Autor Wątek: Daimler Super V8 - Wola Rębkowska  (Przeczytany 2241 razy)

Offline damano_2013

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Daimler Super V8 - Wola Rębkowska
« dnia: Styczeń 27, 2019, 18:02:37 pm »
Witajcie wpadł mi w oko poniższy Daimler:

Rocznik: 1999
Model: Daimler Super V8
Przebieg: 240000km
Cena: 14900zł
Miejscowość: Wola Rębkowska









https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-daimler-4-0-v8-supercharger-long-szwajcar-stan-kolekcjonerski-ID6BEKYh.html?


Opis w ogłoszeniu jest raczej szczątkowy (zdjęć też nie ma wiele), ale rozmawiałem z właścicielem telefonicznie na temat auta i twierdzi że jest w świetnym stanie (na zakończenie rozmowy dodał że jeśli przyjadę to nie będę rozczarowany) chociaż ten opis stan kolekcjonerski wydaje się naciągany jak w większości przypadków gdy jest używany. Na zdjęciach nic podejrzanego nie zauważyłem, no może prócz różniącego się odcienia poduszki powietrznej od koła kierownicy. Samo zużycie we wnętrzu widać tylko na kole kierownicy, podłokietniki i siedzenia wydają się OK jak na podany przebieg, sprzedający podał telefonicznie że boczek fotela kierowcy jest powycierany. Ponoć auto bezwypadkowe i bez korozji przynajmniej na nadwoziu, stan podwozia nie jest mu znany ponieważ nie był pod autem. Co do uszkodzenia kompresora to ponoć jest zatarty, ale przed tą awarią auto było w pełni sprawne (deklarował że zna poprzedniego właściciela, a co za tym idzie auto). Zadałem pytanie czy jest możliwość zdjęcia paska i górnej pokrywy kompresora, aby spróbować uruchomić silnik w wariancie wolnossącym na co ku mojemu zdziwieniu przystał.

Co sądzicie o tym aucie? Okazja czy może szkoda zachodu? Trochę obawiam się że jeśli kompresor faktycznie został zatarty to jakieś metalowe opiłki mogły dostać się do silnika. Proszę byście wyrazili swoje zdanie.

Pozdrawiam,
Damian

Offline gluk

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Daimler Super V8 - Wola Rębkowska
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2019, 17:55:52 pm »
Ponawiam, czy ktoś może oglądał, jest w stanie wypowiedzieć się na temat tego egzemplarza ?

Pozdrawiam

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Kocham to forum
Odp: Daimler Super V8 - Wola Rębkowska
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2019, 18:08:44 pm »
Auto jest sprowadzone ze Szwajcarii,uwzględnij zarobek i wyjdzie Ci cena jaka zapłacił handlarz.
Auta w dobrym (bardzo dobrym) stanie ze Szwajcarii są zdecydowanie dużoooooo droższe.

Offline damano_2013

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Daimler Super V8 - Wola Rębkowska
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2019, 19:35:08 pm »
Witam,

Pokusiłem się o wycieczkę i byłem zobaczyć to auto jakiś tydzień temu. Zapewne jak się domyślacie nie kupiłem go, a teraz o aucie. Z dobrych rzeczy to to że z zewnątrz prezentuje się bardzo dobrze, nie ma wgniotek, rdzy ani większych mankamentów. Na całym aucie grubość lakieru 140-170um (mierzyłem pobieżnie) wydaje mi się że jedynie na tylnym lewym błotniku była robiona zakurzka żeby zamaskować rysę która jakby dalej przebija przez lakier i na tym elemencie było to 170um. Podwozia nie wiedziałem. Co do wnętrza to mocno zmęczone i do kompleksowego odnowienia. Poniżej kilka usterek które jeszcze pamiętam:
- uszkodzona popielniczka
- zacina się regulacja kierownicy w górę
- nie działa pompowanie fotela kierowcy, generalnie fotel ten jest przedarty i strasznie zniszczony albo wymiana albo obszycie na nowo
- połamane maskownice głośników
- szyberdach nie działa
- nie działa prawa przednia szyba, a wciskając przycisk na drzwiach steruje się tylna prawa
- kierownica w bardzo kiepskim stanie
- wylany fotochromat w wewnętrznym lusterku wstecznym i prawym zewnętrznym
- połamane kratki nawiewów
- wisząca podsufitka
Zapewne to nie wszystko, ale więcej nie mogę sobie przypomnieć.
Co do samego silnika to kompresor jest OK, kręci się lekko i rotory nie noszą śladów zużycia. Sprzedający stwierdził że uda mu się go odpalić i po rozładowaniu 3 busterów i kręceniu z kabli od innego auta poddał się rozrusznik. Auto tylko lekko łapało, ale nie odpaliło. Jak dla mnie silnik stracił kompresje.

To tak w skrócie, jeśli coś więcej mi się przypomni to może jeszcze dopiszę.

Pozdrawiam,
Damian