Autor Wątek: Wtryski Jaguar XF  (Przeczytany 1486 razy)

Offline phoenix0000

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Kocham to forum
Wtryski Jaguar XF
« dnia: Luty 03, 2019, 11:47:30 am »
Witam serdecznie, po ostatniej wizycie zrodził się temat wtrysków w moim XF 2,7 2009 r i mam pytanie czy ktoś z was już robił wtryski w tym aucie?? Nowe są bardzo drogie koszt ok 2000zł za sztukę i szukam jakieś alternatywy. Warsztat wspominał że tych wtrysków się nie regeneruje a z używanymi też jest różnie. Czekam na jakieś pomysły i pozdrawiam.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Wtryski Jaguar XF
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2019, 13:15:28 pm »
W niektórych markach można zrobić wyrównywanie pracy wtryskiwaczy "taka jakby adaptacja" i jeśli ci kuleje to może pomóc, a jeśli leją końcówki to niestety wymiana

Offline wolung

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Szerokości
Odp: Wtryski Jaguar XF
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2019, 13:58:03 pm »
Jak już jest watek o wtryskiwaczach, nie będę robił nowego. Ja mam 3.0 D V6. Wydaje mi się że tam są inne wtryski niż w 2.7. Prawdopodobnie BOSH, ale mechanik którego pytałem nie był pewien. Jak szukam specyfikacji silnika to jest podane że jest to Siemens Common Rail ale jak już patrze na oferty sprzedaży wtrysków to do 2.7 widzę Siemens a do 3.0 BOSH, więc już nie wiem jaki jest i jak to mogę sprawdzić.

Ja mam tak, że na zimnym silniku praca jest nierówna a po czasie jest już ok. Mechanik stwierdził, że któryś wtrysk nie podaje dobrze paliwa na zimnym silniku i że trzeba znaleźć który to wtrysk i wymienić.

I teraz pytania.

1. Czy jestem w stanie sam sobie te wtryski sprawdzić? (jeżeli tak to jak?)
2. Czy to prawda że wykręcony wtrysk po wkręceniu może już przestać działać?
3. Czy rzeczywiście w tym silniku są wtryski BOSH (jak tak to jaki jest ich numer?)
4. Czy w takim wypadku myśleć o nowym, regenerowanym czy używka z małym przebiegiem?
5. Czy wystarczy wymiana tego jednego wtrysku czy kompletu?
6. Czy przy takiej wymianie trzeba myśleć o wymianie pozostałych elementów układu wtryskowego?
Jaguar XF 3.0 Diesiel (241 KM) Premium Luxury V6 Auto (2010)

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Wtryski Jaguar XF
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2019, 06:24:41 am »
Kupta plyn do czyszczenia układu wtryskowego od ligui molly do diesla, wlać na 30 L ropy i jeździć lub przewód paliwowy do poduszki ze środkiem i niech przesłali puszkę. Może pomóc

Offline wolung

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Szerokości
Odp: Wtryski Jaguar XF
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2019, 21:40:59 pm »
Wydaje mi się że ten płyn pomógł. Nie wiem na ile, ale praca silnika na zimno jest równiejsza i chyba nawet nieco spadło spalanie. Teraz się jeszcze zastanawiam czy nie dorzucić do tego tzw. decarbonizacji.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2019, 21:56:54 pm wysłana przez MicGin »
Jaguar XF 3.0 Diesiel (241 KM) Premium Luxury V6 Auto (2010)

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Wtryski Jaguar XF
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2019, 18:15:20 pm »
Widzisz!  Może auto długo stało i któryś się zapiekł, dolej jeszcze tego płynu ze 2 razy i zrób dłuższą trasę. Na stacji kupuj shell v power - nie żałuj bo na nim zrobisz z 80km więcej niż na jakimś szajsie. Także cena  Sie zwróci. Możesz jeszcze na cały bak ropy dolać z 500 ml oleju do dwusówow - pełen syntetyk ten czerwony ale to na trase żeby dpf wypalilo. Zmień filtr paliwa. Pzdr

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Odp: Wtryski Jaguar XF
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2019, 19:24:42 pm »
NORDYK!...jestes pewien,ze syntetyk do 2-taktu dodany do pelnego baku "ropy"-wypali na trasie DPF?...mocno interesuje mnie ten temat...mozesz to jakos rozszerzyc?.Jezdze "S"-ka/275 koni...Bede wdzieczny za odpowiedz,pozdrawiam.

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Wtryski Jaguar XF
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2019, 20:37:00 pm »
olej 2 takta nie wypala dpfa ale dodany przed trasą a nie na krótkich odcinkach nie zanieczyści go.Gdzieś czytałem że ten olej ma nie być syntetykiem właśnie.Jak to w końcu jest?

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Wtryski Jaguar XF
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 27, 2019, 21:12:34 pm »
Nie chodziło mi o to że olej wypala dpf tylko po wlaniu oleju do 2 takta żeby nie jeździć po mieście tylko na trasie wypalić całe paliwo z tym olejem. Olej ma być syntetyk. Mój pacjent w de jest nadwornym mechanikiem w AMG i sam tak robi ze swoim klekotem. Też mam wersję S w kombiaku i od czasu do czasu dolewam ten środek z liqui. Ojciec ma clsa w dieslu i odkąd pamiętam dolewał parę setek do e klasy czy do clsa który też ma euro 5. Liqui molly 1052 taki olej leje ojciec.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2019, 21:43:30 pm wysłana przez nordyk »

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Wtryski Jaguar XF
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2019, 19:59:08 pm »
Jak się domyślam chodzi o czyszczenie układu wtryskowego?

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Wtryski Jaguar XF
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 30, 2019, 14:55:44 pm »
Ja wohl ! I utrzymanie go w należytym stanie