Autor Wątek: Jaguar XJ 40 1993 r 230000km 13800zł Czernikowice  (Przeczytany 8953 razy)

Offline domankg

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Poszukiwacz
Jaguar XJ 40 1993 r 230000km 13800zł Czernikowice
« dnia: Luty 22, 2019, 20:13:32 pm »
Witam,
Z góry przepraszam za nieregulaminowy post ale mam dostęp tyko do telefonu.
Czy ktoś oglądał tego jaguara albo coś o nim wie?
https://www.olx.pl/oferta/jaguara-xj40-kapitalnym-remoncie-zamienie-na-motor-10-000zl-do-piatku-CID5-IDyzFmI.html

Kapitalny remont przy tej cenie to pewnie fantazja sprzedającego, ale wyglada ok.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2019, 10:09:18 am wysłana przez MicGin »

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XJ 40 1993 r 230000km 13800zł Czernikowice
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2019, 20:19:47 pm »
Pomijac kwestie ceny i podanej kwoty remontu, trzeba sobie zadac pytanie w jakim celu był remontowany silnik i skrzynia które są pancerne?

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 993
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Jaguar XJ 40 1993 r 230000km 13800zł Czernikowice
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2019, 20:46:24 pm »
Na forum jest sporo tematów o tym jak komuś padła uszczelka pod głowicą , wtedy bez remontu się nie obejdzie , a skrzynia do 4.0 L , to przecież 4HP24 z płytą sterującą , więc jak płyta padnie , to można powiedzieć jest remont skrzyni . Z tych fotek za wiele nie widać , trzeba by pojechać , pomacać i się przejechać .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XJ 40 1993 r 230000km 13800zł Czernikowice
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2019, 21:27:34 pm »
Rozumiem, że zatem jeśli osobom na forum silniki padają (np. z powodu uszczelki pod głowica), to jest to normalne i że takie auta są polecane do zakupu?
Płyta sterująca w skrzyni też pada "sama z siebie"?

Przepraczam za  :-off ale chyba nie rozumiem....

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Jaguar XJ 40 1993 r 230000km 13800zł Czernikowice
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2019, 22:00:28 pm »
Sama z siebie raczej nie ale wiesz zmęczenie materiału po tylu latach i zła eksploatacja może dosłownie zabić nie tylko płytę sterującą ale nawet samą skrzynie.
:)

s-type 4.0 2000r

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XJ 40 1993 r 230000km 13800zł Czernikowice
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2019, 22:02:14 pm »
Ja myślę, iż głównie zła eksploatacja i zaniedbania serwisowe - np. nie wymienianie lub mało oleju.
Dlatego uważam, że na takie auta trzeba uważać...

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 993
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Jaguar XJ 40 1993 r 230000km 13800zł Czernikowice
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2019, 22:23:35 pm »
Dlatego napisałem , pojechać , pomacać i się przejechać . W XJ40 są na prawdę pancerne silniki i skrzynie , ale jak wiadomo przez złą eksploatacje nawet czołg zajedziesz , ja swoją 40-stką zrobiłem 75 tys km i problemów z silnikiem nie miałem ani ze skrzynią  , a ma przecież 404 tys ( jeszcze z nieruszanym rozrządem ). Jak ktoś eksploatował tego jaga z ogłoszenia nie wiemy . Zadałeś pytanie w jakim celu mógł być przeprowadzony remont silnika i skrzyni ( czyli podzespołów pancernych ) , więc ja wyjaśniłem jakie były przypadki na forum ( co nie oznacza , że ten egzemplarz miał takie przygody )  . Do autora wątku , cena dobra , pod warunkiem , że nie ma rdzy i jest w miarę mechanicznie ogarnięty . Nie ma się co oszukiwać , że za niecałe 14 tys to będzie perełka , ale chyba warto zadzwonić i wypytać się o szczegóły napraw , i o to , co ewentualnie czeka na naprawę .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XJ 40 1993 r 230000km 13800zł Czernikowice
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2019, 22:35:37 pm »
Zadałeś pytanie w jakim celu mógł być przeprowadzony remont silnika i skrzyni ( czyli podzespołów pancernych )

To było pytanie retoryczne. Jesli silnik i skrzynia już wymagały remontu to dla mnie jest to znak że o auto nie dbano. Założe się , że podwozie, wnętrze itd są w równie "idealnym stanie".
Poza tym, jeśli ktoś pisze że wykonał kapitalny remont silnika, skrzyni i zawieszenia, po czym auta sprzedaje za kwotę z ogłoszenia to nie wróży to nic dobrego. Jak wiemy okazji na rynku nie ma.

Ale ok, to tylko moje zdanie.

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: Jaguar XJ 40 1993 r 230000km 13800zł Czernikowice
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2019, 23:49:36 pm »
I się Kolego Piorek możesz przejechać na własnych przypuszczeniach ;D, ale spoko kto inny w razie co może być zadowolony.
1. zadzwonić do sprzedającego i wypytać co miał na myśli pisząc remont silnika i skrzyni
2. dobrze wykonana naprawa jest lepsza od ukrywanych mankamentów, tak jak XJ6 napisał, tam nie powinno się nic wydarzyć bo jest pancerne, ale 1 na 100 użytkowników zapomina o olejach i koniec z pancernością. Nie ma co gdybać i wróżyć z fusów.
3. nawet jak gościu włożył 20 kpln w naprawę a auto nabył za 15 kpln to co ma wystawić za 40 kpln i czekać 5 lat na sprzedaż w Polsce? Sorry Panowie ale zejdźcie na ziemię. Oczywiście mój przykład to też taki skrajny, nie mniej interesowałbym się
4.wstępnie patrząc na zdjęcia nie ma się co bardzo czepiać

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XJ 40 1993 r 230000km 13800zł Czernikowice
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2019, 08:20:03 am »
I się Kolego Piorek możesz przejechać na własnych przypuszczeniach ;D

Panowie, bez urazy - każdy ma prawo do swojego podejścia :)

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Jaguar XJ 40 1993 r 230000km 13800zł Czernikowice
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2019, 09:00:04 am »
Rozumiem, że zatem jeśli osobom na forum silniki padają (np. z powodu uszczelki pod głowica), to jest to normalne i że takie auta są polecane do zakupu?
Płyta sterująca w skrzyni też pada "sama z siebie"?

Przepraczam za  :-off ale chyba nie rozumiem....

Dla ludzi z takim podejściem są auta u chandlarzy. 25 lat ale klient wymaga oryginału...

Co do auta to za taką cenę jeśli jeździ prawidłowo i nie jest zardzewialy to ok.

Co do przypuszczen dlaczego tyle zrobił i sprzedaje to może po kokejnej(ostatniej) awarii miarka się przebrala i chce się definitywnie pozbyć grata? Może potrzebuje szybko gotówki? Może sprzedaje już rok czasu? A może właśnie taki jaguar jest tyle warty? Kto sprzedawał Jaguara ten wie ile to trwa.

Jechać oglądać i jak się ma drugie 10 tys na doprowadzenie do ładu, brać.

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XJ 40 1993 r 230000km 13800zł Czernikowice
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2019, 09:11:40 am »

Dla ludzi z takim podejściem są auta u chandlarzy. 25 lat ale klient wymaga oryginału...

Możesz wytłumaczyć co masz na myśli?
Co w tym dziwnego że kupując 25 auto wymagam aby silnik i skrznia nie były juz po kapitalnym remoncie?
Skad wiesz jakie auta kupuje, jakie mam podejście i dlaczego odsyłasz mnie do handlarzy, ktorzy sprzedaja jeszcze wiekszy szrot?

Rozumiem, ze najlepiej jest wszystko zachwalać, nie liczy się opinia, a pozniej płakać na forum ile to pieniedzy trzeba wlożyć w kupionego szrota?


Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 764
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Jaguar XJ 40 1993 r 230000km 13800zł Czernikowice
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 23, 2019, 11:24:54 am »
Ogólnie zdjęcia skąpe a szczególnie środka, tyle na ile widać wydaje się auto kompletne. Trzeba zapytać co to dokładnie za remonty były bo już spotkałem się z takim określeniem "remontu" gdzie coś tam było robione grubszego ale remontem bym tego nie nazwał. Zazwyczaj jesli ktoś bierze się za remonty to na wszystko bierze papierki i to dokumentuje, jeśli nie będzie miał na to żadnych kwitków to wiadomo... Obejrzeć spod, progi itd, sprawdzić elektryke, przejechać się i ocenić samemu czy jest coś wart. Idealne 25 letnie auto można kupić ale na ta chwile jest to koszt 40-50 tys.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2019, 11:34:33 am wysłana przez Demo »

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Jaguar XJ 40 1993 r 230000km 13800zł Czernikowice
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 23, 2019, 14:15:53 pm »

Dla ludzi z takim podejściem są auta u chandlarzy. 25 lat ale klient wymaga oryginału...

Możesz wytłumaczyć co masz na myśli?
Co w tym dziwnego że kupując 25 auto wymagam aby silnik i skrznia nie były juz po kapitalnym remoncie?
Skad wiesz jakie auta kupuje, jakie mam podejście i dlaczego odsyłasz mnie do handlarzy, ktorzy sprzedaja jeszcze wiekszy szrot?

Rozumiem, ze najlepiej jest wszystko zachwalać, nie liczy się opinia, a pozniej płakać na forum ile to pieniedzy trzeba wlożyć w kupionego szrota?



Trzeba sprawdzać a nie pisać na forum, że auto po remoncie silnika czy skrzyni, które uchodzą za pancerne jest pewnie trefne no bo przecież po remoncie.  A mam na myśli to, że jeśli kupujesz auto 25 letnie i jeszcze w kwocie jak ta z ogłoszenia to lepiej jak poprzedni właściciel powie ci co się z nim działo i lepiej jeśli liczysz się z wadami a jeśli w tej cenie ma być oryginał, ideał i 160 tys przebiegu to da ci to handlarz. Oczywiście najlepiej jakbyś nie weryfikowal jego zapewnień.

Jakby gość nie napisał o remontach to byś nie miał problemu i auto byłoby ok dla ciebie?

Demo, jaką mam gwarancję, że po zakupie pięknej sztuki za 45 tys nie padnie mi za miesiąc skrzynia lub nie pęknie głowica? Żadnej! I takie nieszczęśliwe wypadki zna historia nie jednego forum. Jednak ja wolę kupić auto wymagające dopieszczenia... A to, że 90% nabywców Jaguara nie wie, że dopieszczenie to kwota zakupu x2 to już inny temat. 

Wcale bym się nie zdziwił jakby ten remont to była regulacja zaworów, która ciągnie za sobą dużo pracy w tym aucie. Ale to tylko gdybanie i bezsensowne przedłużanie dywagacji.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2019, 14:26:18 pm wysłana przez msiwow »

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XJ 40 1993 r 230000km 13800zł Czernikowice
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2019, 14:34:56 pm »
jeśli w tej cenie ma być oryginał, ideał i 160 tys przebiegu to da ci to handlarz. Oczywiście najlepiej jakbyś nie weryfikowal jego zapewnień.

Jakby gość nie napisał o remontach to byś nie miał problemu i auto byłoby ok dla ciebie?


Czy ja napisałem ze to auto jest godne zainteresowania? Nie jest i jednym z powodów są dla mnie zaniedbania serwisowe które doprowadziły do konieczności naprawy silnika i skrzyni.
Dlaczego uparłeś się że kupuje auta od handlarzy skoro nigdy tego nie zrobiłem?

Odnośnie drugiego pytania, ja Jaguara traktuje jako klasyka więc do aut za takie grosze nawet się nie zbliżam. Szrotami nie jeżdze, a jeśli chce miec Jaguara to jego stan ma być jak najbliższy nowemu egzemplarzowi.
I wbrew temu co sądzisz, takie egzemplarze można kupić na rynku, oczywiście nie polskim i za odpowiednią cenę. Na temat większości egzemplarzy na polskim rynku lepiej się nawet nie wypowiadać...

Jesli zaś chodzi o ceny, proponuje obejrzeć egzemplarz chociażby za 10-15 tysięcy euro i porównać z takim za 10-15 tysięc PLN, wtedy zrozumiesz różnicę. I nie chodzi tu o to czy coś się popsuje czy nie (ma prawo w ponad 20 letnim samochodzie) ale o stan i zużycie wszystkich elementów, stan środka, wypalenia elementów przez słońce itd itp.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2019, 14:40:34 pm wysłana przez piorek »