyczyć jedynie wersji benzynowych.
Chyba, że diesle są tak głośne, że tego nie słychać  :-chyt

X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline bananix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • XF 3.0 S/C
Odp: Stuknięcie w podwozie przy 40km/h
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2019, 07:21:44 am »
U mnie jest to samo. Praktycznie zawsze przy prędkości 20km/h. X250 3.0S/C.

Dobrze że się wyjaśniło bo myślałem że to zwiastun jakieś usterki.

Sent from my TA-1012 using Tapatalk


Offline PrzemekS

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Odp: Stuknięcie w podwozie przy 40km/h
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2019, 07:51:27 am »
Dziękuję za odpowiedzi, uspokoiliście mnie :)

Offline wemar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Stuknięcie w podwozie przy 40km/h
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2019, 08:08:30 am »
Mam taki sam model jak Ty, ale nic takiego się nie dzieje. Słychać "puknięcie", ale to jest automatyczne ryglowanie drzwi, które mam ustawione na określoną prędkość.

Offline filippo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: Stuknięcie w podwozie przy 40km/h
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2019, 15:30:14 pm »
tez mam XE 2.0BP od nowości, ale model 2017 i nie zauważyłem takiego odgłosu, tylko ryglowanie drzwi. Natomiast zauważyłem takie "buczenie" z lewej strony, w czasie wolnej jazdy jak odejmuje gaz. Wyczytałem tutaj że to może być objaw wibracji dolotu i złego montażu fabrycznego. Ktoś potwierdza?

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 432
Odp: Stuknięcie w podwozie przy 40km/h
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2019, 10:45:01 am »
Ja mam xf  sportbreak S 3.0 275KM i w prawdzie żona nim jeździ i mówiła mi że przy prędkości 10-15 kmh coś stuknie z przodu, jak gdyby się coś nastawiało lub wskakiwalo w swoje miejsce. Też parę razy to słyszałem a wręcz poczułem to stuknięcie. Pytałem kolegi który ma xf 3.0  2010 i też tak miał i ma. Na blacie ponad 300tkm. Nigdy nie znalazł/ dowiedział się co to może być. Pzdr