Autor Wątek: Jaguar X-Type 3.0 V6 Kraków 2001r.  (Przeczytany 3067 razy)

Offline MarianoItaliano

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Jaguar X-Type 3.0 V6 Kraków 2001r.
« dnia: Luty 02, 2019, 19:30:43 pm »
Rocznik: 2001
Model: X-Type 3.0 V6
Przebieg: 134000 km
Cena: 11900 zł
Miejscowość: Kraków












Witam, jestem na etapie kupna samochodu. Proszę was o ocenę tego konkretnego egzemplarza. Wczoraj byłem, obejrzałem i jest kilka rzeczy które trochę mnie zniechęciły.

1) wersja z nieskładaną kanapą z tyłu
2) nie do końca sprawne ustawianie fotela kierowcy ( nie działa ustawianie wysokości)
3) świecąca kontrolka check engine
4) problem z zamkiem centralnym (czasem nie można otworzyć drzwi )
5) niedziałający ręczny
6) dosyć mocno dymi po przejechaniu kilku kilometrów
7) działa tylko jeden głosnik
8) wyciek oleju (wjechałem na kanał i zobaczyłem jeden świeży wyciek oleju, druga część natomiast wyglądała jakby była "spocona" od jakiegoś czasu).

Na plus 0 rdzy, samochód sprowadzony z włoch, prawdopodobny przebieg, bardzo zadbane wnętrze, silnik i skrzynia pracują bardzo ładnie.

Czy taka cena za ten konkretny egzemplarz jest atrakcyjna? Czy rzeczy których się obawiam przy naprawie nie zrujnują mojego portfela ? Brać po tym co widziałem czy szukać jakiegoś fachowego diagnosty ?

Czytaj więcej: https://www.forumsamochodowe.pl/jaguar-x-type-3-0-v6-ogloszenie-do-oceny-vt113359.htm

« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2019, 14:02:23 pm wysłana przez MicGin »

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Jaguar X-Type 3.0 V6 Kraków 2001r.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2019, 14:38:18 pm »
Najbardziej niepokoiłby mnie check dymienie i wyciek z lewej,reszta myślę, że do ogarnięcia, chociaż powinien się wypowiedzieć właściciel takiego modelu/specyfika danego modelu auta i silnika/.Bez dzielonej kanapy można przeżyć.Zaglądnij na kanale na progi i nadkola, szczególnie tylne, czy nie było modzone. Za te parę niesprawności będziesz miał argumenty do zbicia ceny.Sprawdź czujnikiem lakieru, nie brałbym po większej ingerencji blacharza.Nie dość, że Jaguary gniją na potęgę, to jeszcze po dzwonie po kilu latach rozleci się przez rudą.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline MarianoItaliano

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar X-Type 3.0 V6 Kraków 2001r.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2019, 15:21:22 pm »
Dzięki za odpowiedź. Progi sprawdziłem wyglądały w porządku. Nie pozostaje mi chyba nic innego jak skorzystać z usług jakiejś stacji diagnostycznej tym bardziej, że sam się na tym nie znam i nie wywróżę czy będzie trzeba dołożyć 2 tys czy 5 (mam nadzieję, że ktoś kto sprawdzi samochód przynajmniej oszacuje) Nie oglądałem wcześniej żadnego Jaguara dlatego nie mam porównania a rozrzut jeśli chodzi o ceny jest dosyć duży. 

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Jaguar X-Type 3.0 V6 Kraków 2001r.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2019, 15:43:55 pm »
Sprawdź także tylne podszybie, czy nie koroduje pod uszczelką. Z progów ściągałeś nakładki?
To jest benzyna czy diesel?Do sprawdzenia grubości lakieru kup czujnik za kilkadziesiąt zł,powinieneś dostać w każdym sklepie z częściami.Niedrogi zakup a warto.Na dachu znajdziesz wynik którego się trzymasz, chyba, że auto po dachowaniu, ale to rzadkość. Sprawdż, czy pod korkiem wlewu oleju, nie ma szlamu, co świadczy o kontakcie z płynem chłodzącym i czy przy odpalonym silniku nie kopci przez otwór/ nie gazować za mocno/.
Generalnie pisze się dużo w tym temacie na forum.
Najlepiej podjechać z osobą , która trochę się zna /z mechaniorem/.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline rafix86

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar X-Type 3.0 V6 Kraków 2001r.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2019, 18:53:59 pm »
Za 10 tys. nie ma co oczekiwać cudów od samochodu, tym bardziej pełnoletniego  ;D Jeździ, skręca, hamuje - więc jest ok. A z czasem i tak wyjdzie coś do zrobienia.

1) wersja z nieskładaną kanapą z tyłu
Czy to aż taki problem? Jak często korzysta się z tego w sedanach?

2) nie do końca sprawne ustawianie fotela kierowcy ( nie działa ustawianie wysokości)
Jeśli słychać silniczek, to pewnie jakaś pierdoła z linką - naprawisz sam za kilkadziesiąt zł.

3) świecąca kontrolka check engine
Tutaj to wróżenie z fusów, ale też obstawiałbym pierdołę, a nie coś strasznego.

4) problem z zamkiem centralnym (czasem nie można otworzyć drzwi)
Pewnie siłownik "umiera" - uniwersalny znajdziesz za grosze.

5) niedziałający ręczny
Każdy mechanik Ci to zrobi, nie powinno Cię zrujnować.

6) dosyć mocno dymi po przejechaniu kilku kilometrów
Może to po prostu woda paruje z tłumika? Auto długo stało? Jeśli nie jest do jakiś niebieskawy dym, nie czuć przy tym oleju itp., to jest ok.

7) działa tylko jeden głosnik
Nie wiem, jak to jest w tym modelu...

Do ceny dolicz jeszcze ubezpieczenie, bo to sprowadzone auto, więc nie dostaniesz OC od poprzedniego właściciela. Patrząc na ceny X-type to 10-11 tys. to normalna kwota. Zostaw sobie 2-3 tys. na jakieś naprawy, które wyjdą w trakcie użytkowania i powinno być ok  ;)

Wyciekami aż tak się nie przejmuj. No chyba że tam się leje strumieniem albo diagnosta nie podbije Ci przeglądu. Coś takiego zrobisz sobie podczas jakiejś większej naprawy ;)

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Jaguar X-Type 3.0 V6 Kraków 2001r.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2019, 19:15:57 pm »
Do xksa za 11k zostawił bym sobie na naprawy co najmniej 5k. Zawieszenie wielowahaczowe z tyłu zazwyczaj nie istnieje. Stuki po jeździe próbnej z przodu mogą sie objawiać drążkami stabilizatorów, ale gorzej jeśli poduszkami McPherson'a. Wszelkie drgania w czasie jazdy to udręka w naprawach potem. A dymienie po dłuższej jeździe to zapewne ciśnienie w układzie chłodzenia przedostające sie do silnika a jeśli to prawda oznacza duuużo kasy

Offline rafix86

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar X-Type 3.0 V6 Kraków 2001r.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2019, 19:41:41 pm »
Pytanie tylko, na ile twórca wątku ma pojęcie o motoryzacji. Dymienie dymieniu nie jest równe - może być czymś naturalnym, a może zapowiadać wydatki  :D

Offline MarianoItaliano

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar X-Type 3.0 V6 Kraków 2001r.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2019, 22:04:16 pm »
Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Jestem jutro umówiony na diagnostykę. Mam świadomość, że kupując samochód za taką kwotę nie powinienem się czepiać rzeczy typu niesprawne ustawianie fotela czy problem z zamkiem, po prostu to mi się rzuciło w oczy :) Nie ściągałem nakładek z progów, obejrzałem samochód z kanału. Jeśli chodzi o dym to na pewno autem jeździł ktoś w piątek (ja oglądałem w sobotę). Na początku na postoju dymu nie było, pojawił się po kilometrze. Ciężko mi stwierdzić jakiego był koloru.O zapachu już nic nie wiem bo siedziałem w środku. Jak to przy zakupie chciałem patrzeć na wszystko. Lakier sprawdzi jutro diagnosta. Korek sprawdzałem i wyglądało wszystko w porządku. Jeśli chodzi o zawieszenie nie słyszałem żadnych niepokojących odgłosów. A jak jest Panowie z tą skrzynią ? Po krótkim dystansie ciężko mi stwierdzić czy chodzi dobrze, idealnie czy średnio. Tym bardziej, że tak jak wspomniałem nie mam porównania z innymi X-ami. Pytam o skrzynie bo widnieje w każdym rankingu najbardziej nieudanych i bardzo kosztownych. Z dziwnych rzeczy o których nie napisałem kierownica neutralnie ustawiona na prosto lekko przekręca się na prawo w związku z czym auto delikatnie znosi.

https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-x-type-3-0-230-km-4x4-skora-automat-alu-17-zadbany-ID6BFwCf.html
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2019, 22:55:50 pm wysłana przez MarianoItaliano »

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Jaguar X-Type 3.0 V6 Kraków 2001r.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2019, 22:38:13 pm »
Ale ogólnie ładny w środku:)
Kolor skóry bajeczny.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline rafix86

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar X-Type 3.0 V6 Kraków 2001r.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2019, 23:06:44 pm »
Może jakieś badziewiaste opony, może zbieżność do ustawienia...

Offline KoloRZ

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Jaguar X-Type 3.0 V6 Kraków 2001r.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2019, 11:49:07 am »
1. Brak grzanych foteli
2. Brak TC
Ogólnie golas i przy liczbie usterek dość drogi.
Ja sprzedaję takiego samego lepiej wyposażonego za 2700  :-V no ale bez silnika  :-hehe

Pozdrawiam