Autor Wątek: Klamka lewy tyl  (Przeczytany 1136 razy)

Offline Wojtek 83

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Klamka lewy tyl
« dnia: Styczeń 29, 2019, 19:51:10 pm »
Witam pojawił  Mi się problem z zamkiem centralnym w tylnych drzwiach. Centralny zamek nie reaguje na pilota.
Co może być przyczyną mechanicznie (ręcznie od środka mogę otworzyć i zamknąć  myślę że problem jest w tej zapadce nad klamka która blokuje i otwiera zamak (nie zmienia pozycji na open i close) podpowiedź ie co robić.

Offline macslad

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Klamka lewy tyl
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2019, 10:37:10 am »
Mam to samo tyle, ze w drzwiach kierowcy i prawy tył. Diagnoza jaka otrzymałem to - zamek do wymiany.

Offline Davidfit

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Klamka lewy tyl
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2019, 13:39:05 pm »
u mnie to samo.. przez 2 miesiące tak jezdziłem aż w koncu samo się naprawiło..ktoś kiedyś pisał że jaguary lubią się same naprawiać..w moim przypadku to się sprawdziło :)

Offline Wojtek 83

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Klamka lewy tyl
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2019, 22:34:18 pm »
Ktoś wie jaka cena za taką przypadłość? I w sumie tak jak patrzę z perspektywy to czasem się zacinal wcześniej. Jak by nie było zima wszystkie brudy wyciąga.

Offline bibor80

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Kocham to forum
Odp: Klamka lewy tyl
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2019, 18:38:41 pm »
Poradziłeś sobie z problemem? Mam to samo, drzwi nie otwierają się z pilota. Po ręcznym otworzeniu z wewnątrz, można je zamknąć pilotem.
Czy cały zamek jest do wymiany, czy tylko jakaś zapadka?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Offline bananix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • XF 3.0 S/C
Odp: Klamka lewy tyl
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2019, 20:25:53 pm »
Temat był już poruszany na tym forum. Dodać częsta usterka. Wymiana zamka jest do zrobienia przed domem. Jak to zrobić jest na YT pod frazą "jaguar xf rear door fix lock".

Sent from my TA-1012 using Tapatalk


Offline bibor80

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Kocham to forum
Odp: Klamka lewy tyl
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2019, 20:43:56 pm »
Wiem. Filmik już widziałem, ale chciałem się upewnić czy to na 100% zamek. Zrobi się trochę cieplej to trzeba będzie zajrzeć.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Offline bananix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • XF 3.0 S/C
Odp: Klamka lewy tyl
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2019, 20:53:44 pm »
U mnie drzwi nie otwierały się. Zamykanie działało, a przy wciśnięciu przycisku na pilocie do otwarcia było widać że centralny próbuje drzwi otworzyć ale bezskutecznie. Przyjrzyj się klamce podczas otwierania / zamykania z kluczyka. Jak nie reaguje to niestety pewnie czeka Cię wizyta w serwisie.

Sent from my TA-1012 using Tapatalk