Autor Wątek: Ksenon świeci po wyłączeniu zapłonu  (Przeczytany 1004 razy)

Offline George

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • S-Type 4.2
Ksenon świeci po wyłączeniu zapłonu
« dnia: Luty 07, 2019, 20:14:53 pm »
Witajcie.
Mała niespodzianka... Auto zaparkowane pod wiatą zaczęło nagle świecić prawym ksenonem. Samochód zamknięty z pilota wyłączony zapłon a ksenon świeci pełnym światłem... Musiałem odpiąć wtyczkę i jechać drugim autem... Ktokolwiek widział podobne rzeczy? Zwarcie na przewodach???

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Ksenon świeci po wyłączeniu zapłonu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2019, 22:43:05 pm »
Pewnie mruga zalotnie do właściciela. Koty ma swoje humory. Mój kiedyś sam w nocy wszystkie szyby otworzył.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Odp: Ksenon świeci po wyłączeniu zapłonu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2019, 09:37:06 am »
Mój chciał mnie wypuszczać szybą pasażera, gdy gasiłem światła (otwierała się po tej czynności  ;D:-hehe Oczywiście naprawiło się samo po kilku dniach.
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0

Offline George

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • S-Type 4.2
Odp: Ksenon świeci po wyłączeniu zapłonu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2019, 16:05:01 pm »
 Dzisiaj próbowałem sprawdzić to w najprostszy sposób na jaki laik może sobie pozwolic.
Ponowne podłączenie wtyczki ksenon nadal pali. Podmiana przekażnikow lewy z prawym nie zmieniło sytuacji - lewy ok prawy świeci ciągle również przy wyłączonej stacyjce i zamkniętym samochodzie. Wtyczki i gniazdo przekaźnika spryskane kontaktem - bez zmian. Wyjąłem puszkę bezpieczników i podglądałem jak wyglądają kable idące do tunelu przy prawej lampie i na oko nie wygląda to źle... poruszanie wiązka od wtyczki reflektora powodowało kilka razy że ksenon przerywał więc musi być gdzieś zwarcie...