Autor Wątek: Plandeka czy też lepiej nie?  (Przeczytany 1454 razy)

Offline jako_tako

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • X308 4.0 & X308 XJR
Plandeka czy też lepiej nie?
« dnia: Kwiecień 01, 2019, 20:01:16 pm »
Planuję zakup plandeki ochronnej dla mojego X308 bo bedze musial stać na dworze:)
Gdzieś przeczytałem, że taka plandeka z materiału nieprzemakalnego wcale nie jest za dobra dla lakieru ponieważ ogranicza przepływ powietrza.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Lepiej parkować z plandeką czy też bez takowej?

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Plandeka czy też lepiej nie?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2019, 22:02:51 pm »
Ja używam 2 pokrowców firmy tybond (nie reklamuje produktu) jeden mam na jaguarze z ochronna bawełna przeciw zarysowaniu od wewnątrz a drugi mam na innym zabytkowym wozie z wlosiem od środka i oba nie przepuszczają wody od zewnątrz i są również oddychające, w obu autach mam lekko uchylone szyby co by przewiew był w aucie oraz umieszczone pochłaniacze wilgoci (potrafi się sporo wody uzbierać w takim pochłaniaczu) tyle że oba auta trzymam w garażu ale myślę że na zewnątrz też powinny dać rade. Chociaż z drugiej strony jak musiałem auto garażować przez miesiąc na dworze to sobie odpuściłem pokrowce i stal po prostu pod chmurką, na pewno nic mu się nie stanie, zima można by przykryć gdyby miał dłużej stać.

Offline Razr

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Plandeka czy też lepiej nie?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2019, 13:48:31 pm »
Jak pod plandeke da sie jeszcze jakas warstwe z materialu (im grubiej, tym lepiej) to raczej nie powinno byc problemu.

Offline jako_tako

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • X308 4.0 & X308 XJR
Odp: Plandeka czy też lepiej nie?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2019, 15:21:29 pm »
Plandeka którą sobie upatrzyłem składa się z kilku warstw: wewnętrzna warstwa jest z miękiego materiału.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2019, 12:53:53 pm wysłana przez MicGin »

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Plandeka czy też lepiej nie?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2019, 18:40:57 pm »
Już był temat o tym na forum. Generalnie porządna plandeka da radę ale jeśli auta będziesz używał bardzo rzadko i przykrywał po dokładnym oczyszczeniu.

Będzie Ci się chciało po każdym spacerze z kotem pieścić go dokładnie przed przykryciem? Przykryjesz zimą wilgotne auto, pokrowiec przymarznie. Przykryjesz jakiś brud czy piasek na aucie, na wietrze nawet delikatne ruchy pokrowca mogą porysowac auto.

Jeśli pokrowiec to tylko do garażu dla auta które długo stoi aby się nie kurzyło a jeśli auto stoi pod chmurka to zafunduj mu konserwację podwozia i jakaś powłokę na lakier. Z tym, że to niestety wysokie koszta.

Edycja: znalazłem, http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,36854.msg287069.html#msg287069
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2019, 18:45:36 pm wysłana przez msiwow »