Autor Wątek: serwis kompresora zawieszenia  (Przeczytany 2545 razy)

Offline Alef Zero

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 67
  • xj8 2004
serwis kompresora zawieszenia
« dnia: Styczeń 24, 2019, 08:44:59 am »
Raczej każdy kompresor wymaga serwisu okresowego, wymiany filtra, osuszania, wymiany oleju.
Jak jest z naszymi kompresorami zawieszenia ?
Czy jest tam jakiś filtr i czy go trzeba wymieniać ?
A jakiś olej ?
No i co z odprowadzaniem wody ?
Generalnie , czy powinno się wykonywać jakieś okresowe czynności serwisowe, czy raczej czekać aż padnie ?

Offline mbolo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Kocham to forum
Odp: serwis kompresora zawieszenia
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2019, 11:15:17 am »
Dołączam się do prośby kolegi.  Ktoś robił taki serwis okresowy ? Na youtube jest filmik z wymiany uszczelek. Od czasu do czasu wyskakuje mi błąd kompresora. Może by to pomogło. Elektryk, już 2 nie umie zdiagnozować błędu.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: serwis kompresora zawieszenia
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2019, 11:17:27 am »
Rozłożenie kompresora zazwyczaj wiąże się z wymianą wszystkich uszczelniaczy co znowu oznacza, że najlepiej wtedy wymienić wszystko co jest do wymiany czyli inaczej mówiąc pełna regeneracja. Także albo robić to za wczasu albo aż padnie. I nie kosztuje to 300 zł
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline pirullo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: serwis kompresora zawieszenia
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2019, 08:19:19 am »
 Robiłem to tydzień temu. Cała operacja zajmuje ok1.5 godziny, koszt 60zł. Wymiana tylko uszczelki na tłoku kompresora, reszty nie ruszałem. Uszczelka do kupienia na allegro.
Auto ma 173k przebiegu i pojawił się komunikat Air Suspension Fault, auto stalo równo, nie było żadnych widocznych objawów. Po wymianie uszczelki komunikat zniknął.
XJS 4.0 1992
XK8 1997 (sprzedany 2021)
XJ 4.2 2003
XK 4.2 2007

Offline mbolo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Kocham to forum
Odp: serwis kompresora zawieszenia
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2019, 22:03:00 pm »
Bedę wdzięczny jak dasz namiary na tę uszczelkę. Jakbyś mógł jeszcze mniej więcej opisać jak ją wymienić.

Offline pirullo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: serwis kompresora zawieszenia
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2019, 08:07:50 am »
XJS 4.0 1992
XK8 1997 (sprzedany 2021)
XJ 4.2 2003
XK 4.2 2007

Offline Tomasz Wawa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • XJ8 X350 3.5 V8 2003r
Odp: serwis kompresora zawieszenia
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2019, 07:12:58 am »
Również kilka miesięcy temu sam regenerowałem kompresor. Wymieniłem pierścień tłoka i cylinderek. Uważam, że nie warto ograniczać się tylko do wymiany samego pierścienia, cylinder również się zużywa. W moim przypadku cylinder był wyraźnie wytarty. W kompresor wbudowany jest osuszacz, który też należy zregenerować, czyli wymienić zawartość pochłaniającą wilgoć. Na allegro ktoś nawet sprzedaje wkład do osuszacza, za który sporo sobie liczy, a okazuje się nim być zwykły żel krzemionkowy, który tanio można kupić na kilogramy. Natomiast fabrycznie w osuszaczu występuje zupełnie inny materiał. Ja miałem na to taki patent, że wysypałem ten absorber wilgoci i wygrzałem go w piekarniku około 2 godzin. Przed i po zważyłem to na wadze kuchennej, by sprawdzić czy będzie lżejszy... i po wygrzaniu był znacznie lżejszy. Można jeszcze wymienić filtr powietrza, ale oryginał nie występuje. Zamiennie stosuje się filtr paliwa zbliżony kształtem, pasuje od mercedesa, kod filtra mam gdzieś zapisany. Ja tego filtra nie wymieniłem, stwierdziłem, że niema potrzeby.

Offline mbolo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Kocham to forum
Odp: serwis kompresora zawieszenia
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2019, 08:35:23 am »
Możesz dać namiary na cylinder ? Może masz jakiś filmik instruktażowy, który to osuszacz i gdzie jest filtr powietrza (czy to ten biały walec? )

Offline Tomasz Wawa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • XJ8 X350 3.5 V8 2003r
Odp: serwis kompresora zawieszenia
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2019, 09:31:30 am »
Filmów jest masa na youtube, wystarczy wpisać "wabco kompressor repair" tu masz jeden link:
https://www.youtube.com/watch?v=JRWKsm8i4I4&t=65s
Natomiast ceny za zestawy naprawcze potrafią być różne, nawet powyżej 400 zł, choć wszystkie pochodzą z jednej i tej samej fabryki w Chinach. Najtaniej (gdzie ja kupiłem) można kupić u poniższego sprzedawcy, tyle że osobna aukcja na cylinder i pierścień, za zestaw 187 zł.
https://allegro.pl/oferta/glowica-kompresor-pompa-zawieszenia-jaguar-xj6-xj8-7697149366
https://allegro.pl/oferta/pierscien-kompresora-airmatic-wabco-jaguar-xj6-xj8-7650945416

Offline mbolo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Kocham to forum
Odp: serwis kompresora zawieszenia
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 19, 2019, 00:29:05 am »
Zerwałem gwint przy kompresorze (śruba na przewodzie powietrza cała). Na razie osadziłem na kleju do śrub, ale pewnie zaraz puści  Macie jakiś pomysł ? Wolałbym nie kupować nowego.