Autor Wątek: X300 Daimler Long  (Przeczytany 5632 razy)

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 764
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
X300 Daimler Long
« dnia: Luty 06, 2019, 22:44:37 pm »
Co dzien wertuje ogloszenia z jagami odkad jestem na forum i dzis akurat znalazlem cos ciekawego, moze kogos zainteresuje ten egzemplarz. Ciekaw jestem rowniez waszych opinii.

Jaguar X300 Daimler Long
Przebieg 240000
1995r

https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-xj-daimler-long-szwajcaria-1-wlasciciel-w-polsce-od-10-lat-okazja-ID6BGBxS.html?fbclid=IwAR1wgUkkWg6hRX_1ZYsCQFtWtTl2jo2x-cpuBl_TNKmRvsljaSinV567IL4


Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.276
Odp: X300 Daimler Long
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2019, 01:00:25 am »
Szukam jakiegoś L do kolekcji ale ten tutaj mnie nie zachęca.

Przód ma mankamenty. Lusterko prawe też. Nie wiem też, co się stało z tą tapicerką? Nieumiejętnie uszyta? Była zdejmowana i zakładana? Kierownica lakierowana? Może to efekt zdjęć ale wygląda, jakby "piping" na fotelach przednich i tylnych był innego koloru.

Kolor ładny. Ale jak wiemy, samochody kupuje się emocjami. A ten kojarzy mi się z wypicowanym na sztukę upadłym Daimlerem ;) Więc nawet jeśli jest w idealnym stanie, już nie byłoby między nami "chemii".  ::)
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Online piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: X300 Daimler Long
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2019, 10:02:30 am »
Drewno z przodu dość mocno wypalone od promieni UV, co w autach ze Szwajcarii raczej nie ma miejsca, natomiast drewno przy przełącznikach wydaje się być z innego modelu. Zresztą podobnie sa wypłowiałe "schowki" pasów w tylnej kanapie czy pomarszczona od słońca skóra na poduszce kierownicy.

Napewno chromy zderzaka są mocno powyginane.
Fotele były rozbierane i przy składaniu ktoś nie do końca dopracował wykończenie, w wielu miejscach to widać, już nie wspominam nawet o mistrzowskich przełącznikach sterowania foteli.
Jak dla mnie wnętrze wygląda na dość mocno zniszczone, zaniedbane.

Poza tym nie widać silnika,podwozia itd.

Ciekawa jest też cena, zadbany Daimler w Szwajcarii kosztuje grubo ponad wskazaną kwotę - i to nie o kilka/kilkanaście procent ale kilka razy.

Ale i tak gałka biegów jest najlepsza i to dopasowana kolorystycznie :)

Offline Zatoichi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: X300 Daimler Long
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2019, 11:54:54 am »
Oj tam, oj tam... czepiacie się, malkontenci! Uważam, że do wożenia wesel po wsiach się nadaje. Spójrzcie na pozytywy - ładny, czerwony nowy lakier, ładna nowa podsufitka i ta promocja - dwa jaguary w jednym!
Tak na marginesie - nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Ewelina i Rysio + Białystok = Ramon: legendarny już na tym forum sprzedawca zawsze pięknych jaguarów...

Offline damano_2013

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: X300 Daimler Long
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2019, 19:10:47 pm »
Witam,

Dodam coś od siebie o czym nikt nie pisał. Jak dla mnie nie jest to Long, w longu drzwi tylne są wyraźnie dłuższe, brakuje sterowania fotelem pasażera z tylnej kanapy i pólka na tunelu z tyłu w długich wersjach nie dochodzi do samej kanapy. Widać różne odcienie lakieru między tylną klapą a nadwoziem, różne są też szczeliny. Brak oznaczeń Daimlera na felgach.

Pozdrawiam,
Damian

Online piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: X300 Daimler Long
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2019, 21:09:39 pm »
Jak dla mnie nie jest to Long, w longu drzwi tylne są wyraźnie dłuższe, brakuje sterowania fotelem pasażera z tylnej kanapy
Wg danych fabrycznych, sterowanie fotelem pasażera było w standardzie dla wersji LWB w przypadku V12 i VDP, więc to temat dyskusyjny :)

Pólka na tunelu z tyłu w długich wersjach nie dochodzi do samej kanapy.
To prawda, choć tego nie rozumiem,gdyż były inne rozszerzenia konsoli dla wersji LWB i zwykłej, więc to dziwne że nie zrobili dłuższej...

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.276
Odp: X300 Daimler Long
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2019, 01:47:45 am »
Jak dla mnie nie jest to Long

Też miałem podobną myśl po pierwszych oględzinach. Czyli to nie złudzenie  ;D
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: X300 Daimler Long
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2019, 09:08:49 am »
Tak na marginesie - nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Ewelina i Rysio + Białystok = Ramon: legendarny już na tym forum sprzedawca zawsze pięknych jaguarów...

A tego nie rozumiem, a dlaczego "być może"?
No... "być może"... bo on jeszcze nie wie.
Dlaczego nie wie? No jak to nie wie?! Ty popatrz bracie! No?
............
I w miejsce słów "być może" dajemy "z pewnością".

Offline Gregorius

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
Odp: X300 Daimler Long
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2019, 12:27:40 pm »
W końcu jest to long czy nie ?
Czy Daimlery były produkowane w krótkiej wersji ?

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: X300 Daimler Long
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2019, 12:37:20 pm »
W końcu jest to long czy nie ?
Nie
Cytuj
Czy Daimlery były produkowane w krótkiej wersji ?
Tak
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996